999 rezultate për

votuar

Ç'po ndodh tek Juventusi, veprimi i mbrëmshëm i Chiellinit zbulon krizën e madhe? Mbrëmë u zhvillua ceremonia e ndarjes së çmimeve të FIFA-s. Luka Modric u zgjodh edhe lojtari më i mirë i vitit, ndërsa
Hazard tregon se për cilin lojtar ka votuar Në Londër ka filluar ndarja e çmimeve të lojtarëve më të mirët nga FIFA. Por futbollisti belg Eden Hazard ka treguar
Dikur u zu me Ramën në Kuvend, çfarë bëri sot Majko për të mos votuar shembjen e Teatrit (VIDEO) Ndryshe nga hera që shkoi në sesionin e kaluar parlamentar duke shkaktuar edhe reagimin nervoz të Ramës, kësaj radhe Pan
Shpendi kërkon llogari për votën kundër nga Qipro, Franca dhe Holanda Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti i ka bërë një analizë votimit të djeshëm të Parlamentit Evropian për lib
Opozita kërkon rivotim për Teatrin Opozita ka kërkuar rivotim për Teatrin me pretendimin se vota e Vangjel Tavos është manipuluar kur u krye votimi elektro
Lehtësohen kontrollet në kufi, lajm i mirë për emigrantët Kuvendi miratoi rezolutë që lehtëson procedurat kufitare për mërgimtarët. Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar
Merkel ka votuar këngëtaren shqiptare në Euroviozion Këngëtarja me origjinë shqiptare, Eleni Foureira doli e dyta këtë Eurovizon teksa përfaqësonte Qipron. Kancelarja An
Miratohet mes ovacionesh statuti i ri në PD Ditën e sotme u votua pa asnjë votë kundër statuti i ri i Partisë Demokratike. 6800 anëtarë me të drejtë vote u thirr
Ish-drejtori i CIA konfirmohet zyrtarisht Sekretar i Shtetit Prej ditës së sotme posti i Sekretarit të Shtetit mban emrin e ish-drejtorit të CIA-s, Mike Pompeo Lajmi është konfir
Kuvendi pa kuorum për të votuar rekomandimet për shëndetësi Iniciuesja e interpelancës së ministrit të Shëndetësisë, Uran Ismajli, deputetja e LVV-së, Fatmire Mulhaxha Kollçaku pas
Miratohet Ligji i kërkuar nga PSP për dëshmitarët e mbrojtur, voton pro edhe VMRO Ligji për mbrojtjen e dëshmitarëve, i cili është pjesë e ligjeve reformuese është votuar sot në Kuvend, me 86 vota “Për”
Ramizi le spitalin, vjen në Kuvend për të votuar Deputeti biznesmen Ramiz Kelmendi ka ardhur në Kuvendit e Kosovës në të cilën do të votohet demarkacioni me Malin e Zi.
"Ariu" hedh votën në zgjedhjet në Rusi (VIDEO) Në zgjedhjet presidenciale të cilat po mbahen sot në Rusi është parë duke votuar një person i pazakontë. Në Burjati e
Paralajmërimi i Ziadin Selës për prokurorin famëkeq Lubomir Smilevski Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela shpesh herë ka paralajmëruar se prokurori Lubomir Smilevski mund të jetë i
Sela dhe Gashi, dëshmi për votën "pro" ligjit të gjuhëve (VIDEO) Ziadin Sela dhe Afrim Gashi hedhin poshtë pretendimet se ata të dy, një ditë më parë nuk kanë votuar ligjin për përdorim
Deputetët zgjedhin Fehmi Mehmetin guvernator të bankës Kuvendi ka votuar Fehmi Mehmetin për guvernator të Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës. Nga 110 deputetë, për Mehme
Sela: Ahmeti i vetmi lider që vonoi votimin e ligjit të gjuhëve Në një konferencë në Kuvendin e Maqedonisë, kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela uroi të gjithë shqiptarët p
Ziadin Sela: Unë votova, ndërsa ne e gëzofshim! Lideri Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka uruar shqiptarët për votimin e Ligjit për gjuhën shqipe, dhe thekson se a
Ali Ahmeti duke votuar Ligjin e Gjuhës Shqipe Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot votoi ligjin e gjuhëve ku zyrtarisht gjuha shqipe u bë zyrtar
Një javë pas zgjedhjeve, vijon ngërçi politik në Itali Pas zgjedhjeve në Itali, sërish vijon ngërçi politik. Asnjë prej koalicioneve apo partive nuk morën shumicën qeverisëse