999 rezultate për

xhamive

Sulmohen 5 xhami në Angli Pesë xhami në Birmingham të Anglisë kanë rënë pre e sulmeve gjatë natës dhe në orët e para të mëngjesit të kësaj të enjt
Londra merr vendimin e beftë për xhamitë pas sulmit terrorist ku u vranë 49 myslimanë Bashkia e Londrws marrë masa të menjëhershme pas sulmeve terroriste në xhamitë në Zelandën e Re, ku mbetën të vdekur rre
Vodhi mikrofonin e hoxhës, kush është hajduti i xhamive në Korçë Në policinë e Korçës disa herë kanë mbërritur denoncime për raste vjedhjesh në xhami. Së fundmi policia ka bërë të m
Sulm ndaj xhamive në Bilisht, policia nuk identifikon autorët Xhamia e qytetit të Bilishtit është dhunuar gjatë orëve të para të mëngjesit të kësaj të mërkure. Personat, që ende
BIK kërkon marrjen e masave ndaj dy xhamive ilegale ​Tash e 13 vjet në Komunën e Dragashit ekzistojnë dy xhami ilegale ku falen kryesisht qytetarë të komunitetit gora
Arbana Xharra: S'jam islamofobe, por mes myslimanëve ka shumë shqiptarofobë Anëtarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Arbana Xharra në njv editorial ka thënë se nuk është Islamofobe. Madje ajo sh
Mijëra myslimanë falen në mes të Romës, protestojnë për mbylljen e xhamive Mijëra besimtarë myslimane kanë zgjedhur të falen pranë Koloseut në Romë, në shenjë proteste për mbylljen e xhamive.
Xhamitë më të bukura në botë (FOTO LAJM) Revista “Travel”, e cila është e gazetës prestigjoze britanike “The Telegraph” ka bërë një renditje të xhamive më të buk
Përkrahësit e Sulejman Rexhepit gati për tu rikthyer në seli? "Kanë filluar grupe të imamëve të koordinohen mes vete që të organizuar të shkojnë në BFI, duke e marr me vete edhe xhem
Mehmeti përkrah rininë shqiptare që protestoi sot! Analisti Kim Mehmeti ka komentuar protestën e sotme të mbajtur në Shkup. Ai ka shkruar se rinia shqiptare bëri gjest
KMSH grup pune për çështjen e xhamive ilegale Komuniteti Mysliman ka ngritur një grup pune për çështjen e xhamive ilegale në Shqipëri. Në një intervistë për MAPO-n
Elbasan, nis rikonstruksioni i tri xhamive monumentale Tre xhami monumentale të Elbasanit po i nështrohen rikonstruksionit. Pas përpjekjeve këmbëngulëse të myftinisë dhe vetë
Ligji: Kazinotë larg kishave e xhamive Brenda 6 muajve të gjithë ato subjekte të cilat ushtrojnë veprimtarine e lojrave të fatit në ambjente pranë shkollave, k
Legalizohen objektet e xhamive Kryetari i komunës së Sarajit, Bekikm Murati në takimin që pati ditën e sotme me kryetarin e BFI-së, H.Sulejman ef. Rexh
Restaurimi i 5 xhamive, prezantohet projekti i MKTRS dhe TIKA Xhamia në kalanë e Prezës është e para e cila do ti nënshtrohet projektit për restaurimin e veprave kulturore në Shqipër
“Komercializohen” minaret e xhamive Minaret e xhamive, në të cilat hipej dikur për të thirrur ezanin, tani janë kthyer në objekte biznesi dhe po shërbejnë p
Disa prej xhamive më madhështore në Europë (FOTO LAJM) Prej kohësh flitet në Tiranë dhe më gjerë për xhaminë e re që do të ketë kryeqyteti shqiptar në një të ardhme të afërt.
Protesta për xhaminë e madhe në Prishtinë Qindra besimtarë myslimanë protestuan të premten për mungesën e xhamive në Prishtinë. Pas faljes së namazit të xhumasë n
Imamët letër MASH: Mos i ndaloni ferexhetë në shkolla Imamët e 71 xhamive në të gjithë vendin i kanë drejtuar sot një kërkesë zyrtare ministrisë së Arsimit dhe Shkencës, ku
Turqia kerkon rikonstruimin e xhamive ne Prilep dhe Manastir Ministri i Jashtëm turk, Ahmet Davutogllu, përkujtoi qeverinë e Maqedonisë se Turqia mbështet r