999 rezultate për

xhaferit

Stoltenberg-Xhaferit: Me zor po ju pres të hyni në NATO Me pritje solemne në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së V
Mesazhi i Talat Xhaferit për Greqinë Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi për gazetën greke “Naftemboriki” ka shprehur bindje se Marrëveshja e Pr
LSDM i del në mbrojtje Xhaferit kundër VMRO-DPMNE-së Deputeti i Lidhjes Sociale Demokrate e Maqedonisë (LSDM), Aleksandar Kiracovski sot ka deklaruar se paditë penale që par
Fjalët e fundit të Xhaferit para se të vriste veten: E vrava se me ndau familjen Ndërkohë që kanë kaluar disa ditë nga vrasja e dyfishtë në Tiranë, ngjarja e rëndë ka tronditur thellë qytetarët. "E
Flet shoku i fëmijërisë së Xhaferit: Më fal që s'të qëndrova pranë Vrasja e dyfishtë në Tiranë vazhdon të trondisë shqiptarët të cilët në çdo moment komentojnë në profilin e 31 -vjeçarit
Gruevski reagon ndaj Talat Xhaferit Ish kryeministri Nikolla Gruevski, në profilin e tij në Facebook, i është kundërpërgjigjur deklaratës së kryetarit të Ku
Dalin detaje nga vizita e Xhaferit në Serbi Kryeparlamentari Talat Xhaferi, duke filluar nga sot deri më 24 maj do të zhvillojë vizitë zyrtare në Republikën e Serbi
Dëshmia e Talat Xhaferit, Aco Tosta goditi i pari Ziadin Selën “Do t’ju vrasim të gjithëve, nuk do të dilni asnjëri të gjallë! Me Selën mbaruam, tani ju jeni në radhë”, ishin këto fra
Pas Xhaferit, vjen dëshmia e Kiracovskit: Sulmuesit kishin si qëllim vrasjen e Zaevit dhe Selës Pas kryeparlamentarit Talat Xhaferi, deputetit Damjan Mançevski, dëshminë e tij në seancën për tentimvrasjen e Ziadin Se
Analistët: Ligji për gjuhët në duart e Xhaferit Ende nuk dihet se kur do të hynë në procedurë parlamentare ligji për gjuhët pas ngërçit të krijuar me mosdekretimin e it
Takim i Xhaferit me zv-kryeministren e Shqipërisë, Senida Mesi Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi, realizoi takim me zëvendëskryetaren e Qeverisë së Republ
Foto e rrallë e Arbën Xhaferit me flamur shqiptar në Tetovë (FOTO LAJM) Arbën Xhaferi është një nga figurat kryesore që ka luftuar për të drejtat e shqiptarëve të Maqedonisë. Edhe pse ka ndërr
Ilija Dimovski i dërgon letër Talat Xhaferit Deputeti i OBRM-PDUKM-së, Ilija Dimovski, i ka dërguar letër kryetarit të Kuvendit, Talat Xhaferi, nga i cili kërkon res
Amandamentet për buxhetin shtyjnë shkarkimin e Marko Zvërlevskit Kryetarja e Komisionit për Financim dhe Buxhet, Liljana Kuzmanovska caktoi për nesër vazhdimin e debatit sipas amendamen
AMP, thirrje Xhaferit të mos lejojë 10 grupet parlamentare nga VMRO-DPMNE Aleanca për Maqedoni Pozitive- AMP, konsideron se neni 33, paragrafi 2 i Rregullores së punës së Kuvendit, i cili thotë
Punonjësi i sigurisë që nuk iu bind Xhaferit nuk do dënohet Polici i cili nuk përfilli urdhrin e kryetarit të Kuvendit, Talat Xhaferi nuk është dënuar. Ministria e Punëve të Bre
Largohet nga puna sigurimi që nuk e respektoi urdhërin e Xhaferit Një nga punonjësit e sigurimit të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë i cili dje nuk iu përgjigj kërkesës së kryetarit
Hiqet nga puna pjesëtari i sigurimit të Kuvendit, që se respektoi urdhrin e Xhaferit Pjesëtari i sigurimit të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë i cili dje nuk iu përgjigj kërkesës së kryetarit të Kuvend
VMRO, thirrje Xhaferit të garantojë të drejtën e fjalës për gjithë deputetët VMRO-DPMNE, përmes një konference për shtyp i kanë bërë thirrje kryetarit të Kuvendit, Talat Xhaferi, që të mos keqpërdo
Incident në Parlament, sigurimi s’e zbaton urdhrin e Talat Xhaferit Para pak minutash, për pak është evituar një incident i ri në Parlamentin e Maqedonisë, mes deputetëve të VMRO-DPMNE-së