999 rezultate për

wembley

Ndërron jetë legjenda e Manchester United (FOTO LAJM) Fituesi i Kupës Evropiane me Manchester United, Tony Dunne ka ndërruar jetë në moshën 78 vjeçare. Qendërmbrojtësi i R
Ideja e çuditshme, anglezët do luajnë katër ndeshje në ditë në Wembley Në Angli, pandemia e Koronavirusit nuk ka arritur akoma pikun, por 20 klubet e Premier League-s dëshirojnë të mbarojnë s
Për të përfunduar sezonin FA i ofron Premier League edhe stadiumin "Wembley" Federata Angleze e Futbollit i ka ardhur në ndihmë kampionatit vendas duke i ofruar edhe stadiumin Wembley për të përfun
Në Wembley po gatuhet një Lazanja? Federata angleze mohon lajmin Lajmi i bërë viral se në Wembley po gatuhet një Lazanja e madhe për ti ardhur në ndihmë të izoluarve nga koronavirusi ka
Mediat italiane: Të dielën në Tiranë inagurohet "Wembley i Ballkanit" (FOTO LAJM) Shtypi italian i ka kushtuar një hapësirë të veçantë Shqipërisë ditën e sotme, dhe më konkretisht rreth çështjes së inau
Pse Anglia nuk po e pret Kosovën në Wembley Arsyeja pse Anglia luan ndaj Kosovës në stadiumin e Southamptonit dhe jo në Wembley Federata e Futbollit të Anglisë k
Rrëfehet Beckham: Si më detyroi Ferguson të prisja flokët në "Wembley" David Beckham gjithnjë është njohur për modelet e tij të flokëve, të cilat binin në sy po aq sa edhe talenti i tij në fu
Futbollistët e Manchester City-t bëjnë gjestin madhështor për tifozët Manchester City u eleminua të mërkurën në mbrëmje nga Tottenhami duke i dhënë lamtumirën Champions League. Po ata që
Zyrtare: Ndeshja Angli - Kosovë nuk do të luhet në “Wembley” (FOTO LAJM) Federata e Futbollit të Anglisë ka konfirmuar se ndeshja Angli – Kosovë, e paraparë të zhvillohet me 10 shtator të këtij
Fitore e merituar, Tottenham shkatërron Dortmundin në Wembley (VIDEO) Tottenham Hotspur ka shkatërruar me rezultatin 3-0 Borussian e Dortmundit në stadiumin "Wembley", ndeshje e vlefshme për
Zhblokohet ndeshja, Tottenham kalon në avantazh ndaj Dortmundit (VIDEO) Tottenham Hotspur ka kaluar në avantazh ndaj Borussia Dortmund në "Wembley". Ai që ka shënuar është sulmuesi, Son He
Tyson Fury i përgjigjet ofertës ‘qesharake’ të Joshuas Tyson Fury ka refuzuar ofertën ‘tallëse’ të Anthony Joshua për t’u ndeshur më 13 prill në ‘Wembley’. Joshua është pa
Heroi Rashford, Manchester United mposht në Wembley Tottenhamin (VIDEO) Manchester Unite ka marrë një fitore shumë të rëndësishme sot duke mposhtur me rezultatin 0-1 Tottenham Hotspur në "Wemb
Formacionet zyrtare: Tottenham - Inter Tottenham do të përballet me Interin në "Wembley", për ndeshjen vendimtare se kush do të shkojë në fazën tjetër të Champ
Tottenham shkatërron Chelsean në Wembley (VIDEO Tottenham ka mposhtur Chelsean me rezultatin e përgjithshëm 3-1 në "Wembley Stadium", ndeshje e vlefshme për javën e 13
Formacionet zyrtare: Tottenham - Chelsea Tottenham dhe Chelsea do të përballen sot në 18:30 në stadiumin "Wembley", e vlefshme për javën e 13 të Premier Leagues.
E pabesueshme, Van Bommel kritikon ashpër mitikun “Wembley” Trajneri i skuadrës së PSV, Van Bommel ka rezerva për gjendjen e stadiumit “Ëembley”. Skuadra e tij humbi dje ndaj Totte
Merret vendimi, stadiumi Wembley nuk do të shitet Pronari i Fulhamit, Shahid Khan, e ka tërhequr ofertën prej 600 milionë paund për të blerë stadiumin kombëtar të Anglisë
Wijnaldum supergol me kokë, kalon në avantazh Liverpool-in (VIDEO) Liverpooli ka kaluar në epërsi ndaj Tottenhamit në një ndeshje të Premierligës në Wembley. Mesfushori holandez Wijnal
​Nesër merret vendimi për shitjen e stadiumit "Wembley" Një takim i rëndësishëm do të mbahet nesër për të vendosur rreth shitjes së stadiumit kombëtar të Anglisë, Wembley. Prob