999 rezultate për

warlick

Serbët e veriut presin reagimin e Moskës Politologu serb Predrag Simic thotë se pret reagimin e Moskës, pas deklaratës së ambasadores amerikane në Beograd, Mary
SHBA kundër zgjedhjeve në Veri SHBA mbështet sovranitetin e Kosovës, ndërkaq zgjedhjet lokale në veri do të zgjidhnin përfaqësues, të cilët nuk kanë ku
Warlick: Beogradi e Prishtina kanë çështje të vështira të pazgjidhura Ambasadorja amerikane në Beograd. Mary Warlick, ka vlerësuar se, me gjithë progresin e mirë dhe marrëveshjet e arritura
SHBA-të përshëndesin përparimin në dialog Ambasadorja amerikane në Serbi, Mary Warlick, ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës e përshëndesin përparimin
SHBA kundërshton fuqishëm ndarjen e Kosovës Ambasadorja amerikane në Serbi, Mary Warlick, ka deklaruar, ditë më parë në Beograd se “ka kaluar koha për ndarje”, dike
Warlick: Kosovo decides by itself! Kosovo is independent and takes itself the sovereign decisions, so declared the U.S. ambassador in Belgrade, Mary Warlic
Warlick: Kosova vendos vetë! Kosova është e pavarur dhe vetë i merr vendimet sovrane, kështu ka deklaruar ambasadorja amerikane në Beograd, Mary Warl
Warlick: Bisedimet, priten përparime të mëdha Uashingtoni në mënyrë të fuqishme e përkrahë Serbinë në integrimin e saj evropian, ka thënë ambasadorja amerikane në Beo
Warlick: SHBA-të përkrahin dialogun Ambasadorja amerikane në Serbi, Mary Warlick eshte shprehur se SHBA-të përkrahin fillimin e dialogut midis Prishtinës dh
Warlick: Serbia humb kot kohen me kerkesa per renegocim te statusit te Kosoves SHBA nuk pret nga Serbia të njohë pavarësinë e Kosovës dhe ky nuk është kushti pë
Warlick: Statusi i Kosoves eshte pune e kryer Shtetet e Bashkuara të Amerikës mbështesin negociatat mes Serbisë e Kosovës për ç&e
Warlick: Per SHBA-ne ceshtja e statusit te Kosoves ka perfunduar Ambasadorja e re SHBA në Beograd, Mary Burce Warlick ka përsëritur se Washingtoni e Beogradi “jan&e
Mary Warlick konfirmohet per ambasadore amerikane ne Beograd Senati amerikan njëzëri ka verifikuar emërimin e Mary Warlick për ambasadore të SHBA-së n&