999 rezultate për

vrasjeve

Në Maqedoni ka rënë me 50% numri i vrasjeve dhe grabitjeve Në Maqedoninë e Veriut gjatë muajve të fundit ka dy herë më pak vrasje dhe grabitje. Kjo bëhet e ditur sipas statist
Zbardhja e dy vrasjeve të bujshme, reagon Yuri Kim "Shpresojmë që SPAK do të vazhdojë të demonstrojë forcën, integritetin dhe aftësinë e tij përmes veprimeve të tilla..."
"Lehtësia shpërfillëse e vrasjeve të shumëfishta" Nga Fjolla Spanca Të shkruash mbi vrasjen duke i transformuar imazhet nëpërmjet justifikimeve të bujshme se
9 ushtarë në Australi vrasin veten brenda 3 javëve, mes tyre edhe një grua (FOTO LAJM) 9 ushtarë australianë kanë vrarë veten mes debatit për publikimin e një raporti për krimet e pretenduara të luftës në Af
I dyshuar si "dora" pas vrasjeve, i vendoset tritol banesës së kushëririt të Dumanit “Mesazh” kushëririt të Nuredin Dumanit, i dyshuar si autor i disa vrasjeve në Durrës dhe Elbasan. Burime bëjnë me di
Lleshaj "mbyll sytë" para vrasjeve dhe kanabisit që lulëzon: Kriminaliteti ka rënë Ministri i Brendshëm i thirrur në interpelancë nga deputeti Maliqi ka folur ditën e sotme nga Kuvendi për gjenjden e kri
Hoxha tregon si nisi përplasja e dy grupeve në Elbasan që nisën sagën e vrasjeve Gazetari Artan Hoxha foli mbrëmjen për ngjarjen e ndodhur në Elbasan ku mbeti i vrarë Bujar Çela, vëllai i të kërkuarit
Policia merr në kontroll rrugët pas vrasjeve, si u vunë në pranga dy persona Jemi vetëm pak ditë nga fundi i muajit i cili nuk ka qenë aspak i qetë, por i mbushur me atentate të bujshme dhe krime q
Organizoi dy vrasjet e bujshme në korrik, arrestohet 34-vjeçari nga Elbasani Policia e Elbasanit ka zbardhur dy vrasje të ndodhura në Elbasan në muajin Korrik, ku janë vrarë Emiljano Ramazani dhe R
Vetëvrasjet, si renditet Shqipëria në raport me Evropën Shqipëria renditet ndër vendet që ka një nivel të ulët vetëvrasjesh në krahasim me shtetet e tjera të Europës.depresion
Dy ekzekutimet mafioze, RENEA blindon Elbasanin e kontrollon shtëpi me shtëpi Pas dy vrasjeve që kanë tronditur vendin, RENEA po zhvillon një operacion blic në Elbasan dhe Peqin. Dyshohet se aks
Autorë të dy vrasjeve që tronditën Elbasanin, lihen në burg dy të rinjtë Xhuljano Hoxha dhe Euglen Halili, autorët e vrasjes së Regis Runajt dhe Emiljano Ramazanit në Elbasan janë lënë në burg
Autorë të dy vrasjeve që tronditën Elbasanin, dalin pamjet nga aksioni i RENEA-s (VIDEO) Janë bërë publike pamjet nga arrestimi i bujshëm ia utorëve të dy vrasjeve të bujshme në Elbasan. Xhuljano Hoxha dhe
A ka lidhje mes vetëvrasjeve në masë në 2004 me horrorin në Kombinat? Flet ish-kreu i Kulteve "Por atëherë kemi pasur vetëvrasje për minorenë. Dhe shqetësimi ka qenë atëherë a mund t’i imponohej minorenëve. Duhet m
Rriten ndjeshëm vetëvrasjet, depresioni pushton "moshën e artë" Vetëvrasjet u rriten në mënyrë sistematike dy vitet e fundit, duke arritur në 216 persona më 2019 ose 2,3 për qind në ra
Autor i katër vrasjeve të bujshme në Durrës, lihet në burg Altin Ndoci Altin Ndoci, i cili akuzohet nga Prokuroria e Durrësit për vrasjen e dy vëllezërve Besmir e Viktor Haxhia në Durrës ësht
STATISTIKAT/ Koronavirusi nxjerr në pah plagën ekonomike: Bie numri i vrasjeve, por shtohen vjedhjet Kufizimi i lëvizjes për shkak të epidemisë së COVID-19 ka përgjysmuar numrin e veprave penale në Shqipëri, por krimet ku
Arrestimi i autorëve të katër vrasjeve në Durrës, Lleshaj: Të gjithë do të përballen me ligjin Pas arrestimit të bujshëm të arrestimit të dy autorëve të dyshuar për vrasjen e katër personave në Durrës, ka reaguar mi
Si nisi saga e vrasjeve në Tropojë, Zylfije Haklaj rrëfen hasmërinë me Berishën Zylfije Haklaj në një rrëfim për emisionin Top Story nga Suedia, ku banon me statusin e azilantit politik, ka treguar hi
Haradinaj: Polici që po hetonte vrasjen e vëllait tim ishte rus Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se rastin e vrasjes së vëllait të tij ishte duke e hetuar nj