999 rezultate për

vujanovic

Vujanoviç: Presim që Kosova të ratifikojë Demarkacionin Zyrtarët e Malit të Zi kanë deklaruar se janë të interesuar për të gjetur një zgjidhje për Demarkacionin e kufirit me Ko
Presidenti malazez, në pritje që Kosova të vendosë për demarkacionin Presidenti i Malit të Zi, Filip Vujanovic ka folur për shenjëzimin e kufirit me Kosovën që nuk po arrin të ratifikohet n
Vujanoviç: Kundërshtimi i Opozitës kosovare nuk ndikon në raportet tona Presidenti Filip Vujanoviç, ka folur në lidhje me demarkacionin e kufirit mes Kosovës dhe Malit të Zi. Ai është shpre
Vujanovic: The countries of former Yugoslavia should be one state, except ... The Vienna summit of Western Balkans, to be held in late August, is very important, because of its political value and e
Vujanoviç: Vendet e ish-Jugosllavisë duhej të ishin një shtet, përveç... Samiti i Vjenës i zyrtarëve të lartë të Ballkanit Perëndimor, që do të mbahet në fund të gushtit, ka vlerën e dyfishtë,
Nishani: S’ka çështje të hapura Shqipëri-Mali i Zi Për ne shqiptarët, Mali i Zi nuk është vetëm një vend fqinj, por edhe miqësor, me të cilin ndajmë qëllime dhe vlera të p
Takimi Rajonal i Presidentëve, Nishani takon Vujanovic dhe Ivanov (FOTO-LAJM) Në kuadër të Takimit të Pestë Rajonal të Presidentëve, Presidenti Nishani u takua sot me Presidentin e Malit të Zi, Vuja
Filip Vujanoviç, presidenti i ri i Malit të Zi Qytetarët e Malit të Zi votuan ditën e diel për zgjedhjet presidenciale. Beteja u zhvillua mes presidentit aktual, Filip
Mal të Zi filluan zgjedhjet, kryeson Vujanovic Në Malin e Zi janë hapur qendrat e votimit për zgjedhjet presidenciale, ku favorit duket presidenti aktual Filip Vujanov
Nishani vizitë në Malin e Zi, merr pjesë në samitin e Budvas Presidenti Bujar Nishani ndodhet në Mal të Zi ku do të marrë pjesë në Samitin Rajonal të Katër Presidentëve. Në samitin
Diskutime për rritjen e bashkëpunimit Tiranë-Podgoricë Intensifikimi i bashkëpunimit mes Tiranës dhe Podgoricës, ka qenë në qendër të diskutimeve mes kryetarit të Bashkisë së
Berisha-Vujanoviç: Mbështetje për hyrjen e Malit të Zi në NATO Kryeministri Sali Berisha priti sot në mesditë Presidentin e Malit të Zi Filip Vujanovic. Pasi i uroi mirëseardhjen Pres
Topi-Vujanoviç: Bashkëpunim mes vendeve Presidenti i Republikës, Bamir Topi dhe homologu i tij malazez, pas takimit kanë rikonfirmuar vullnetin dhe angazhimin e
Presidenti malazez Vujanoviç viziton Tiranën Presidenti malazez Filip Vujanoviç zhvillon sot një vizitë zyrtare dyditore në Shqipëri me ftesë të Presidentit Bamir To
Ivanov-Vujanoviç: Integrimet euroatlantike prioritet për Ballkanin Shefat e shteteve të Maqedonisë dhe Malit të Zi deklaruan sot në Podgoricë se integrimet euroatlantike janë prioriteti k
Njohja e Kosovës nga Mali i Zi, e dhimbshme për Serbinë Njohja e pavarësisë së Kosovës nga Mali i Zi ishte diçka e dhimbshme për Serbinë. Kështu deklaroi ditën e sotme Presiden
Vujanovic: Do respektojme vendimin e GJND-se “Mali i Zi do të respektojë vendimin e Gjykatës Nërkombëtare të Drejtësisë
Vujanovic: Ja pse nuk ftuam ne forum Sejdiun Presidenti i Malit të Zi, Filip Vujanoviç, ka deklaruar se presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu nuk &eum
Vujanovic: Mosnjohja e Kosoves do te na sillte dem te madh Mali i Zi e ka njohur Kosovën sepse ndryshe do të përjetonte një dëm të madh, ka deklaruar