999 rezultate për

xham

Larja e xhamave me uthull molle! Cili është sekreti që u jep atyre shkëlqim Larja e xhamave kërkon jo vetëm zhdërvjelltësi prej superheroi por edhe shumë mund. Për të lehtësuar punën tuaj dhe për
Temperaturat u ulën shumë, si të pastroni xhamin e ngrirë të makinës Në këto mëngjese të ftohta nuk ka gjë më të sikletshme se mëngjesi, teksa përpiqesh të shkrish akullin në xhamat e makin
Një kupolë xhami mbulon qytetin, një tjetër parashikim i Simpsons "del në dritë" Seriali i njohur “Simpsons” është i njohur veç të tjerash edhe për një sërë parashikimesh për ngjarje të rëndësishme bot
Djali 12 vjeç doli në protestë për Klodian Rashën, nëna e dëshpëruar e kërkon mes turmës Një nënë e dëshpëruar po kërkon djalin e saj 13-vjeçar i cili i është bashkuar protestës për vrasjen e 25-vjeçarit, Klod
LIVE/ Dhunë e përplasje para ministrisë, të rinjtë thyejnë të gjitha xhamat e ndërtesës (VIDEO) Ka agravuar në dhunë protesta e të rinjve për vrasjen e Klodian Rashës para ministrisë së Brendshme. Të rinjtë i bëj
Truk i shkëlqyeshëm si ta shkrini akullin në xhamat e makinës për dhjetë sekonda (VIDEO) Ekziston një mënyrë e shkëlqyeshme si të shkrihet shpejt, pa gërryerje dhe pa blerje të mjeteve për shkrirje të akullit
Koronavirusi nuk i ndahet Partizanit, ky lojtar rezulton pozitiv para derbit COVID-19 nuk i ndahet Partizanit. Pasi humbi disa lojtarë për disa ndeshje të sezonit të kaluar futbollistë që u infektu
Nipi zbulon flamurin origjinal personal të Isa Boletinit që e ka ngritur me 30 qershor 1912 (VIDEO) Në fshatin Boletin në veri të Kosovës, gjendet kulla e Isa Boletinit. Emisioni “Ballkan” këtë javë bisedoi me stërnip
Arrestohet autori i sulmit në Qendrën Shëndetësore në Elbasan Policia ka vënë në pranga autorin e sulmot të qendrës Shendetësore në lagjen "Skënderaj" në Elbasan. Njoftimi i pl
Zbulohet atentati me snajper ndaj Janullatosit në Shqipëri: E shpëtoi xhami anti-plumb! Kryepeshkopi Anastas Janullatos gjendet prej ditësh në Greqi ku po kurohet për COVID-19. Mediat greke zbulojnë se gjendj
Përfshihet nga flakët xhamia historike në Turqi Xhamia historike në Stamboll është përfshirë nga flakët. Mediat turke shkruajnë se xhamia Vanikoy gjendet në pjesën azia
Ish-futbollisti i Man United debuton me Xhamajkën në moshën 27-vjeçare Ish ylli i të rinjve të Manchester United, Ravel Marrison bëri debutimin e tij për Xhamajkën në moshën 27-vjeçare. Xh
Theu derën e xhamisë për të marrë paratë, arrestohet i riu Armand Ozuni 17-vjeç është arrestuar nga policia pasi dyshohet si autor i dy vjedhjeve të ndodhura në qytetin e Përrenja
Shokon Maria De Filipi, shfaqet në emision e futur brenda një arkivoli (VIDEO) Prezantuesja e njohur italiane, Maria De Filipi i ka tronditur të gjithë teksa u shfaq në emision me një arkivol xhami.
Shpërthen bolieri i dushit, thyhen xhamat e apartamentit Një bolier dushi ka shpërthyer në një aparatament në lagjen “Liria” në qytetin e Fierit, i cili ndodhej pranë shtëpisë s
15-vjeçari thyen xhamat dhe tenton të vjedhë lokalin në Durrës Një lokal është grabitur mbrëmjen e djeshme në Durrës. Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr.4 të qytetit bregdetar. M
Dënohet terroristi që vrau 51 myslimanë në dy xham: Në burg deri në vdekje! Një terrorist i ekstremit të djathtë, i cili vrau 51 besimtarë myslimanë gjatë të shtënave me armë në dy xhami në Zeland
Përfundon në pranga 21-vjeçari në Malësi të Madhe: Bënte "kërdinë" në Xhami, Kisha e lokale Një 21-vjeçar, i akuzuar për disa vjedhje, ka rënë në pranga e policisë ditën e sotme në Malësi të Madhe. Policia bën
Pas “Shën Sofisë”, një tjetër kishë bizantine kthehet në xhami në Stamboll, reagojnë mediat greke Duket se Shën Sofia nuk do të jetë e vetmja kishë e trashëguar nga Perandoria Bizantine, e cila u kthye sërish në xhami
Kosova nuk do të falë namazin e Kurban Bajramit në xhami Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, në një deklaratë për media ka konfirmuar se për shkak të gjendjes së rënduar së COVID-19