999 rezultate për

votuesve

Dalja e votuesve deri në orën 17:00 është 38.78% Deri në ora 17:00, gjithsej të kanë votuar 703 597 qytetarë apo 38.78 për qind e votuesve, teksa 1.814.263 qytetarë kanë
Zgjedhjet 2020, njësia zgjedhore 6 ka pjesëmarrje më të ulët të votuesve Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) i ka përditësuar shifrat e daljes së qytetarëve në votim për zgjedhjet e parakoh
Kjo është komuna me pjesëmarrjen më të ulët të votuesve Komisioni Qendror i Zgjedhjeve –KQZ ka publikuar të dhënët për pjesëmarrjen e votuesve në zgjedhjet e 6 tetorit. Sipa
Prishtinë, kanë votuar më shumë se 72 mijë persona me të drejtë vote Nga rezultatet që ka publikuar Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në orën 15:00, në kryeqytetin e Kosovës në Prishtinë deri
KQZ publikon listën zyrtare të votuesve në Kosovë Lista përfundimtare e votuesve për zgjedhjet e parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës përmban 1,937,869 emra t
E PLOTE/ U rrit fiktvisht numri i votuesve, pati presione të mëdha: Raport i OSBE që nxin 30 qershorin Zbardhet raporti final i OSBE/ODHIR për zgjedhjet e 30 qershorit. Në dokument thuhet se Komisioni Qendror i Zgjedhjeve c
"Duke mbledh numrin e votuesve", Meta tallet me procesin e numërimit të votave (FOTO LAJM) Teksa vijon numërimi i votave për zgjedhjet e 30 qershorit, në të cilat nuk mori pjesë opozita, Presidenti Meta komentin
Sali Berisha në selinë e PD, takim urgjent me Bashën Ish-kryeministri Sali Berisha është parë paraditen e sotme t’i drejtohet selisë së Partisë Demokratike. Mësohet se Be
TABELA/ Ishte ëndërr u bë realitet, në Shqipëri kandidatët e PSmarrin 120-130% të votave (FOTO LAJM) Pak më herët bazuar në të dhënat e publikuara nga KQZ, rezultoi se kishte një manipulim në numrin e votave në bashkinë V
"Më detyruan", ky është mbishkrimi i dhimbshëm i qytetarit në fletën e votimit (FOTO LAJM) Nërkohë që procesi zgjedhor po vazhdon, kanë qenë të shumta fotot e fletëve të votimit të bëra publike me mbishkrime të
E gjithë kupola e Rilindjes në përgjimet e Bild për vjedhjen e votave në Dibër Marrëveshja e fshehtë me krimin e organizuar, blerja e votave, intimidimi i votuesve, intimidimi dhe keqpërdorimi i zyrt
Zgjedhjet në Kosovë, KQZ tregon numrin e votuesve Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka bërë të ditur shifrat zyrtare se sa qytetarët do të marrin pjesë sot në zgjedhje në
KSHZ: Arrihet censusi, deri në orën 18:30 jehona e votuesve 44.5 % Arrihet censusi për zgjedhjet presidenciale. Deri në ora 18:30 minuta të drejtën e tyre të votës e kanë shfrytëzuar 44.5
KSHZ: Deri në ora 17:00, jehona e votuesve arrin në 38.23 për qind KSHZ-ja njoftoi se deri në ora 17:00, jehona e votuesve ka arritur në 38.23 për qind. Kreu i KSHZ-së, Oliver Derkov
Si shkoi procesi i votimit të sotëm në burgje? Në burgun e Idrizovës, të drejtën e votës sot patën mundësi ta shfrytëzojnë 817 persona të dënuar si dhe 41 persona në d
KSHZ nxjerr shifrat, sa votuan deri në orën 17:00? Komisioni Shtetëror Zgjedhor njoftoi se deri në orën 17:00, në 79.73% të vendvotimeve të përpunuara, kanë votuar 35,13%
Kaq ka qenë dalja e votuesve në diasporë Dalja më e madhe deri në orën 18:30 ka qenë në përfaqësitë diplomatike konsullore në Berlin (64.47%), Bukuresht (64.29%)
"Sa të jemi ne, Shën Sofia nuk kthehet kurrë në kishë" Fushata e zgjedhjeve lokale në Turqi ku është përfshirë edhe Presidenti Erdogan ka shtuar deklaratat që prekin ndjenjat
Mos e beso po deshe: Trump thotë se i frikësohet blerjes së votës në SHBA Presidenti Trump lëshoi paralajmërimin për rrezikun e blerjes së votave në zgjedhjet e së martës. Në një postim në Twitt
Në zgjedhjet e Bosnjës, votuesit votuan për Ronaldon, Messin, Merkelin… Në çdo zgjedhje ka edhe vendime qesharake dhe interesante të votuesve, të cilët në fletët e tyre të votimit zakonisht sh