999 rezultate për

washington

Nga Washington te Trump, citatet e famshme të presidentëve amerikanë pas marrjes së detyrës (FOTO LAJM) Pas betimit dhe marrjes zyrtarisht të detyrës së kreut të shtetit, gjatë ceremonisë presidentët amerikanë mbajnë një fja
Washington Post: Zbërthimi i marrëveshjeve të "paqes" nga Trump E përditshmja prestigjioze amerikane Washington Post ka publikuar një artikull analitik për marrëveshjet e fundit të udh
Vuçiç: Në Washington, ne nuk e pranuam njohjen e ndërsjellë me Kosovën Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka thënë sot se në takimin në Uashington, Serbia nuk pranoi njohjen e ndërsjellë
Mediat serbe: Vuçiçit në Washington i është vendosur para letra për të njohur Kosovën Mediat serbe Blic.rs dhe B92 pretendojnë se Presidentit Aleksandër Vuçiç i është vendosur në Shtëpinë e Bardhë një letër
Zbulohen temat që do diskutohen në Washington Zëdhënësi i BE-së për Çështje të Jashtme dhe të Sigurisë, Peter Stano, ka konfirmuar do të vazhdojë dialogu mes Kosovës
Duhet të paguajmë për çfarë kemi bërë nga 1990: Vuçiç i drejtohet kombit para takimit në SHBA Presidenti serb Aleksandër Vuçiç iu drejtua kombit përmes një daljeje në emisionin e mëngjesit "Neë Morning" në TV Pink
Rama flet për shkarkimin e Presidentit: Nishani ishte si George Washington para Metës Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në seancën e sotme plenare, ka thënë se raporti i Komisionit Hetimor nuk rekom
Ikonomi: Trump po e përdor si spektakël takimin në Washington Gazetari Ilir Ikonomi tha pwr "Opinion" nga SHBA, se anulimi i takimit mes përfaqësuesve të Serbisë dhe Kosovës në Uashi
Anulohet takimi i 27 qershorit në Washington I dërguari i presidentit Donal Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka konfirmuar se takimi i 27 qershorit
Isa Mustafa tregon pse Hoti anuloi vizitën në Washington Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka treguar shkakun se pse kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka anuluar vizitën e ti
Grenell: Më 27 qershor Kosova e Serbia takohen në Washington për dialogun Emisari special i presidentit të SHBA-së për dialogun, Richard Grenell ka konfirmuar datën e diskutimeve për dialogun Ko
PAMJET/ Rama takon Mike Pompeon në Washington D.C (VIDEO) Rama e ka vijuar vizitën zyrtare në SHBA me një takim me Sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo. Si të gjitha t
Kreshnik Spahiu: Fundi i Rudinës dhe opozita e “Hajdarve” Nga Kreshnik Spahiu: Para një muaji Rudina Hajdari vizitoi zyrën private të Sali Berishës. Takimi nuk ishte pu
The Washington Post: Fake News nxjerr shqiptarët nga shtëpitë (FOTO LAJM) Agjensia prestigjioze e lajmeve The Washington Post I ka bërë jehonë kaosit të krijuar mbrëmjen e kaluar sidomos në krye
Të shtëna në Washington, 1 person humb jetën, 5 të plagosur Një person ka vdekur dhe 5 të tjerë janë plagosur gjatë të shtënave me armë në rrugët e Washington, jo shumë larg Shtëpi
Kokainë me vlerë 1 milion dollar brenda kutive të bananeve, nga erdhi e gjithë kjo Një sasi e madhe kokaine me vlerë 1 milon dollar është sekuestruar në Washington. Kokaina ishte ndarë në kuti bananës
Pacolli niset për në Washington, do të takohet me zyrtarët amerikanë Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacilli është rrugës për në Uashington për të marrë pjesë me ftesë të Sekretarit A
Tanke në rrugët e Washingtonit me rastin e Pavarësisë, frikësohen banorët Ushtria e Shteteve të Bashkuara të Amerikës u kërkoi banorëve të Washingtonit të mos përfshihen nga paniku, nëse shohin
Kriza politike në Shqipëri, përfaqësuesi politik i Washingtonit deklaratë urgjente Kryetari i Komisionit të Jashtëm në Kongresin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Eliot L. Engel, ka reaguar lidhur me
Haradinaj: Washingtoni, Berlini, Parisi e BE-ja gabojnë nëse e pranojnë kushtin e Serbisë për taksën Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj tha se Uashingtoni, Parisi, Berlini dhe BE-ja, gabojnë nëse e pra