999 rezultate për

xhamin

Kina ndërton në Afrikë xhaminë më të madhe në botë Kina mund të jetë shteti më ateist në botë, por s’i ndalon të ndërtojnë një nga ndërtesat më të mëdha të besimit fetar.
BIK ka “uzurpuar” hapësirën për xhaminë në Ulpianë E premtuar tash e shtatë vjet, xhamia qendrore e kryeqytetit duket se ka mbetur në harresë. Bashkësia Islame e Kosovës n
Dalin pamjet, si hajduti theu xhamin dhe mori çantën brenda makinës (VIDEO) Të shumta janë rastet e thyerjeve të veturave, vjedhjeve të tyre por edhe gjësendeve që njerëzit lënë në to. Një rast
A do të tentojë Tërnava ta ndërtojë me paratë e Turqisë xhaminë pa leje? Lokacioni i kësaj xhamie është në lagjen “Ulpiana”, afër objektit të Telekomit të Kosovës, por një kohë e saktë për nisj
Njëri prej viktimave i mori automatikun terroristit, por nuk qëlloi dot (VIDEO) Njëri nga të mbijetuarit e masakrës në xhaminë Al Noor në Christchurch të Zelandës së Re tregon se si njëri prej viktima
Si ta pastroni lehtësisht xhamin e furrës Një ndër pjesët të cilave u kushtojmë më së paku kujdes, më lehtë i harrojmë dhe më rrallë i pastrojmë, janë xhami dhe r
Qytetarët e Kosovës të shqetësuar nga ndërhyrjet e Turqisë për xhaminë Prishtina ka nevojë për një xhami të re, por përpjekjet e Turqisë për të ndërhyrë në shtetin e ri të Ballkanit me invest
Çfarë fati i keq, bora i thyen xhamin e makinës kur nuk e priste (VIDEO) Me siguri kjo ditë për këtë drejtues mjeti ka qenë e keqe pasi në kohën dhe vendin e gabuar e pëson atje nuk nuk e prist
Ramos viziton xhaminë në Abu Dhabi, vishet si sheik (VIDEO) Real Madrid po shijon fitoren e së mërkurës kundër Kashima Antlers 3-1 dhe po përgatiten fuqishëm për përballjen e radhë
Erdhi dimri, si ta fshini akullin nga xhami i makinës në pak sekonda (VIDEO) Duket se ekziston një mënyrë për ta shkrirë xhamin e veturës shpejt, pa përdorur ‘kruese’ akulli apo ndonjë pajisje tjet
Vajza përplaset me xhamin në stacionin e trenit (VIDEO) Një vajzë është përplasur për panelin transparent të xhamit, në një stacion trenash në Shën Petersburg të Rusisë. V
Imami shqiptar nxjerr videon ku i vidhet xhamia, nuk përmbahet dhe mallkon (VIDEO) Një vjedhje është bërë në xhaminë Hatunije në Prishtinë në ditën e dytë të Bajramit. Imami Ramadan Avdullahu ka shpër
Çmendet Voltana Ademi, hedh në "erë" xhaminë e Shkodrës: Ngjarja shkakton skandal në qytet (FOTO LAJM) Bashkia e Shkodrës ka shënuar një rast të paprecedent provokimi ndaj qytetarëve të saj duke shkelur me të dyja këmbët ba
Ndaloi makinën e shtrenjtë në rrugë, i thyejnë xhamin me shkop bejsbolli Trafiku në New York është shumë i rënduar zakonisht, kështu që ata që ndalojnë në mes të rrugës për të bërë foto me maki
Merret vendimi për drenicakun që vodhi xhaminë Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimi
Humbin lekët, dy tiranasit kthehen dhe shkatërrojnë kazinonë Dy tiranas janë nën hetim pasi akuzohen se kanë shkaktuar dëme në një kazino në kryeqytet. Burime zyrtare nga polici
Era shembi xhamin që i ra në kokë, vdes 67-vjeçari në Vlorë Ka humbur jetën 67-vjeçari në Vlorë pasi është goditur nga një vetratë xhami e shkëputur nga era e fortë. Një vetrat
Dua Lipa mbulohet dhe shkon në xhami Dua Lipa këtë herë ka vendosur që të bëjë dicka në shenjë espekti për të gjithë myslimanët dhe sidomos vendin ku do të k
Zemërohet pse i thonë të largohet se do mbyllin lokalin, shqiptari bën kërdinë me çekiç Një 37 vjecar shqiptar është vënë nën hetim nga ppolicia italiane pasi akuzohet për dëmtimin e një qendre bastesh natën
Grabitja në Laç, si autorët thyen xhamin dhe kërcënuan punonjësit Një bankë e nivelit të dytë është gabritur në Lac, ndërkohë që mëohet se grabitja ka ndodhur nga persona të maskuar dhe