999 rezultate për

vucic

Thaçi flet me gjuhën e Vuçiçit: Kosova përgjegjëse për anulimin e Samitit të Parisit Presidenti Hashim Thaçi sheh Kosovën përgjegjëse për dështimin e Samitit të Parisit. Pa përmendur emra, Thaçi tha se
Si dukej Vuçiçi 39 vite më parë (FOTO LAJM) Radio Televizioni i Serbisë së fundmi në kuadër të emisionit “Trezor” ka transmetuar xhirimet e vitit 1980 të manifestim
Senatori amerikan: Vuçiç e di që marrëveshja me Kosovën do jetë e dhimbshme Senatori amerikan, Ron Johnson, ka thënë se beson që Presidenti Hashim Thaçi dhe homologu i tij serb, Aleksandar Vuçiç,
Vuçiç: Takimi i Parisit është thuajse i dështuar Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se “është shumë e mundur” e “gati e sigurt” se nuk do të ketë takim të Paris
Çmimi i çmendur! Rama, Thaçi dhe Vuçiç veshin të njëjtin model këpucësh (FOTO LAJM) Edi Rama, Hashim Thaçi dhe Aleksandër Vuçiç në arenat e politikës ndërkombëtare priten me interes të madhe se çfarë do t
Merkel telefonon sot Vuçiçin dhe i flet për Kosovën Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq njoftoi se sot do të ketë një telefonatë me kancelaren gjermane Angela Merkel.
Vuçiç përdor diplomacinë, kërkon Trumpin në Serbi duke përdorur Kosovën Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, sot në Bratisllavë është takuar edhe me senatorin amerikan, Rhon Jonson, të cili
Vuçiç tallet me Thaçin në konferencë: Fol anglisht Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ai serb, Aleksandër Vuçiç janë përplasur mes tyre gjatë konferencës në Bratislavë.
Vuçiç "gropos" Thaçin në Bratislavë: Më tha se heqja e taksës është çështje ditësh Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç po thotë se i pari i Kosovës Hashim Thaci, i kishte premtuar se çështja e taksës ë
Të pathënat e takimit të Bratislavës Thaçi-Vuçiç Gjatë ditës në Bratisllavë të Sllovakisë do të mbahet “Forumi i Bratisllavës”, konferencë ndërkombëtare e organizuar nga
Thaçi nesër takohet me Vuçiçin Zyra e Presidentit të Kosovës përmes një komunikate për media ka njoftuar se Presidenti Thaçi nesër udhëton për Sllovaki
Gazetat e Presidentit serb : MI6 po i përgjon Vuçiçin, Daçiçin dhe politikanë serbë në Kosovë Tabloidi serb “Alo”, i cili është një instrument në duart e Presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq shkruan se agjentët
Ish- Presidentët dhe Kryeministrat e rajonit "hedhin poshtë" Vuçiçin dhe Thaçin Në një konferencë rajonale në Shkup të titulluar “ Integrimet europiane në udhëkryq” nën organizimin e Klubit të Podgori
Flasim dhe shkruajmë pa vlerë, Thaçi dhe Vuçiçi kanë nënshkruar marrëveshjen Diplomati Wolfgang Petritsch, ish – emisar i BE-së për Kosovën (1998-1999) ka thënë se Hashim Thaçi dhe Aleksander Vucic
Vuçiç viziton në Beograd rusin që tentoi të pengonte Njësinë Speciale në veri Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç së bashku me disa ministra serbë, vizituan në spital rusin, Mikhail Krasnoshchenk
Vuçiç: Ja si e urdhërova ushtrinë për të hyrë në Kosovë Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar sonte se me mënyrën se si u bë aksioni i Policisë së Kosovës në kom
Arrestimi i serbëve në veri është orkestruar nga Thaçi dhe Vuçiçi Aksioni i sotëm antikontrabandë në Kosovë është orkestruar nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi, dhe homologu i tij ser
Vuçiç: Do të fusim ushtrinë në Kosovë Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, para dy javësh kishte paralajmëruar se do të kryheshin arrestime në Veri të Repu
Haradinaj: Vuçiç, ROSU është në gadishmëri Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i ka reaguar presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç pasi që ky i fundit ka p
Vuçiç tregon fytyrën e vërtetë, mbron austriakun prorus që u kap mat në punë të pista Presidenti i Serbisë, Alekander Vuçiç, ka folur për skandalin në të cilin është përfshirë tashmë ish-zëvendës kancelari