999 rezultate për

wifi

Pa wifi dhe me eregji elektrike të kufizuar, hoteli larg botës moderene (FOTO LAJM) Një hotel xhungle treetop i ndërtuar mbi stampa bambuje është përshëndetur si një mundësi ‘një herë në jetë’ për t’u shk
Fikeni modemin gjatë natës, valët Wi-Fi po na vrasin Valët e Wireless-it janë konsideruar si një ndër gjërat më të rrezikshme që teknologjia e ditëve të sotme na ka sjellë.
Ndodh dhe kjo, hajduti hyn në shtëpi për kodin e WiFi Një çift u zgjua në mesin e natës në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara nga një hajdut i cili u kërkonte fjalëkalimin e
Valët WiFi po ju vrasin, bëni kujdes Valët e Wireless-it janë konsideruar si një ndër gjërat më të rrezikshme që teknologjia e ditëve të sotme na ka sjellë.
Me këtë metodë mund ta forconi shpejtësinë e WiFi-së Vendi ku e vendosni ruterin e wireless-it është pjesa më e rëndësishme kur është fjala për rritjen e fuqisë së sinjalit
WiFi duke përdorur rrezen e dritës Kafenetë Starbucks kanë vendosur Wi-Fi-n më të shpejtë që mund të kemi parë ndonjëherë, 9 megabit për sekondë. Por studi
Celularët Android të ekspozuar ndaj hakerëve dhe viruseve Jo gjithçka është duke shkuar mirë me Google Play. Një grup hulumtuesish kanë zbuluar se qindra aplikacione në dyqanin o
Facebook tani ju ndihmon të gjeni WiFi publik Facebook ka filluar testimin e hershëm të një tipari të dizajnuar për të gjetur vendet me Wi-Fi publik që i keni afër.
Si të dalloni nëse dikush po ju vjedh Wifi Në qoftë se dyshoni se dikush po përdor internetin tuaj, atëherë shkoni në “router’s administration page” dhe kyçuni duk
Doni WiFi të shpejtë? Ndiqni këto 5 këshilla (VIDEO) Ju ndoshta nuk e dini, por interneti Wireless që vjen nga routeri në shtëpi është një sinjal fizik, i përbërë nga radio
Si të forcojmë WiFi përmes një kanaçeje (VIDEO) Wi-Fi, ka një rëndësi të veçantë në përdorimin e pajisjeve të ndryshme teknologjike, dhe shpesh sinjali i dobët bëhet dh
Efektet negative të WiFi, në organizmin tonë WiFi tashmë është një fenomen i pandashëm nga njeriu, ai mund të gjendet në shtëpi, në punë, me vete dhe pse nuk e dimë
Ja për çfarë shërben aplikacioni WeFi Pro WeFi Pro është aplikacioni i ri i cili i ndihmon të gjithë përdoruesit e iPhone dhe Android që të gjejnë Wireles falas n
Rrezikshmëria e përdorimit të WiFi Jetojmë në një epokë pa tela dhe prezenca e valëve Wi-Fi në jetën tonë të përditshme kohët e fundit është më se e dukshm
Vodafone Albania ju sjell internet Wi-Fi falas në plazhet kryesore Edhe këtë verë, të gjithë pushuesit që kanë zgjedhur të kalojnë pushimet verore në plazhet e mrekullueshme të bregdetit
ALBwifi, one more reason to be part of ALBtelecom & Eagle If you have an active Eagle Mobile number on your smartphone or tablet, you can benefit the superfast ALBwifi internet f
ALBwifi, një arsye më shumë për të qenë pjesë e ALBtelecom & Eagle Nëse keni një numër aktiv Eagle Mobile në aparatin tuaj celular smart apo tablet, ju mund të përfitoni internet super të
Si të përmirësoni sinjalin WIFI në celular Çdo person që përdor sinjalin WiFi e di që ndonjëherë ky sinjal mund të jetë shumë i dobët dhe të shkaktojë shumë proble
Kinezët shpikin llambën që prodhon internet Kinezët shpikin llambën e parë në botë, e cila emeton sinjalin e saj wifi. Shkencëtarët në Universitetin Fudan në Shanga
Androidly, një orë inteligjente nga India (FOTO-LAJM) Një grup studentësh nga India ka realizuar një orë të "mençur" të quajtur Androidly duke sfiduar emrat më të mëdhenj të