999 rezultate për

vv-ja

Dardani dhe Glauku zihen në Kuvend Ish-bashkëpartiakët Dardan Molliqaj dhe Glauk Konjufca kanë vazhduar me përplasje në Kuvendin e Kosovës. Molliqaj, ta
Konfirmohet: Shpend Ahmeti pjesë e partisë së të larguarve nga VV-ja Kryetari i Prishtinës, nuk ka pranuar të flas për mundësinë që të i bashkohet një subjekti të ri. Por, një gjë të til
Kush e ka shumicën e Kuvendit Komunal të Prishtinës? Gjatë fushatës së tij për kryetar të Prishtinës, Shpend Ahmeti ishte përqendruar edhe në fushatë për asamblistët potenci
Cakolli: VV-ja po shkel ligjin për zgjedhjet Sekretari i degës së PDK-së në Prishtinë Bujar Cakolli, ka mbajtur konferencë për media ka njoftuar për mbarëvajtjen e p
LAA-ja e VV-ja i drejtohen Gjykatës Kushtetuese Dështimi i katërt për formimin e institucioneve të vendit ka acaruar koalicionin LAA. Ky koalicion ka paralajmëruar
Isa Mustafa : VV-ja i shfrytëzoi AAK-në e Nismën Kryeministri i Kosovës përmes një shkrimi në Facebook ka thënë se në mandatin e kaluar Lëvizja Vetëvendosje kishte shfry
Pacolli refuzohet nga VV-ja dhe AAK-ja rreth propozimit për qeveri gjithëpërfshirëse Presidenti i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli, ka dalë të premten me një propozim për formimin e institucione
A e dini sa vota ka marrë VV-ja vetëm në Prishtinë? Vetëvendosja e ka kthyer në bastion tashmë Prishtinën edhe pas fitores së komunës nga Shpend Ahmeti. Deri më tani ja
Kanë mbetur edhe 4%, VV-ja surpriza e këtyre zgjedhjeve Rreth 1.9 milion shqiptarë të Kosovës , gati gjysmë milioni i të cilëve jetojnë jashtë vendit, janë regjistruar për të v
Surprizon VV-ja, ky është rezultati i 65 % të votave në Kosovë Lëvizja Vetëvendosje ka kaluar në vend të dytë sipas raportimeve të Demokracia në Veprim. Bëhet fjalë për numërimin
LDK-ja dhe VV-ja të pavendosura për ushtrinë? Partia që e udhëheq Qeverinë dhe subjekti më i madh opozitar ende nuk kanë vendosur nëse do ta përkrahin apo jo projektl
Arifi: VV-ja me PDK-në e LDK-në po detyrojnë elektoratin e tyre mos të dalin në protestë Dy partitë opozitare, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën kanë lajmëruar se ditën e nesërme do të ket
Avni Arifi: VV-ja gaboi që anulloi protestën e 26 marsit Njëri prej njerëzve kryesor të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Avni Arifi, ka deklaruar se asnjë parti në Kosovë nuk
30 ditë paraburgim për Albulena Haxhiun, reagon VV-ja Gjyakata ka vendosur 30 dite paraburgim per deputeten e Vetevendosjes, Albulena Haxhiu. Ky vendim ka sjelle edhe reagimi
VV-ja nuk pajtohet me dërgimin e Dardan Molliqaj në Gjykatën e Deçanit Lëvizja Vetëvendosje në një njoftim për mediat shpreh mospajtimin e dërgimit të sekretarit të saj organizativ, Dardan Mo
VV-ja aksion për “Kushtetutën e Republikës së PDK-së” (FOTO LAJM) Lëvizja Vetëvendosje thekson faktin se nenet e Kushtetutës së Kosovës janë ndryshuar sa herë që i duhej dhe i konvenont
Hutohet Vetëvendosje nga prishja e bllokut Zyrtarët e lartë të Vetëvendosjes, subjekt që është në koalicion me LAN-in, Albin Kurti, Dardan Molliqaj dhe Visar Ymeri
Vetëvendosje nuk ka folur për protesta Shpend Ahmeti është shprehur se Lëvizja Vetëvendosje nuk ka folur për protesta. Sipas tij, kriza politike ka nevojë p
Amerika nuk do që Vetëvendosje ta udhëheqë dialogun me Serbinë? Shtetet e Bashkuara të Amerikës, sikundër edhe disa shtete të Bashkimit Evropian, gjithnjë janë shprehur skeptik ndaj Ve
Kurti, Mustafës: VV-ja i bashkon votat me qeverinë tënde Lideri i LDK-së, Isa Mustafa ka takuar sot kreun e Lëvizjes Vetëvndosje, Albin Kurti. Të dy liderët opozitarë janë da