999 rezultate për

vuciq

Vuçiç me me këmbë në tokë: Ta ruajmë paqen, ky është qëllimi i Serbisë Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka ndërruar diskursin në lidhje me Kosovën. Teksa të enjten, tha se rajoni i
Përfundon takimi Zaev-Rama-Vuçiç, e ftojnë Hotin t'i bashkohet mini-Shengenit Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ai i Shqipërisë Edi Rama dhe Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq u ta
Detajet nga Kremlini: Putin i tha Vuçiqit se marrëveshja me Kosovën duhet të jetë e balancuar Presidenca ruse ka dhënë detaje se çka është biseduar sot në telefon mes presidentit të Serbisë, Aleksander Vuçiq dhe at
Dialogu në Bruksel, Borrell: Përballje me të gjitha çështjet e hapura Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell tashmë është duke zhvilluar
Reagimi i çuditshëm i Vuçiç kur Trump përmend zhvendosjen e ambasadës serbe në Jerusalem (VIDEO) Reagimi i çuditshëm i Vuçiç kur Trump përmend zhvendosjen e ambasadës serbe në Jerusalem Një video e presidentit serb
Vuçiç: Hoti po kërkon të bëhet presion ndaj Serbisë për njohjen e Kosovës Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, mbrëmë ka komentuar deklaratat e kryeministrit Avdullah Hoti për takimin në Uash
Vuçiq: Nuk jam optimist për zgjidhjen e problemeve me Kosovën Në video-samitin e organizuar nga Këshilli Atlantik i Uashingtonit, presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka folur për
Paralajmërimi për rikthimin e kufizimeve, përleshje me policinë në Beograd (VIDEO) Trembëdhjetë policë dhe shtatë civilë u plagosën gjatë trazirave të së martës mbrëma në Beograd, për shkak të paralajmër
Vuçiç: Kosova do ta largojë taksën vetëm për shkak të presionit nga SHBA Presidenti serb, Aleksander Vuçiq ka zhvilluar pak ditë më parë një intervistë për mediumin ‘FoerignPolicy’. Në një i
Vuçiç: Pa heqjen e plotë të taksës nuk ka vazhdim të dialogut Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq këmbëngulë në heqjen e tërësishme të taksës nga ana e Qeverisë Kurti. Ai thotë
Vuçiq: Haradinaj nuk e vendosi i vetëm taksën, kishte ndërkombëtarë prapa Presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic, është kthyer nga Mynihu në Beograd ku ka takuar krerë të kishës ortodokse serbe.
Kurti flet pas përplasjes me presidentin e Serbisë: Nuk jam takuar me të Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk e konsideron takim me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçic, pjesëmarr
Vuçiç nuk flet për statusin e Kosovës: Të hiqet taksa njëherë! Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi në Munih se Beogradi nuk do të bisedojë mbi statusin deri sa të mos hiq
Grenell e Vuçiq përplasje në Beograd për taksën dhe fushatën e çnjohjeve Emisari special i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka vizituar Prishtinën dhe Beogardin, me qëllim të
I dërguari i SHBA viziton këtë javë Prishtinën dhe Beogradin Emisari special i presidentit të SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, të enjten të do të qëndrojë për një
Vuçiq: Me marrëveshjen për linjën ajrore Prishtinë-Beograd, evituam njohjen e Kosovës Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka folur nga Zvicra rreth marrëveshjes Kosovë-Serbi, të nënshkruar sot në Berlin për v
Vuçiç: Nëse Kosova e heq taksën atëherë bisedojmë Kreu i shtetit serb, Aleksander Vuçiq, ka preazantuar sot projektin e tij për pesë vitet e ardhshme duke treguar se do t
Vuçiç provokon rëndë shqiptarët dhe ngjall reagime të ashpra: Nobelin për Handken Serbia e përjeton si për vete Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, e uroi shkrimtarin austriak, Peter Handke, i cili të martën pranoi Çmimin Nobel
Edi Rama i shkruan Vuçiqit pasi e mohoi Masakrën e Reçakut Kryeministri shqiptar, Edi Rama, nëpërmjet një shkrimi në Twitter, ka reaguar pas deklaratave të presidentit serb, Aleks
Ish-ambasadori Walker e quan propagandë të Serbisë deklaratën e Vuçiqit për Reçakun (VIDEO) U akuzua se sajoi dhe trilloi masakrën e Reçakut nga presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, por ish-ambasadori i mision