999 rezultate për

vrimĂ

Largoni mizat menjĂ«herĂ« pĂ«rmes kĂ«tij "kurthi" Tani me vapĂ«n mizat bejne “kĂ«rdine”. PĂ«r t’i shmangur ato pĂ«rgatitini kĂ«tĂ« ‘kurth’ pĂ«r mizat qĂ« mund tĂ« mblidhen nĂ«pĂ«r s
NjĂ« metodĂ« si mund tĂ« shmangim mizat Tani me vapĂ«n mizat bejne "kĂ«rdine". PĂ«r t’i shmangur ato pĂ«rgatitini kĂ«tĂ« ‘kurth’ pĂ«r mizat qĂ« mund tĂ« mblidhen nĂ«pĂ«r s
E përdorte shumë celularin, i krijohen 500 vrima në sy Një 25-vjeçare nga Tajvani për pak sa nuk është verbuar si pasojë e celularit të saj. Miss Chen nga Tajvani e kishte
"...edhe sikur t’i fusĂ« si supost nga poshtĂ«", deputeti ironizon RamĂ«n Presidenti, Ilir Meta pas njĂ« takimi me banorĂ«t e Astirit deklaroi se projekti pĂ«r UnazĂ«n e Re duhet tĂ« anulohet. NĂ«
Pas reshjeve të shiut dalin disa vrima misterioze në Turqi (FOTO LAJM) Një ngjarje e pazakontë natyrore ka habitur së tepërmi banorët e fshatrave të distriktit Menderes në Izmir të Turqisë.
Zbulohet vrima e zezĂ« qĂ« rrezikon tĂ« pĂ«rpijĂ« tokĂ«n ShkencĂ«tarĂ«t kanĂ« zbuluar njĂ« vrimĂ« tĂ« madhe tĂ« zezĂ« qĂ« endet rreth galaktikĂ«s tonĂ« – RrugĂ«s sĂ« QumĂ«shtit – dhe qĂ« mund
Fermerët i hapin vrima gjigante lopëve në stomak, fenomeni bëhet masiv Lopët janë shumë të rëndësishme për bujqësinë në mbarë botën. Sot, bujqësia moderne përbëhet nga praktika të reja me qël
Nëse keni këtë vrimë në vesh, kjo është ajo që duhet të dini Një përqindje shumë e vogël e njerëzve, janë të lindur me një vrimë të vogël mbi veshin e tyre. Ata nuk janë aspak të
RrĂ«fimi i ruses qĂ« u dĂ«nua me 10 vjet burg nĂ« ShqipĂ«ri: MĂ« shihnin nga vrima e çelĂ«sit Taisa Pisha ka jetuar nĂ« ShqipĂ«ri pĂ«rgjatĂ« viteve ’57-’90, dhjetĂ« prej tĂ« cilave i ka kaluar nĂ« burg. GjithĂ« ç’ka je
11-vjeçari varroset i gjallë merr frymë me një gyp që të mbijetojë Një djalë 11-vjeçar është shpëtuar nga një grup njerëzish pasi vrima që po gërmonte u shemb mbi të në një plazh në jug t
Italianët gjejnë "vrima" tek barça, ka shpresë për Romën? Barcelona do të ishte kundërshtari më pak i dëshirueshëm nga Roma, megjithatë verdhekuqtë tashmë do të duhet të bëjnë ga
Nëse i keni këto dy vrima në fundshpinë, atëherë jeni me fat Në fundshpinë meshkujt dhe femrat kanë dy gropëza që ndryshe quhen vrimat e Venusit. Por, jo tek të gjithë janë të duksh
Zbulohet vrima e zezĂ« sa katĂ«r diej nĂ« GalaktikĂ«n e QumĂ«shtit Sjellja e çuditshme e njĂ« ylli ndihmoi astronomĂ«t tĂ« gjejnĂ« njĂ« vrimĂ« tĂ« zezĂ« ‘tĂ« vetmuar’ katĂ«r herĂ« nĂ« masĂ« tĂ« Diellit
Gjermanët: Veriu është vrima e zezë e mafias Në sundimin hibrid të veriut të Kosovës, Beogradit, Prishtinës, marrin pjesë misione dhe krime ndërkombëtare, shkruan me
I keni këto dy gropëza në fund të shpinës? Domethënia do iu çudisë Gropëzat e formuara në fundshpinë tek meshkujt dhe femrat quhen vrimat e Apollos, ose vrimat e Venusit respektivisht.
Zbulohet vrima e zezë 100 mijë herë më e madhe se dielli Në një distancë 200 vite dritë në qendër të galaktikës së Rrugës së Qumështit zbulohet një vrimë e re e zezë, raporton A
Vrimat misterioze në Siberi, rrezik real për jetën në tokë Rritja e temperaturave në Siberi ka shkaktuar dukurinë e shfaqjes së vrimave misterioze, kratereve në përmasa gjigante,
Nuk ka vrima të reja vullkanike në Kosel të Ohrit Nuk ka hapje të reja tek shpella e squfurit në fshatin Kosell, po ashtu nuk del tym nga ndonjëra prej vrimave ekzistuese
Vazhdojnë tërmetet në Maqedoni hapen vrimat e vullkanit dhe del tym nga toka (VIDEO) Që nga mesdita e ditës së hënë në Maqedoni janë regjistruar më shumë se 10 tërmete me magnitudë të ndryshme. Lëvizje
A e dini pse hapësirat për kopsa në këmishë janë horizontale në jakë? Jo, nuk bëhet fjalë për gabime të fabrikës apo për ndonjë detaj mode, por kanë funksion shumë praktik. Vrimat janë të