999 rezultate për

xhami

Theu derën e xhamisë për të marrë paratë, arrestohet i riu Armand Ozuni 17-vjeç është arrestuar nga policia pasi dyshohet si autor i dy vjedhjeve të ndodhura në qytetin e Përrenja
Shokon Maria De Filipi, shfaqet në emision e futur brenda një arkivoli (VIDEO) Prezantuesja e njohur italiane, Maria De Filipi i ka tronditur të gjithë teksa u shfaq në emision me një arkivol xhami.
Dënohet terroristi që vrau 51 myslimanë në dy xham: Në burg deri në vdekje! Një terrorist i ekstremit të djathtë, i cili vrau 51 besimtarë myslimanë gjatë të shtënave me armë në dy xhami në Zeland
Përfundon në pranga 21-vjeçari në Malësi të Madhe: Bënte "kërdinë" në Xhami, Kisha e lokale Një 21-vjeçar, i akuzuar për disa vjedhje, ka rënë në pranga e policisë ditën e sotme në Malësi të Madhe. Policia bën
Pas “Shën Sofisë”, një tjetër kishë bizantine kthehet në xhami në Stamboll, reagojnë mediat greke Duket se Shën Sofia nuk do të jetë e vetmja kishë e trashëguar nga Perandoria Bizantine, e cila u kthye sërish në xhami
Kosova nuk do të falë namazin e Kurban Bajramit në xhami Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, në një deklaratë për media ka konfirmuar se për shkak të gjendjes së rënduar së COVID-19
Ndërpriten punimet në xhaminë në Prishtinë, dyshohet për një minë të pashpërthyer zonë Gjatë ditës së sotme janë ndërprerë punimet në hapësirën ku ka filluar ndërtimi i Xhamisë së Madhe Prishtinë. Kjo për
Veseli përkrah ndërtimin e xhamisë: Ta gëzojnë myslimanët e Kosovës Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka përkrahur ndërtimin e xhamisë qendrore në Prishtinë. Vesel
Shën Sofia u kthye në xhami, reagon Kisha Orthodokse Autoqefale e Shqipërisë Eshtë kritikuar shumë vendimi për kthimin në xhami të Kishës së Shën Sofisë. Për këtë ka reaguar dhe Kisha Orthodokse
E bujshme në Turqi, "Aya Sofia" do të kthehet nga muze në xhami Gjykata vendosi që të kthejë në xhami ndërtesën e “Aya Sofias” në Stamboll pas më shumë se 80 vitesh që ajo mbahej hapur
Kapen në Tiranë "skifterat" e Laçit, akuzohen për një sërë vjedhjesh Policia e Tiranës ka arrestuar 2 persona si dhe shpallen në kërkim 2 të tjerë, të dyshuar për një sërë vjedhjesh. Pr
Arabia Saudite rihap xhamitë, por jo Meken Arabia Saudite ka rihapur xhamitë të dielën për herë të parë pas më shumë se dy muajsh të masave kufizuese si pasojë e k
Besimtarët myslimanë festojnë sot Fiter Bajramin, falja e namazit në xhami Besimtarët myslimanë festojnë sot Foter Bajramin pas pas muajit të shenjtë të Ramazanit, plot sakrifica dhe solidaritet.
Po bën xhiron e rrjetit, tentojnë të fusin xhamin në ashensor dhe u ndodh e papritura (VIDEO) Momenti kur dy burra futen me një copë xhami të madhe në ashensor, po bën xhiron e rrjetit. Ata futën xhamin brenda në a
Rihapen xhamitë, rregullat e reja që duhet të zbatojnë besimtarët (FOTO LAJM) Pas bllokimit dy mujor nga koronavirusi, këtë të hënë janë hapur të gjitha xhamitë. Kryetari i Komunitetit Mysliman t
Shpërthim molotovi në xhaminë e Namazgjasë Një bombë molotov ka shpërthyer brenda territorit të Xhamisë së Namazgjasë mbrëmjen e sotme, para Parlamentit. Mësohe
I theu xhamin e makinës dhe kërcënonte se do ta vriste, shmanget tragjedia në Mirditë Policia ka parandaluar një ngjarje të rëndë në Mirditë. Policia njofton se një shtetas i kishte thyer xhamin e makinës n
Nesër falet namazi i parë i Xhumasë në Maqedoni pas dy muajve Disa ditë pasi janë hapur dyert e zhamive për besimtarët pas mbylljes për shkak të koronavirusit, nesër do të falet nama
Nga dita e nesërme në Maqedoni hapen xhamitë Bashkësia Fetare Islame nuk ndryshon qëndrimin për hapjen e xhamive. Vendimit të së premtes, vetëm iu shtuan masat se si
Kryemadhi hedh dyshimin e fortë për COVID-19 në Shqipëri: A e dini sa kanë vdekur në janar-shkurt? "Mjafton t’i drejtoheni gjendjes civile, mjafton t’i drejtoheni funeraleve, mjafton t’iu drejtoheni kishave dhe xhamive