999 rezultate për

wuhan

Habit eksperti amerikan: Origjina e COVID-19 nuk është në tregun e Wuhan Koronavirusi ka prekur 1,288,504 njerëz në të gjithë botën, duke shkaktuar 70,569 viktima. Ndërkohë që bota po lufto
Kina rrezikon sërish nga COVID 19? Banorëve të Wuhan u kërkohet të forcojnë masat mbrojtëse Banorët e Wuhan janë paralajmëruar të qëndrojnë brenda dhe të forcojnë masat e mbrojtjes, disa ditë para se të planifiko
Paralajmëroi botën për koronavirusin dhe u akuzua për panik, zhduket mjekja nga Wuhani Një nga mjeket e para në Wuhan që paralajmëroi mjekët e tjerë për përhapjen e koronavirusit, është zhdukur duke shkaktua
Tashmë ka pushtuar botën, Wuhan mposht koronavirusin e nis qarkullimin (VIDEO) Wuhani është kryeqytet i provincës Hubei dhe aty u shënuan më shumë se 50 mijë raste me koronavirus, dhe vendi ku dyshoh
Qyteti ku lindi "vdekja", kur do dalë nga izolimi Wuhani Pas më shumë se dy muajsh, izolimi i Wuhanit – qytetit kinez ku është shfaqur koronavirusi për herë të parë – do të marr
Lajm i mirë nga Kina, për herë të parë sot asnjë rast i ri me koronavirus Për herë të parë që nga koha kur filloi përhapja e koronavirusit, Kina nuk raporton asnjë të infektuar të ri, një moment
Koronavirusi mund të jetë shfaqur për herë të parë më 17 nëntor të 2019 Data 17 nëntor 2019 besohet se është dita kur është shfaqur për herë të parë koronavirusi (Covid-19). Pacienti ishte një
Skuadra e Wuhan largohet nga Spanja: Kina është më e sigurt Që nga fundi i janarit, skuadra e futbollit Wuhan Zall qëndronte në Spanjë, pas shpërthimit të epidemisë në Kinë, pikëri
U infektua nga koronavirusi, shërohet 98 vjeçarja nga Wuhani Teksa numri i viktimave nga koronavirusi ka kaluar 3.000, nga epiqendra e tij, Wuhani, mbërrin një lajm i mrekullueshëm
Qëndroi 14 ditë në karantinë në Turqi, flet studentja e ardhur nga Wuhan Silva Doçi është studentja që ndodhej në Wuhan të Kinës në kohën kur ka shpërthyer epidemia e koronavirusit, ndërsa ësht
Shtyu dasmën për të kuruar të prekurit, vdes mjeku 29-vjeçar Një mjek 29-vjeçar me emrin Peng Yinhua, i cili punonte në spitalin e Wuhan, në Kinë, gjeti vdekjen pasi iu ngjit korona
Infermieret kineze rruajnë kokën para se të nisen me shërbim në Wuhan (VIDEO) Autoritetet kineze kanë urdhëruar infermieret femra që të rruajnë kokën përpara se të nisen me shërbim në spitalet e Wuh
Ndërron jetë regjizori kinez, shuhet dhe familja e tij si pasojë e koronavirusit Një regjisor kinez, motra, vëllai dhe babai kanë vdekur nga koronavirusi, viktimat më të fundit të profilit të lartë nga
Koronavirusi, në Wuhan dyshohet për djegie masive të të vdekurve Rritja e nivelit të dioksidit të squfurit në ajër i identifikuar në rajonin e Wuhanit në Kinë, ka ngritur dyshimet se at
Në Wuhan dyshohet për djegie masive të të vdekurve Rritja e nivelit të dioksidit të squfurit në ajër i identifikuar në rajonin e Wuhanit në Kinë, ka ngritur dyshimet se at
Gënjeshtar apo hero? Mjeku që zbuloi koronavirusin humb jetën Pas vdekjes së mjekut kinez, i cili ishte i pari që tërhoqi vëmendjen për rrezikun e virusit të ri, partia tani lëvdon “
Koronavirusi shkakton 500 viktima , "ngrin" jeta në Kinë Koronavirusi ka marrë mbi 490 jetë deri tani. Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë në Kinë njoftoi se gjatë të martës vd
Pas tetë ditëve, fillon puna e spitalit në Wuhan Ditën e sotme ka përfunduar spitali i dedikuar për pacientët e prekur nga koronavirusi në zemër të qytetit ku lindi kjo
Qyteti fantazmë ku "lindi" vdekja, kinezët mbyllin tunelet me dhe (FOTO LAJM) Coronavirusi i ri 2019 (2019-nCoV, ose Wuhan coronavirus) po përhapet me një shpejtësi të madhe. Wuhan, qyteti i ori
Çfarë fshihet pas maskave të prodhuara kundër koronavirusit Me përhapjen e coronavirusit të ri, shtetasit europianë kanë blerë maska mbrojtëse për të evituar prekjen prej tij. N