999 rezultate për

votuar

Kuvendi miraton buxhetin e vitit 2018 Me 62 vota për ka kaluar në lexim të parë Projektligji për Buxhetin e Shtetit. Vetëm dy deputetë kanë votuar kundër. Der
Aida Dërguti është femra më e votuar në Vetëvendosje Deputetja e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Aida Dërguti ishte njëra prej personaliteteve më të përfolura gjatë ditës së sotme
Mustafa: Ky është kushti jonë për të votuar demarkacionin Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka deklaruar se tani është në dorën e qeverisë që t’i sigurojë v
LDK ka një kusht për të votuar Demarkacionin Ish-ministri i Punëve të Brendshme dhe anëtari i LDK-së, Skënder Hyseni, ka thënë se beson që marrëveshja e arritur me M
Haradinaj tregon pse duhet votuar ligji për Liritë Fetare Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka paraqitur sot para deputetëve projektligjin për Liritë Fetare. Haradinaj
Rasti "Monstra" nis nga fillimi, shpresë për të burgosurit shqiptar Grupi i gjykatësve në Gjykatën Supreme i ngarkuar për vlerësimin e lëndës “Monstra” pas rrethanave shtesë që dolën nga p
Haziri për përmbysjen e rezultatit: Në Istog u rikthye votuesi i vdekur Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, duke folur për përmbysjen e rezultatit në Istog me vot
Kllokoti, komuna ku qytetarët kanë votuar më shumë Sipas të dhënave të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), të publikuara në uebfaqen e KQZ-së-deri në orën 15:00 – kanë
Gjakovarja shkon për të votuar, por dikush tjetër kishte firmosur për të Një votuese në qendrën nr. 0221C/03D, në fshatin Sheremetaj të komunës së Gjakovës ka shkuar për të votuar, por ka parë
Në këtë fshat nuk ka votuar asnjë qytetar Në fshati Banjskë të komunës së Vushtrrisë deri më tani nuk ka votuar asnjë qytetar raporton Demokracia në Veprim. M
Ky është fshati ku nuk ka votuar asnjë qytetar Në fshatin Banjskë deri më tani nuk ka votuar asnjë qytetar. Kështu ka thënë Veton Muja nga Demokracia në Veprim (DnV
Vllahiu dhe Abrashi pijnë kafe bashkë pas votimit Kandidati i LDK-së për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi, është takuar me Arbër Vllahiun pasi ka votuar. Ata janë
Nuk gjen emrin në listë, qytetari heq dorë nga e drejta e votës (VIDEO) Një qytetar i Prishtinës i nervozuar nga mos gjetja e emrit në listën e votuesve ka hequr dorë nga e drejta e tij për të
Mbi 4 mijë qytetarë kanë votuar në Suharekë Në komunën e Suharekës deri tani kanë votuar 4 mijë e 107 qytetarë, Sipas të dhënave të publikuara nga KQZ, deri më t
KQZ: Deri në orën 11 votuan 6.90 për qind e qytetarëve Zyrtari për media i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valmir Elezi, tha se deri në orën 11 kanë votuar 6.90 % e qytetarë
Agim Veliu voton së bashku me familjen Kandidati për kryetar të komunës së Podujevës, Agim Veliu ka votuar bashkë me familjen e tij në një nga qendrat e votimi
Kusari-Lila: Sot është një ditë e rëndësishme Kandidatja për kryetare të Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila ka votuar sot në qendrën e votimit në shkollën “Yll Morina” në G
Valdete Idrizi: Është një ditë e mirë për të votuar Kandidatja për të kryetar të Mitrovicës së Jugut, Valdete Idrizi ka hedhur votën e saj, duke ftuar të gjithë qytetarët q
KSHZ: Deri në orën 13.00 kanë votuar 20.86% e votuesve Deri në orën 13.00 sipas KSHZ-së, në vendvotimin 2901 në Çair kanë votuar 150 persona apo 20.86 %. Deri më tani proce
“Trump është mburravec”, Bushi i vjetër ka votuar për Hillary Clintonin Ish-presidenti republikan, George H.W. Bush (1989-1993), në zgjedhjet e fundit presidenciale amerikane, votoi për kandid