999 rezultate për

vucic

Gazeta gjermane: Merkel në Berlin do të ndalë planet e Thaçit dhe Vuçiçit Takimi i 29 prillit në Berlin me ftesë të kancelares Angela Merkel dhe presidentit francez, Emanuel Macron, ka kaluar në
Haradinaj: Kosova nuk do të ndahet, do të skuqen ata që janë me Vuçiçin Kryeministri Ramush Haradinaj nga vendlindja e tij ka goditur opozitën dhe presidentin Thaçi. Për të parët sepse e akuzo
Dalin fotografitë që fundosin Vuçiçin, vëllai i tij me bossin e krimit (FOTO LAJM) Mediat në serbi janë duke publikuar një fotografi të shkrepur ku shihen bossi i krimit në veri të Kosovës, Zvonko Veseli
Aleksandar Vuçiç: Më shqetëson takimi në Berlin Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç thotë se është shumë i shqetësuar për gjithçka që po ndodh aktualisht si dhe pë
Opozita nis protestën,Vuçiçi i sfidon duke qëndruar në zyrë Ka filluar protesta e opozitës në Serbi, që po vlerësohet të jetë më e madhja në vargun e tubimeve që po organizohet tas
Rama, Haradinaj, Thaçi, Vuçiç dhe Zaev takohen në Berlin (FOTO LAJM) Haradinaj, Vuciç, Thaçi e Bërnabiq, do të takohen në Berlin. Derisa për presidentin Thaçi takimet në këto formacione jan
Vuçiç vazhdon shpifjet: Masakrën e Reçakut e shpiku Walker Ish-ministri i propagandës së Sllobodan Millosheiviqit tashmë president i Serbisë, Aleksander Vuçiç, njejtë sikurse ish-
E konfirmon edhe Vuçiç: Merkeli bën përballjen e parë me Haradinajn Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, e ka konfirmuar sot në një konferencë për media se do të udhëtojë për në Berlin,
Thaçi, Haradinaj dhe Vuçiç ftohen nga Merkeli në Berlin Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka konfirmuar se do t’i përgjigjet ftesës së Gjermanisë dhe Francës, që me 29 pr
Veseli akuzon Vuçiçin që ministri kosovar shpreh urrejtje ndaj shqiptarëve Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka thënë se shkarkimi i ministrit të Listës Serbe nga Qeveria e Kosovës erdhi pas gju
U tmerruan nga ushtarët shqiptarë, reagon edhe Vuçiç Prania e Ushtrisë shqiptare në pjesën veriore të Kosovës, është planifikuar me paramendim me qëllim të frikësimit të ser
Vuçiç thotë se shqiptarët po bëjnë të njëjtat gabime me ato që bënë serbët në vitet '90 Presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic, ka folur rreth dialogut të Brukselit për normalizim të raporteve ndërmjet Kosovë
Thaçi i bashkohet Vuçiçit në urimet për Erdoganin Zyra e Komunikimit të Presidencës së Turqisë, ka njoftuar se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka telefonuar homolog
Pack: Vuçiçi dëshiron të zgjidhë problemin e Kosovës Ish-deputetja e Parlamentit Evropian, Doris Pack, mendon se presidenti serb Aleksandar Vuçiç mund ta zgjidhë problemin K
Vuçiç: Nuk e njohim Krimenë si pjesë të Rusisë Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar për televizionin rus “Rossiya 24” se Beogradi ende nuk mund ta njoh
Rama, Vuçiç dhe Aliyev urojnë Erdoganin për zgjedhjet Kryeministri i Shqipërisë i është bashkuar Aleskandër Vuçiçit të Serbisë si edhe disa liderëve të Azisë Qendrore për të
Vuçiç: Ne jemi të fuqishëm ndaj shqiptarëve Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç gjatë fushatës së tij ka folur për problemin e tij me shqiptarët në Kosovë. A
Vuçiç takon Hahn, flasin për Kosovën Presidenti serb Aleksandar Vuçiç u takua mbrëmë në Beograd me Komisionerin Evropian për Politikat e Fqinjësisë dhe Negoc
Kryemadhi: Vuçiç është më i zgjuar se Rama Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, thotë se kryeministri Edi Rama duhet të marrë shembull n
Vuçiç bën si naiv, harron masakrat dhe thotë se Serbia nuk ka faj Presidenti serb Aleksander Vuçiç është befasuar me deklaratat e ambasadorit amerikan në Beograd Kyle Scott. “Përmbaju o