999 rezultate për

wi-fi

Fikeni modemin gjatë natës, valët Wi-Fi po na vrasin Valët e Wireless-it janë konsideruar si një ndër gjërat më të rrezikshme që teknologjia e ditëve të sotme na ka sjellë.
Marina dhe Geti janë në Kubë, por atje s’ka internet Për të festuar përvjetorin e parë të martesës, Marina dhe dhe Getoari iu drejtuan Kubës, ku edhe kaluan muajin e mjaltit
Ndodh dhe kjo, hajduti hyn në shtëpi për kodin e WiFi Një çift u zgjua në mesin e natës në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara nga një hajdut i cili u kërkonte fjalëkalimin e
BE do të financoj internet pa pagesë në të gjithë Evropën Bashkimi Europian ka nisur sot zbatimin e një projekti prej 120 milionë eurosh për financimin e internetit pa pagesë për
6 truke si të mos merrni viruse nga Wi-Fi publike Kërkesa e parë që njerëzit kanë kur ulen në një bar, restorant apo qoftë edhe kur shkojnë në shtëpinë e një miku është:
Përdorni Wi-Fi gratis? Kini kujdes ndaj këtyre kurtheve Rrjetet falas Wi-Fi mund të jenë gjë e shkëlqyer nëse dëshironi të kurseni një sasi mujore të internetit, por duhet pasu
WiFi duke përdorur rrezen e dritës Kafenetë Starbucks kanë vendosur Wi-Fi-n më të shpejtë që mund të kemi parë ndonjëherë, 9 megabit për sekondë. Por studi
Zhvillimi i fundit, Wi-Fi do jetë 100 herë më i shpejtë Një zhvillim i ri teknologjik që po vjen do lumturojë të gjithë personat që përdorin celular. Studiuesit amerikanë k
CIA po përgjon prej 10 vitesh pajisjet Wi-Fi? WikiLeaks ka freskuar data-bazën e të dhënave të quajtur Vault-7, të cilat kanë rrjedhur nga agjencia amerikane CIA.
Apple ka gjetur mënyrën për të karikuar iPhone me Wi Fi? Gjigandi i celularëve Apple po shqyrton mënyrat se si iPhone dhe iPads mund të karikohen me valë Wi-Fi, pa u dashur të p
Disa truke për të rritur shpejtësinë e internetit Të gjithë jemi bërë të varur nga interneti. Shumica prej nesh ndjehemi të humbur pa internet. Problemet me internet të n
Udhëtoni me avion? Ja harta e paswordëve të WI-FI në të gjithë aeroportët e botës Keni dëgjuar për WixFox? Nëse jo, sot do t’ju japim një ndihmë shumë të madhe për këdo që dashuron udhëtimet. Bëhet
"Wi-Fi" nuk do të thotë asgjë, ja shpjegimi E gjithë bota është e përfshirë në përdorimin e wireless, që shkurt e quajmë Wi-Fi. Por rrallë njerëz e dinë saktësis
Facebook tani ju ndihmon të gjeni WiFi publik Facebook ka filluar testimin e hershëm të një tipari të dizajnuar për të gjetur vendet me Wi-Fi publik që i keni afër.
Ja çfarë problemesh ju shkakton "Wi-Fi" Të gjithë e dinë se sa praktik është interneti “Wireless” (pa tela), duke qenë se mund të lidhen me internet disa pajis
Kjo hartë ka fjalëkalimet e “Wi Fi” në aeroportet e të gjithë botës Gjithmonë kur duhet të kaloni orë të tëra në aeroport, pa pasur qasje në internet, cilësohet si udhëtim i yni më i keq.
Google do të çojë Wi-Fi në të gjitha stacionet e botës Me Google Station, kompania synon të arrijë marrëveshje me qendra tregtare, universitete, kafene, operatorë të telefoni
MIT/ Tashmë askush nuk do të vuajë nga interneti i ngadaltë Falë studiesve të MIT së shpejti mund t’i thoni lamtumirë internetit të ngadaltë në një kafene. Shkencëtarët kanë zhv
Dikush ju vjedh Wi-Fi, ja si ta zbuloni Ndodh shumë herë që oferta jonë e internetit mbaron shumë shpejt dhe ndonjëherë mund të kemi menduar që dikush bashkë me
Si të dalloni nëse dikush po ju vjedh Wifi Në qoftë se dyshoni se dikush po përdor internetin tuaj, atëherë shkoni në “router’s administration page” dhe kyçuni duk