999 rezultate për

vullkan

Etna zgjon Italinë Mali Etna është “zgjuar nga gjumi”. Etna ka shpërthyer sërish; me shpërthimin e parë rreth orës 3.30 minuta dhe dy orë m
I propozon të dashurës për martesë në majë të vullkanit 2 km (VIDEO) Ngjitja në majë të një vullkani aktiv do të ishte mjaft emocionues për shumë njerëz. Por ky i dashur romantik vendosi
Java e 27 e Superiores ndez vullkan në fundin e tabelës (FOTO LAJM) Është kompletuar brenda ditës java e 27-të e Kategorisë Superiore dhe është luajtur futboll kudo, pa dhunë e akuza, si r
Shqiptari bëhet hero në Itali, shpëton fqinjët të mbetur poshtë rrënojave Vullkani "Etna" shpërtheu disa ditë më parë duke shkaktuar tërmete të shumta në Itali. Së fundmi në mediat italiane
Pas Etna-s, në Itali shpërthen edhe një tjetër vullkan (VIDEO) Pas vullkanit Etna në ishullin e Sicilisë në jug të Italisë, është aktivizuar duke filluar të lëshojë lavë dhe hi edhe v
Llavë dhe tym, ndiqni LIVE shpërthimin e vullkanit Etna në Itali (VIDEO) Vullkani Etna në Siçili ka shpërthyer sërish pa 28 vitesh duke shkaktuar panik në Itali. Për momentin nuk ka informac
Katastrofa, 373 të vdekur nga cunami në Indonezi Bilanci i viktimave të cunamit që u shkaktua nga vullkani Anak Krakatau është rritur në 373. Dallgë gjigante u përplasën
Panik në Itali, shpërthen vullkani i rrezikshëm Mali Etnës në Itali, vullkani më i lartë dhe më aktiv i Evropës, shpërtheu të hënën, duke liruar një sasi të madhe hiri
E frikshme! Aktivizohet vullkani "Etna" në Itali shkakton 130 lëkundje tërmeti (VIDEO) Pas shpërthimit të vullkanit në Indonezi që më pas shkaktoi tërmete e tsunami në të gjithë shtetin, një tjetër vullkan ë
Pamjet apokaliptike të shpërthimit të vullkanit që shkaktoi tragjedinë në Indonezi (VIDEO) Shpërthimi i vullkanit "Krakatoa" në Indonezi ka shkaktuar një tragjedi të vërtetë ku nga raportimet e para bëhet me dij
Ky shtet përfshihet nga shira biblikë dhe vullkan i madh balte brenda një dite (VIDEO) Moti i keq i përmasave biblike goditi kryeqytetin e Azerbajxhanit, Baku të dielën pasi shirat e dendur përmbytën qendrën
Tjetër katastrofë natyrore, shpërthen vullkani i frikshëm Vanuatu ka shpallur gjendjen e emergjencës dhe ka evakuuar mijëra banorë pasi një vullkan në ishullin Ambae shpërtheu du
Pamje dramatike nga vullkani që shkatërroi 467 shtëpi (VIDEO) Vëzhgimet e shkencëtarëve kanë zbuluar pamjet dramatike të vullkanit shpërthyes të Hawaii që po përhapet nëpër peisazh m
Pamje spektakolare, llava noton në det Hawai po përballet prej ditësh me katastrofën natyrore më të rëndë të 5 dekadave të fundit, pas shpërthimit të vullkanit
Del raporti, vullkani Kilauea shkatërroi 467 shtëpi “Shpërthimi i fundit i llavës vullkanike në Kilauea, që ndodhi rreth një muaj më parë ka shkatërruar 467 shtëpi”, njofto
I goditi vullkani por banorëve të Hawait iu bie diamantë nga qielli Shkaku i shpërthimit të vullkanit Kilauea, në Ishullin e Madh të Hawaiit, po bien edhe ‘kristale të gjelbra’ me shiun.
Lumi i zjarrit, vullkani Kilauea vazhdon të shpërthejë (VIDEO) Shpërthimi i vullkanit Kilauea, i cili ka hedhur hiri gati një milje në ajër, nxiti evakuimin e rreth 10,000 njerëzve.
Vullkani Fuego, evakuohen dhjetëra persona Vullkani Fuego në Guatemalë ka filluar të lëshojë shkëmbinj dhe materiale të nxehta. Instituti i Sizmologjisë dhe Vul
Pamjet e filmuara me dron tregojnë dëmet nga shpërthimi i vullkanit në Guatemalë (VIDEO) Dhjetëra qytetarë edhe pse të rrezikuar nga shpërthimet e vullkanit në Guatemalë, kishin zgjedhur të qëndrojnë afër dhe
Vullkani në Guatemala, thuajse 200 të zhdukur dhe 75 të vdekur Të paktën 192 vetë janë zhdukur dhe 75 të tjerë kanë vdekur si rezultat i shpërthimit të vullkanit Fuego në Guatemalë, t