999 rezultate për

vulat

Çfarë i dëmton valvulat e zemrës? Funksioni normal i valvulave lejon rrjedhën e gjakut në rrugën e duhur, me një shpejtësi të caktuar dhe në kohën e duhur
Vulat e ish-Gjykatave Paralele, Institucionet e Dretësisë nuk i dinë ku janë Polemikat e krijuara rreth Marrëveshjes për Drejtësinë të arritur në Bruksel më datën 10 shkurt 2015 janë transetuar në
Mungojnë vulat, qendra e votimit ende e mbyllur në Deçan Në Komunën e Deçanit në shkollën Lidhja e Prizrenit ende nuk është hapur qendra e vendvotimit, për shkak se ende nuk kan
Veseli i RDK dhe Sela i LR-PDSH në "luftë" për vulat e partisë Partitë shqiptare ende pa filluar fushata elektorale kanë filluar të zihen për vulat e partisë. Vesel Memedi I RDK- që ë
Cili është skenari i VMRO? Mediet maqedonase njoftojnë tërheqjen e Xhaferit Mediet maqedonase shkruajnë se kreu i ri i parlamentit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, është tërhequr nga qëllimi i tij pë
Veljanoski refuzon t'ia japë vulat e parlamentit Xhaferit (VIDEO) Ish kreu i Kuvendit të Maqedonisë, Trajko Veljanovski, ka refuzuar t'ia dorëzojë kreut të ri, Talat Xhaferit, ndaj dhe k
Para 70 viteve vulat ishin në shqip, sot maqedonisht Në një artikull artikull të shkruar nga Sevdail Demiri, doktor i shkencave historike në lidhje me historikun e fillesave
Thaçi e Sela në betejë për vulën e PDSH-së Lëvizja për reforma e Ziadin Selës, pas kongresit të mbajtur në Tetovë pretendon në trashëgimin juridike dhe politike të
Sela i kërkon Thaçit vulat e PDSH-së Pasi është zgjedhur në krye të PDSH-së, Ziadin Sela, thotë se ky fakt nuk do të thotë edhe fundi i betejës për marrjen e
Shpërndahen vulat rrethore në të gjitha bashkësitë lokale të Komunës së Prishtinës U bë sot shpërndarja e vulave rrethore në të gjitha bashkësitë lokale të Komunës së Prishtinës. Gjithsej 28 vula rrethor
Policia serbe anulon vulat e aeroportit "Adem Jashari" Beogradi zyrtarisht ka pranuar lëvizjen e lirë të kosovarëve në Serbi, por përsëri qytetarët me vulat e Republikës së Ko
Autoritetet serbe anullojnë vulat e Kosovës Autoritetet serbe vazhdojnë me politikat e tyre destruktive karshi çdo simboli apo elementi të shtetësisë së Kosovës.
Jankoviq hiqet nga vulat Emërtimi në serbishte Gjeneral Jankoviq për Hanin e Elezit është hequr nga vulat e Policisë Kufitare të Kosovës në pikëk
Vulat nuk janë kusht për BE? Vulat nuk janë kusht për BE? 11:58 / 25.11.2011 Shpërndaje Kreu i ekipit negociator serb për bisedime me Prish
Bosnja njeh vulat e Kosovës Bosnjë e Hercegovina pranon vulat doganore të Republikës së Kosovës. Për këtë vendim është njoftuar zyrtarsisht Ministri
BE: Kosova është një njësi doganore Zëdhënësja e Komisionit Evropian, Maja Kocijançiç, ka thënë në Bruksel se EULEX-i ka filluar ta zbatojë marrëveshjen e a
Vulat dhe formularët do të mbesin - Republika e Kosovës Involvimi i KFOR-it dhe EULEX-it, është i domosdoshëm në pikat kufitare në Kosovë, me fillimin e zbatimit të marrëveshje
Bosnja pranon vulat e Kosovës Pas Sërbisë edhe Bosnja pranon vulat doganore të Kosovës. Këshilli i Ministrave të Bosnjë e Hercegovinës ka dhënë mirati
BE mirëpret marrëveshjen e vulave Bashkimi Europian ka mirëpritur dhe përshëndetur arritjen e kompromisit për doganat në mes të palës kosovare e asaj serb
Përfundon takimi Kosovë-Serbi Ka përfunduar raundi i 6 i dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, që nisi mëngjesin e sotshëm në Bruksel, nën ndërmjetësimin