999 rezultate për

vullnetare

Studentja bukuroshe bëhet virale, nga bloggere në vullnetare për koronavirusin në Shqipëri (VIDEO) Nga fotot provokuese në vullnetare në sallën e emergjencave. Studentja e mjekësisë, Ingrit Marleka, i është përgjigjur p
Kërkohen vullnetarë për tu infektuar me koronavirus, do të paguhet 6900 dollarë Një laborator në Britani është në kërkim të vullnetarëve që duan të infektohen me koronavirus dhe të paguhen për të.
Njihuni me Sara Lu, vullnetaren shqiptare në luftën kundër koronavirusit (FOTO LAJM) Edhe pse koronavirusi po përhapet me shpejtyësi në shumë vende të botës, fatmirësisht deri më tani nuk ka një rast zyrta
Pamje prekëse nga Australia: Kanguri nuk ndalon së përqafuari vullnetaren që i shpëtoj jetën (VIDEO) Një pamje tejtë prekëse është shfaqur këto ditë, ku Australia po përballet me zjarre të shumta apokaliptike, ku shumë ka
Linda nuk i ndahet Ramës, bëhet vullnetare për të ndihmuar të prekurit nga tërmeti Bashkëshortja e Kryeministrit të Shqipërisë, Linda Rama, është ofruar si vullnetare për të menaxhuar krizën në vend të k
Tifozat Kuq e Zi në ndihmë të prekurve nga tërmeti në Shqipëri Grupi i tifozëve të Kombëtares së Shqipërisë, Kuq e Zi, ka njoftuar përmes llogarisë në rrjetin social Facebook se kan
Rruga që të çon për në Serbi skuqet me flamuj kombëtarë Pak ditë para festës së 28 Nëntorit, një grup i vullnetarëve kanë vendosur flamuj në Podujevë. Kësaj radhe, përveç që
Rritet me ritme të shpejta tregu i pensioneve vullnetare (FOTO LAJM) Tregu i pensioneve private vullnetare ka përvijuar tendenca të shpejta rritje nga viti në vit, si në drejtim të rritjes
Jo vetëm i detyrueshëm, tregu po orientohet drejt sigurimeve vullnetare Tregu shqiptar i sigurimeve vijon të jetë i orientuer kryesisht tek ai i sigurimit të detyrueshëm, ku TPL-ja ose siç quh
Mësuesi që ndërtoi shkollën kërkon vëmendje, thotë se Xhisela shet por**ë Vëmendja që i është kushtuar Xhiselës po shkakton zemërim te disa persona që pretendojnë se edhe ata duhet ta kenë këtë
Certifikata mirënjohjeje për mjekët dhe infermierët vullnetarë Dy vite më parë, Bashkia e Tiranës krijoi bërthamën e vullnetarëve të saj, kurse sot rrjetit i janë bashkuar qindra të r
Vullnetarët shkojnë të pastojnë qytetin shqiptar po habiten nga ajo që shohin (VIDEO) Një qytet shqiptar në Kosovë është i pazakontë në llojin e tij për pastërtinë. Aksioni i djeshëm për pastrimin e mbet
Dita Botërore e Pastrimit, qindra vullnetarë dhe qytetarë i bashkohen aksionit Në Ditën Botërore të Pastrimit, Tirana iu bashkua aksionit për largimin e mbetjeve dhe ruajtjen e mjedisit. Qindra vulln
Këtë gjë, femrat e bëjnë shumë herë më mirë se meshkujt Mesa duket, gratë mund të bëjnë shumë detyra në të njëjtën kohë dhe kjo gjë lidhet me hormonet e tyre. Në një studim të
Njihuni me gruan e pamposhtur që po kërkon policët e zhdukur Qindra persona po marrin pjesë në kërkimin e dy policëve të zhdukur në lumin Lepenc, por ajo që bie në sy në mesin e gji
Kush ishin mercenarët rusë që luftuan kundër shqiptarë në Likovë? Filip Trajkovski ka falënderuar mercenarët rus të cilët ndihmuan Maqedoninë në luftën e vitit 2001 në rajonin e Likovës,
200 pemë të reja në Liqenin e Farkës nga vullnetarët e Fundjavë Ndryshe Parku i Liqenit të Farkës është pasuruar sot edhe me 200 pemë të tjera, falë kontributit të nismës “Fundjavë Ndryshe”, e
Fassone: E pamundur t'i plotësojmë kërkesat e UEFA-s CEO i skuadrës italiane Milan, Marco Fassone ka konfirmuar se kërkesat e UEFA-s, siç i ka quajtur ai “të pa realizueshme
Ku është zhdukur bujaria e shqiptarëve? Vetëm një shkallë më lart serbëve dhe malajzezëve I thoni mirëmengjes të gjithëve gjatë rrugës për në punë, merrni me të mira kolegët, apo lini monedha për njerëzit në ne
Nisma e Bashkisë, kujdes falas për shëndetin e dhëmbëve të fëmijëve në kopshte Bashkia Tiranë ka fokusuar vëmendjen e saj te fëmijët dhe krijimin e kushteve optimale për rritjen dhe zhvillimin e tyre