999 rezultate për

westerwelle

Bushati vizitë në Gjermani, takohet me Westerwelle Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati u nis sot për një vizitë pune në Gjermani ku do të takohet me homologun e tij, Guido
Westerwelle: Zgjedhjet, kriter matës për demokracinë në Kosovë Ministri i jashtëm gjerman, Guido Westerwelle, u ka bërë thirrje banorëve të Kosovës, që të marrin pjesë në zgjedhjet e
Hoxhaj uron Westerwellen për përvjetorin e bashkimit të Gjermanisë Ministri i Jashtëm të Kosovës, Enver Hoxhaj, me rastin e 23 vjetorit të bashkimit të Gjermanisë, i ka dërguar një telegr
BE-ja do të rishikojë marrëdhëniet me Egjiptin Bashkimi Evropian do të rishikojë ditët e ardhshme marrëdhëniet e tij me Egjiptin. Në një deklaratë Presidenti i Këshill
Westerwelle uron Hoxhaj hapjen e negociatave për MSA-në Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka pranuar sot një telefonatë nga ministri Federal p
Westerwelle dhe Thaçi, optimist për takimin e rradhës Update- Nesër në Bruksel do të gjendet mirëkuptimi mes Kosovës dhe Serbisë, kështu është shprehur pas takimit me Westerw
Gjermania mbështet Kosovën Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, i ka uruar mirëseardhje në Kosovë si dhe ka zhvillua
Westerwelle, sot në Prishtinë Ndërsa ditën e djeshme ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Guido Westerwelle ka qëndruar në Serbi, sot do të jetë për një v
Vizita e Westerwelle inkurajuese Vizita që do të bëj ministri Federal për punë të Jashtme, Guido Westerwelle në Kosovë dhe Serbi mund të jetë dhe konsid
Westerwelle nesër në Prishtinë Sonte është për një vizitë në Beograd, ndërsa nesër pritet që të vijë në Prishtinë. Shefi i diplomacisë gjermane, Guido
Diskutohet shtetësia dhe dokumentet personale për serbët Shtetësia dhe dokumentet personale për serbët e Kosovës, do të jenë dy cështjet kryesore që priten të diskutohen të diel
Westerwelle në Prishtinë e Beograd Kreu i diplomacisë gjermane, Guido Westerwelle, do të vizitojë Beogradin e më pas edhe Prishtinën. Mediat serbe shkruajn
Gjermania mbetet një mik dhe partner i besueshëm i Shqipërisë Ministri i Punëve të Jashtme të Gjermanisë Guido Westerwelle i ka dërguar një telegram urimi, Ministrit Aldo Bumci, me r
Të zbatohet marrëveshja Shefi i diplomacisë gjermane Guido Westerwelle i bën thirrje Serbisë dhe Kosovës që të zbatojnë sa më parë marrëveshjen
Bundestagu gjerman i miraton përkrahjen Hoxhës Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Berlin, është
Westerwelle: Nuk ka lëshime, por as barriera Ministri i jashtëm gjerman Guido Westerwelle theksoi sot në Shkup se kriza politike në Maqedoni kërkon zgjidhje të brend
Gjermania e interesuar për zgjerimin e investimeve të saj në Shqipëri Gjermania do të vijojë të jetë një partner e mik i ngushtë i Shqipërisë dhe njëkohësisht një mbështetës i fuqishëm për p
Integrimi, Westerwelle: Zgjedhjet, test i rëndësishëm për Shqipërinë Ministri i Jashtëm i Shqipërisë Edmond Panariti priti sot në një takim homologun e tij gjerman Guido Westerwelle. Në një
Ministri i Jashtëm gjerman në Tiranë, takohet me krerët e lartë të shtetit Ministri i Jashtëm gjerman, Guido Westerwelle, nis sot takimet zyrtare në Shqipëri. Kryediplomati gjerman Westerwelle do
Westerwelle viziton nesër Shkupin Ministri i jashtëm i Gjermanisë, Guido Westerwelle nesër pritet të mbërrijë në Shkup për një vizitë zyrtare pas asaj të