999 rezultate për

vv-se

LVV-së dhe LDK-së ua ka qejfi koalicionin por asnjëra nuk e lëshon kryeministrin Ende pa u caktuar ndonjë datë për zgjedhjet e reja partitë politike në Kosovë kanë nisur t’i shpërfaqin preferencat e ty
Një mysafir i paftuar në samitin e Berlinit, shikoni vendimin e VV-së Lëvizja Vetëvendosje ka paralajmëruar protestë. Kësaj radhe, protesta është para Zyrës së Kancelarës së Gjermanisë në
Molliqaj dhe deputetja e VV-së zihen për Hashim Thaçin Edhe deputeti i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka hedhur akuza në drejtim të presidentit të vendit, Hashim Thaçi, lidhur me mo
U dërgua në spital, reagon për herë të parë Albin Kurti Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje po vazhdon të kurohet në klinikën infektive për shkak të një infeksioni gripal. Ndërkaq, pa
Gjykata merr vendimin për kërkesën e VV-së: Aida qëndron në detyrë Gjykata Kushtetuese ka vendosur lidhur me kërkesën e deputetëve të Vetëvendosjes për shkarkimin e Aida Dërgutit nga post
Qesharake, kush janë deputetët e VV-së që merren me xhindet e Burdushit Deputeti i Kosovës, nga Nisma Socialdemokrate, ka vazhduar me hedhjen e akuzave ndaj Lëvizjes Vetëvendosje. Në Kuvend
Deputeti i VV-së sulmon Molliqajn Deputeti i lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj ka folur për raportet me Partinë Socialdemokrate në komunën e Prishtinës
Deputeti i VV-së reagon pas gënjeshtrës të Serbisë Sot mediat serbe kanë shkruar se shteti i Grenadës kanë tërhequr njohjen e pavarësisë së Kosovës. “Shteti i Grenadës
Frashër Krasniqi tregon nëse u grushtua me deputetin e VV-së Deputeti i Partisë Socialdemokrate, Frashër Krasniqi, ka demantuar raportimet e mediave për një konflikt fizik me Xhelal
Kjo është arsyeja pse policia do të arrestojë asambleistin e VV-së Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje dhe asamblisti Egzon Azemi ka deklaruar se prokuroria ka lëshuar fletë-arrest ndaj tij
Asambleisti i VV-së: Policia po më pret për të më arrestuar Asamblisti i Vetëvendosjes në komunën e Prishtinës, Egzon Azemi, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se Policia po
Të gjithë kundër Thaçit, drejtues të VV-së i bashohen protestës (FOTO LAJM) Drejtues të Vetëvendosjes i janë bashkuar protestës së thirrur prej tyre kundër planit Thaçi-Vuçiç për ndarjen e Kosovës
Kjo parti i bashkohet protestës së VV-së Dega e AKR-së në Mitrovicë dhe në Vushtrri do të marrin pjesë në protestën e Vetëvendosjes që pritet të mbahet nesër në
Deputeti i LDK-së merr pjesë në protestën e VV-së, thotë se nuk është me asnjë parti Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli, ka konfirmuar pjesëmarrjen e tij në protestën e organizuar nga Vetëvendosje të shtunën
Djali i zyrtarit të LDK-së bën thirrje për bashkim në protestën e VV-së Djali i ish deputetit të LDK-së Smajl Hajdarit, Shpëtim Hajdari ka akuzuar Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin si një p
Deputetja e VV-së konsumon produkte serbe, a është kundër Albin Kurtit? Kur nuk janë në atdhe, zyrtarët e Vetëvendosjes me gjasë kanë tjera parime. Shumë fushata kundër produkteve serbe, me th
Deputetja e VV-së nga Facebook proteston kundër Thaçit Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli ka hyrë në Facebok dhe kërkon që presidentit Hashim Thaçi t’i ndalohet
Deputetja e VV-së akuzon Thaçin se ua “vodhi” mysafirët nga Presheva "Sikur LV të mos e kishte organizuar këtë tryezë, Thaçi kurrë nuk do t’i kishte ftuar në takim..." Kështu është shprehur
U nis për pushime në Shqipëri, arrestohet në kufi aktivisti i VV-së Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje Shkelqim Morina është arrestuar në kufirin me Republikën e Shqipërisë, derisa shkonte
Veseli bën spektakël nga foltorja, i lexon VV-së libër Kreu i Kuvendit, Kadri Veseli, në seancën e sotme tregoi se e ka blerë një libër në panair që titullohet “Si vdesin demo