999 rezultate për

vullnetin

"Emrin, ose do të ketë hapa ligjore", VV i përgjigjet kërcënimit të Thaçit: Do ta sjellim Lëvizja Vetëvendosje i është përgjigjur deklaratës së Presidentit, Hashim Thaçi I cili kërcënonte se do të ndërrmerrte h
Vetëvendosja kërcënon LDK: Tërhiqu nga posti i presidentit Kosova vijon të jetë pa një qeveri të re për shkak se Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK nuk kanë arritur akoma një marrëveshj
PD prezanton planin me tre pika për të riparuar dëmet e tërmetit (FOTO LAJM) Kryetari i Partisë Demokratike ka prezantuar një plan prej tre pikash për të dalë nga situata e rëndë që shkaktoi tërme
Berisha publikon foto me Lirien në 75 vjetorin e lindjes: Po jetoj pranverën time të dytë! Ish-kryeministri Sali Berisha feston sot 75-vjetorin e tij të lindjes. Ai ka publikuar në faqen e tij në Facebook, n
Osmani: "Klani Pronto" s’mund ta blejë vullnetin e qytetarëve për LDK-në Vullneti i qytetarëve të Kosovës për LDK-në nuk mund të blihet nga përfaqësuesit e “Klanit Pronto”, – tha kandidatja e
LB kritikon Haradinajn që nuk pranon bashkimin e Preshevës me Kosovën Lëvizja për Bashkim, përmes një deklarate thotë se liderët e shqiptarëve të Kosovës Lindore, para pak ditësh, iu drejtua
Opozita dërgon kërkesën kundër Thaçit, radhën e ka pozita nëse do ta mbështesë Opozita sot ka dorëzuar kërkesën për seancë të jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës për të shprehur qëndrimin instituc
Vuante nga kanceri në tru, McCain ndërpret mjekimin Pas disa muajsh kurim, senatori republikan amerikan, John McCain, ka ndërprerë trajtimin kundër kancerit të trurit. P
I ndihmoi për të firmosur trashëgiminë, kujdestarja zhvat 1/4 e pasurisë së tij Një kujdestare që 'e drejtoi dorën' e një milionari që po vdiste, pasi nënshkroi mbi gjysmën e gjysmës së pasurisë së ti
Qeveria nuk varet më prej BDI, Zaev duhet të respektojë vullnetin e shumicës shqiptare Në zgjedhjet e fundit parlamentare, VMRO-ja e cila drejtohej nga Nikolla Gruevski së bashku me aleatët e partive të vogl
Djali i Donikës largohet nga Vetëvendosje Sot 40 aktivistë kanë dhënë dorëheqje nga Lëvizja Vetëvendosje, si pasojë e zhvillimeve të fundit në parti. Nol Nushi
Vulin: Kosova asgjë nuk ndryshon pa vullnetin e Serbisë Serbia është e kënaqur me formatin e dialogut në mes të Beogradit dhe Prishtinës, që mbahet me ndërmjetësim të Brukselit
Ahmeti: Nuk bëj marrëveshje të fshehta për vullnetin e popullit tim (FOTO LAJM) Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, me bashkëpunëtorë, ka qëndruar në komunën e Dollnenit ku është
Pamje nga momenti i votimit të Visar Ganiut (VIDEO) Edhe kanditati i BDI-së për kryetar komune në Çair, Visar Ganiu ka shprehur vullnetin e tij duke votuar. Ganiu u sho
Ambasada e SHBA-ve në Shkup: Qytetarët të shprehin vullnetin e tyre Ambasada e SHBA-ve në Shkup me një njoftim për ditën e zgjedhjeve ju ka bërë thirrje votuesve që të shfrytëzojnë të drej
Gruevski: Qëllimi ynë është të realizojmë vullnetin e qytetarëve Fillon lëvizja e re që e solli Epoka e re për Maqedoninë. Një epokë prosperiteti, progresi dhe premtime të përmbushura,
Rouhani: Fjalimi i Trump-it në OKB, “injorant” Presidenti iranian, Hassan Rouhani, e ka quajtur fjalimin e presidentit amerikan, Donald Trump, në Kombet e Bashkuara, “
Kadaj-Bujupi: Nuk do të përkrahim këdo për kryetar të Kuvendit Në mbledhjen konstituive të Legjislaturës së VI, kuvendi nga radhët e veta do të zgjedh Kryetarin dhe nënkryetarët, të c
Ja taktika që motivon dhe rrit vullnetin tek fëmijët Kur fëmija nuk ka vullnet për të çuar një detyrë deri në fund. I rrituri pranë tij, qoftë prindi apo edukatori, duhet ta
A do të aderojë Jakup Krasniqi në Vetëvendosje? (VIDEO) I pyetur nëse janë të vërteta fjalët për një mundësi aderimi në Lëvizjen Vetëvendosje, ish kryeparlamentari Jakup Krasni