999 rezultate për

votuesit

Votuesit e Trump të ndarë për të ardhmen e Partisë Republikane Largimi i Presidentit Donald Trump nga Shtëpia e Bardhë më 20 janar – katër vjet pasi mori kontrollin e Partisë Republik
Votuesit e Trumpit të ndarë për të ardhmen e Partisë Republikane NJU ORLINS – Largimi i Presidentit Donald Trump nga Shtëpia e Bardhë më 20 janar – katër vjet pasi mori kontrollin e Par
Deputeti nxjerr zbuluar opozitën e re: Braktisim PD, në shtator do kemi parti të re! "Punojnë çdo ditë me strukturat. Do ketë parti tjetër. Do lançohet në shtator..." Deputeti i opozitës së re Halit Val
Identifikim dhe votim elektronik, zbardhen propozimet e opozitës për Refomën Zgjedhore Përfaqësuesit e opozitës kanë propozuar sot disa rekomandime në tryezën e Reformës Zgjedhore. Ata propozojnë indentifiki
VV: LDK e ka shansin sot t'i përmirësojë gabimet Elvis Hoxha, anëtari i kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje ka shkruar para takimit të sotëm në mes të Albin Kurtit e Isa M
KQZ’ja tregon si të votohet hap pas hapi Kosovarët nesër do t’i drejtohen kutive të votimit për të dhënë votën e tyre për zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit.
A ndikon fushata elektorale tek votuesit e pavendosur? Sipas raportit të organizatës Demokracia në Zhvillim, qytetarëve të Republikës së Kosovës, fushata e partive politike në
Blerim Reka i "tradhëton" votuesit e tij, i rikthehet idesë së konsensualitetit Ashtu siç u publikua në një shkrim të mëparshëm nga InfoShqip ku kandidati për president të Maqedonisë së Veriut Blerim
Reka fton votuesit shqiptar: Dilni votoni dëshmoni se nuk jeni 20%, ashtu siç na trajtojnë me vite Mbrëmë në sheshin Skenderbeu në Shkup, ka nisur fushatën presidenciale kandidati për president të Maqedonisë së Veriut,
Diktatori fiton në zgjedhje, çfarë i ndodhte votuesit nëse dëmtonte votën Në Korenë e Veriut janë mbajtur zgjedhjet për parlamentin e ri të vendit. Komiteti Qendror i Zgjedhjeve tha se 92,35% e
Pranoi mandatin e deputetit, Ylli Shehu del hapur kundër LSI-së Paraditen e së martës, katër deputetë të rinj u betuan në sallën e Parlamentit duke marrë mandatet e dorëzuara nga deput
"Si do t'i blejë Rama 1.4 milion vota" Deputeti demokra, Ervin Salianji me anw tw njw statusi nw Facebook, ka deklaruar se kryeminsitri Rama do tw tentojw tw b
Në zgjedhjet e Bosnjës, votuesit votuan për Ronaldon, Messin, Merkelin… Në çdo zgjedhje ka edhe vendime qesharake dhe interesante të votuesve, të cilët në fletët e tyre të votimit zakonisht sh
Facebook, Twitter dhe dezinformimi në internet Ndërkohë që ligjvënësit në SHBA po kërkojnë me këmbëngulje që Twitter dhe Facebook të kontrollojnë më mirë platformat e
Politikani qëllohet duke bërë selfie me votuesit (VIDEO) Mafia tashmë është e njohur për format e saj brutale të vrasjeve por këtë herë ka ndodhur një vrasje e pabesueshme në Me
Çudit dhëndri i Erdoganit: Turqit na besojnë edhe po thamë se do ndërtojmë urë për në hënë Duke folur gjatë nisjes së një anijeje për eksplorimin e naftës dhe gazit në Mesdhe të enjten, ministri turk i Energjisë
Ymeri: Edhe kryeministri i Kanadasë ka ofruar transport për votuesit Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri ka reaguar për herë të parë ndaj raportimeve se një organizatë jo-qeverita
VV organizoi transport për votuesit në Prishtinë? (VIDEO) Në videon më sipër shihet se si u bartën njerëzit tek qendra e votimeve në Prishtinë, nga Vetëvendosje. Duke u paraqi
Hoti ka një kërkesë për votuesit Kryetari i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti u ka bërë apel qytetarëve të Kosovës, që
Fatmir Iziairi falënderon votuesit: Zoti ju bekoftë ju dhe komunën tonë Kandidati për kryetar të Komunës së Zhelinës nga radhët e BDI-së, Fatmir Izairi, ka falenderuar të gjithë përkrahësit të