E FUNDIT/ Me koronavirus nga 27 nëntori, Etrit Berisha shtrohet në spital
999 rezultate për

vullnetit

Shpërthen Big Basta, publikon këngën "Rama Ik" (VIDEO) Këngëtari shqiptar Geri Xhara, i njohur me emrin e artit si Big Basta ka publikuar ditën e sotme një këngë në lidhje me
Zyrtare: Barcelona refuzon të luaj me Gironan në SHBA Nëpërmjet një komunikate zyrtare Barcelona ka njoftuar se bordi i klubit ka vendosur që të refuzojë kategorikisht zhvill
I ndihmoi për të firmosur trashëgiminë, kujdestarja zhvat 1/4 e pasurisë së tij Një kujdestare që 'e drejtoi dorën' e një milionari që po vdiste, pasi nënshkroi mbi gjysmën e gjysmës së pasurisë së ti
Aeroporti i Shkupit vendos mbishkrimin e ri Në aeroportin e Shkupit është vendosur mbishkrimi me emrin e ri Aeroporti ndërkombëtar i Shkupit, por shkronjat janë me
Çfarë u tha Thaçi ambasadorëve ditën kur kërkohej shfuqizimi i ligjit të Specialës? Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se nuk do të dalë kundër vullnetit të deputetëve lidhur me ligjin për Specia
Këta janë tre demokratët që votuan kundër vullnetit të Bashës dhe Berishës (FOTO LAJM) Një ngjarje e pazakontë ndodhi sot në sallën e Kuvendit të Shqipërisë teksa votohej për kryeprokuroren e përkohshme.
OBSH i shfuqizon Robert Mugabes rolin e Ambasadorit të Vullnetit të Mirë Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) e ka shfuqizuar emërimin e presidentit të Zimbabves, Robert Mugabes, si Ambasa
Xharra godet Vetëvendosjen: Po manipuloni të rinjtë! Anëtarja e PDK-së, Arbana Xharra, ka akuzuar sërish Lëvizjen Vetëvendosje për manipulimin e të rinjve. Përmes një pos
“Aleanca për Shqiptarët është koalicion tri palësh, nuk ka asnjë shkrirje” Lajmi se tre partitë e koalicionit Aleanca për shqiptarët LR PDSH, Uniteti dhe RDK janë bashkuar dhe shkrirë në një part
Skocia do pavarësi nga Britania: Referendum për qëndrim në BE Ministra e parë e Skocisë Nicola Sturgeon, pas daljes së Britanisë nga BE, ka lëshuar një deklaratë që i shkon pas vulln
Vullneti, kushti i parë i suksesit nga Rijad Mamuti - Kushti kryesor si dhe momenti kryesues dhe i parë në jetë është vullneti. Arma e parë para së cil
Gjosha: Reforma gjithëpërfshirëse jo për çështje numrash, dëshmi e vullnetit politik Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha, priti sot në një takim ambasadorin e Lituanisë, rezident në Athinë, Alf
Lëvizja për Reforma: Lidhja e Prizrenit, rilindje e vullnetit mbarëkombëtar për bashkim 10 Qershori i vitit 1878, dita kur u mblodh në Prizren Lidhja e Shqiptarëve, është datë e shënuar e historisë tonë kombë
20 foto të dhimbshme nga vizita e ambasadores Elvana Shala në Kumanovë (FOTO LAJM) ​Pas vizitës në Lagjen e Trimave në Kumanovë, ku u njoh nga afër me situatën aktuale dhe dëmet që janë shkaktuar n
Ambasadorja e Vullnetit të Mirë e Kosovës viziton "Lagjen e Trimave" Ambasadorja e Vullnetit të Mirë për Kosovën në IHRC (International Human Rights Commission) Elvana Shala, do të vizitojë
Mungesa e kompromisit politik pengoi reformat në vend Në përgjigje të raportit të prezantuar një ditë më parë nga ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Florian Raunning, përfaqësue
Basha kërkon kthim pa kushte të të larguarve nga puna Kreu i opozitës Lulzim Basha kërkoi sot anulimin e pasojave të aktit normativ dhe kthimin pa kushte të të largurave nga
Galatasaray-Juventus, sot në 14:00 Juventusi priste nxehtësin e ferrit të tifozëve të Galatasray në “Telekom Turk Arena” në sfidën vendimtare për kalimin n
Kufiri me Maqedoninë zhbllokohet çdo dy orë nga 30 minuta Përfaqësuesja e Shoqatës së Transportuesve të Maqedonisë, Biljana Muratovska ka thënë se kanë vendosur të bëjnë lëshime
Thaçi e vlerëson Kushtetutën e Kaçanikut Me rastin e 23 vjetorit të Kushtetutës së Kaçanikut, kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi vlerëson lart ko