999 rezultate për

wenger

U largua nga Arsenali, Wenger drejt Real Madritit? Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger nuk do të pensionohet nga bota e futbollit. Me të dhënë dorëheqje, Wenger thuhet
Ky është formacioni më i mirë i Arsenalit të drejtuar nga Wenger Pas 22 vitesh, Arsenali ka konfirmuar se Ëengeri do të largohet nga “Topçinjtë” në fund të sezonit. Formacioni histor
Xhaka flet për largimin e Wengerit nga Arsenali Granit Xhaka ka reaguar pas dorëheqjes se Arsene Wenger nga Arsenali. “Të luaj nën urdhrat e juaj një ëndërr e bërë r
Nuk fitoi asgjë, shkarkohet trajneri më jetëgjatë i Premier League Pas 22 vitesh, Arsenali ka konfirmuar se Wengeri do të largohet nga “Topçinjtë” në fund të sezonit. Arsene Wenger do
Wenger do të zëvendësohet nga ish-lojtari i tij tek Arsenal Wenger thuhet se varësisht prej arritjeve të sezonit aktual ai ka vendosur të japë dorëheqje në fund të sezonit. Sipa
Wenger dëshiron të bëjë atë që bëri United, me Europa Leaguen të kapë Championsin Arsene Wenger ka folur pas kualifikimit të Arsenalit në gjysmëfinale të Ligës së Evropës, pasi barazoi 2-2 në ndeshjen k
Wenger i trishtuar me braktisjen e stadiumit nga tifozët, por premton që do rikthehen Arsene Wenger ka parë që shkallët e stadiumit të zbrazen teksa tifozët kanë shprehur paknaqësinë me sezonin e skuadrës q
Wenger e pranon se rrezikon postin e trajnerit të Arsenalit Wenger ka folur rreth pensionimit të tij dhe pranoi se e ardhmja e tij me Topçinjtë tani është i mjegulluar, por këmbëng
Capello zëvendësuesi ideal i Wengerit tek Arsenali Ish-trajneri i Anglisë, Fabio Capello, shihet si zëvendësuesi ideal i Arsene Wenger te Arsenali për sezonin e ardhshëm.
Wenger mbron Emeryn dhe këshillon PSG-në Emery është eliminuar nga Liga e Kampionëve nga Real Madridi, por sipas Wengerit ky klub duhet të vazhdojë me Emeryn.
Wenger del hapur: Giroud dhe Walcott i larguam pa dëshirë Walcott zgjodhi kalimin te Evertoni, ndërsa Giroud mbeti në kryeqytet te Chelsea, por Arsene Wenger, beson se dyshja Th
Klopp qesh kur e mendojnë si Ferguson dhe Wenger: S'ka shanse Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, nuk e mban sekret se ai nuk do të mund të përsëritë eksperiencat e jashtëzakonshme
Wenger komplimenton punën e Gattusos tek Milani Arsenali fitoi ndaj Milanit në Emirates me rezultat 3-1 apo me rezultat të përgjithshëm 5-1, duke e eliminuar nga gara.
Wenger ia njeh situatën Mourinhos dhe i del në mbrojtje Mourinho është përballur me shumë kritika nga analistët për taktikat e zbatuara teksa Djajtë e Kuq u eleminuan nga gara
Arsenali kthehet tek fitorja në kampionat, mposht Watfordin (VIDEO) Arsenali ka arritur të marrë një fitore të rëndësishme sot ndaj Watfordit duke fituar me rezultatin 3-0 në "Emirates Sta
Mediat angleze e bëjnë të kryer, Allegri zëvendëson Wengerin Sipas gazetës angleze, The Sun, Massimiliano Allegri ka vizion të qartë për të udhëhequr një skuadër të Premier Leagues.
Arsene Wenger: Nuk jemi kualifikuar ende Arsene Wenger thotë se Arsenali duhet të kryejë punët e mbetur në Emirates, aty ku do të zhvillohet sfida e kthimit javë
Wenger do ta lërë Arsenalin për ta zëvendësuar një kampion bote Arsene Wenger duket gjithnjë e më larg Arsenalit. Me njw kontratë qw zgjat deri në vitin 2019-të me topçinjtë, trajneri
Wenger: Në këtë situatë që jemi, duhet t'i kërkojë unë këshilla Gattusos Arsene Wenger në konferencën e tij për shtyo para sfidës ka dhënë lajme të këqija për tifozët e Top-çinjëve, pasi i ka d
Arsenali konfirmon tre mungesat e mëdha ndaj Milanit Trajneri Arsene Wenger nuk mund të llogarisë shërbimet e tre yjeve të skuadrës për ndeshjen e nesërme ndaj Milanit në Eu