999 rezultate për

votuar

Deputetët britanikë sot votojnë që të shtyhet BREXIT Deputetët britanikë sot do të votojnë për shtyrje të afatit të Brexitit, dhe nëse edhe BE-ja pajtohet, atëherë Mbretëria
Aventura e shqiptarit, niset për të votuar por përplaset me malazezin dhe rrezikon jetën (VIDEO) Një udhëtim i pazakontë dhe aventuresk si në filma ka qenë për shqiptarin e Malit të Zi, Sead Nikaj. U nis për të votuar
Haradinaj: E zgjuam gjigandin kosovar Pas miratimit të Buxhetit për vitin 2019, kryeministri Ramush Haradinaj ka premtuar se ky vit do të jetë vit i suksesit
Limaj i kërkon luftëtarëve të UÇK-së të paraqiten tek Gjykata Speciale Zv.kryeministri i Kosovës, komandant Fatmir Limaj u ka bërë thirrje të gjithë luftetarëve që janë thirrur nga Gjykata Sp
Ahmeti nuk voton pro faljes për personat që dhunuan Kuvendin Gjithsej 17 deputetë nuk e kanë shfrytëzuar të drejtën e tyre për të votuar në seancën e djeshme kuvendore, në të cilën
Kalon edhe projektligji i FSK-së Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar projektligjin e dytë për transformimin e FSK-së në ushtri. Projektligjin
Për herë të parë Kosova bëhet me Ministri të Mbrojtjes Në Kuvendin e Kosovës është votuar në lexim të dytë Projektligjin për transformimin e Ministrisë së FSK-së në Ministri t
Shikoni për kë ka votuar gazetari, Besnik Dizdari për fituesin e Topit të Artë Shqipëria ka votuar Antoine Griezmannin të parin për “Topin e Artë”. Në këtë votim vendi ynë përfaqësohet nga Besnik Diz
Vendet që votuan kundër pranimit të Kosovës në Interpol Pas dështimit të Kosovës për t’u pranuar në organizatën e policisë ndërkombëtare e njohur si Interpol, mediat serbe kanë
Gjykata merr vendim, Gruevski të shkojë në burg Këshilli Penal i Gjykatës së Shkupit ka hedhur poshtë të gjitha ankesat e bërë nga ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikoll
U shkarkua me 75 vota, Xhafaj qesh dhe voton pro (FOTO LAJM) Kuvendi ka miratuar sot dekretin e Presidentit Meta për shkarkimin e Fatmir Xhafajt nga posti i ministrit të Brendshëm,
Rraja tregon makinën luksoze, shkon me këmbë të thyer për të votuar për Teatrin Kohët e fundit, deputeti socialist Rrahman Rraja është bërë shumë i komentuar në media për shkak të cështjes Xhisiela.
Dënohet me burg personi që votoi dy herë në Mitrovicë Pajtim Mula, i akuzuar për keqpërdorim të së drejtës së votimit, është dënuar me një vit burgim me kusht nga Gjykata The
Historike, parlamenti i Maqedonisë miraton ndryshimin e emrit Me 80 vota pro Kuvendi miratoi nismën për ndryshimet kushtetuese. Në fillim të seancës deputetë e VMRO-së kërkuan që
PDK sulmon Bekim Jasharin në Skënderaj, harrojnë se ai e ndali Vuçiçin Kryetari i Rinisë së Partisë Demokratike të Kosovës në Skenderaj, Alban Berisha ka komentuar zhvillimet e fundit në Kuve
Kështu votuan qytetarët e Kërçovës në referendum Më shumë se 1 milion e 800 mijë votues në Maqedoni patën mundësinë që gjatë së dielës të vendosin për fatin e vendit.
Dalin edhe votat e Çairit Më shumë se 1 milion e 800 mijë votues në Maqedoni patën mundësinë që gjatë së dielës të vendosin për fatin e vendit.
Tetova voton bindshëm pro ndryshimit të emri, dalin shifrat Më shumë se 1 milion e 800 mijë votues në Maqedoni patën mundësinë që gjatë së dielës të vendosin për fatin e vendit.
Del vota e shqiptarve të Kumanovës në referendum 30.887 qytetarë të Kumanovës kanë votuar sot në referendumin në Maqedoni. Prej tyre, 27.880 ose 90.26 për qind kanë votu
Mësoni si votoi Struga në referendum Më shumë se 1 milion e 800 mijë votues në Maqedoni patën mundësinë që gjatë së dielës të vendosin për fatin e vendit.