999 rezultate për

votuan

Kush janë deputetët që votuan pro shkarkimit të Metës Me 78 pro Kuvendi ka votuar kundër shkarkimit të presidentit Ilir Meta, duke iu referuar dhe raportit përfundimtar të Ko
Kush është ministri i Ramës që nuk e votoi marrëveshjen e "5 qershorit" Kuvendi i Shqipërisë ka votuar me 99 vota pro marrëveshjen e 5 qershorit. Gjashtë deputetë votuan kundër, 4 abstenuan, n
Kush janë deputetët që votuan kundër marrëveshjes së 5 qershorit Deputeti Murrizi ka treguar se Kuvendi miratoi me 97 vota pro marrëveshjen e 5 qershorit për Reformën Zgjedhore. Depu
Murrizi spiunon kolegët që nuk votuan ligjin "anti-komunistë": Spiunë sigurimi! (FOTO LAJM) Nënkryetari i Kuvendit, Myslim Murrizi ka publikuar listën e deputeteve që kanë votuar pro, kundër dhe ata që nuk kanë m
E shkarkuan, Vjosa Osmani kërkon të shohë votat e atyre që votuan (FOTO LAJM) Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, ka kërkuar nga Kryesia e LDK-së rezultatet e shkarkimit të saj nga pozita e nënkryet
Shtohen kushtet për Shqipërinë, si do jetë rruga për në BE Janë shtuar sërish kushtet për rrugën e Shqipërisë në BE. Parlamenti Europian miratoi te enjten, amendamentin me 15 k
Qeveria e re e Kosovës, sot realizohet mbledhja e dytë Qeveria e re e Republikës së Kosovës do të mbajë sot mbledhjen e dytë. Ky njoftim është bërë i ditur nga zyra e kryemini
Deputeti i CDU i dënon shembjen e Teatrit: A kishin të drejtë ata që votuan kundër negociatave? Deputeti i CDU, Johann Wadephul ka reaguar i zhgënjyer lidhur me shembjen e Teatrit Kombëtar. Wadephul, i cili është
Nuk ishin 82 por 85, kush ishin deputetët tjerë që votuan për rrëzimin e Qeverisë Kurti Deputetët e legjislaturës së shtatë të Kuvendit të Kosovës u mblodhën dje për të votuar mocionin e ngritur nga Lidhja De
Këta janë 3 deputetët e LDK që votuan kundër rrëzimit të Qeverisë Me mocionin e iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe mbështetjen e partive opozitare sonte është rrëzuar Qeveria
Fifit nuk i del inati me Këngën Magjike: Katastrofë (VIDEO) Fifi konkurroi vitin e kaluar në "Këngën Magjike" me një këngë që u pëlqye shumë nga publiku. Kënga "Marova" ishte prete
Basha: Kriminale që po diskriminohen nga ndihmat ata që nuk votuan me 30 Qershor "Eshte kriminale qe banoret pas nje muaji nga termeti skane marre asnje ndihme apo jane diskriminuar se nuk kane votuar
Të huajt votuan Elvanën, shqiptarët jo! Dalin pikët e jurisë (TABELA) Fitorja e Festivalit të 58 të Këngës nga këngëtarja Arilena Ara, ka nxitur mjaft polemika në rrjet. Pak orë nga mbrëm
Gazetari-deputetëve që votuan anti-shpifjen: Luftë doni, luftë do keni o maskarenj! "Lufte doni, lufte do keni te gjithe ju maskarenj" Gazetari Bledian Koka, ka reaguar ashpër ndaj kryeministrit Edi Ra
I dolën në krah Ramës, kush janë 5 deputetët e opozitës që votuan pro ligjit "Anti Shpifje" Me 82 vota pro Kuvendi i Shqipërisë miratoi paketën "Anti shpifje", ligj i cili ka marrë kritika të shumta edhe nga ndër
Kurti: Qytetarët votuan për ndryshim, ta ndërtojmë këtë shpresë Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se dy muaj për parë qytetarët e Kosovës kanë votuar për ndryshim
U shpall më i miri i Serie A, Ronaldo: Jam krenar Në kohë paralele Federata e Futbollit të Italisë dhe France Football organizuan ceremoninë për ndarjen e shpërblimeve pë
Socialistët që "tradhëtuan" e nuk votuan sot kundër Metës Pas shumë përplasjeve për në Kushtetuese, ditën e sotme u votua rezoluta e parashtruar në Parlament. Rezoluta e Parla
"Për "Listën Serbe" votuan edhe të vdekurit, kemi dëshmi" Kryetari i partisë serbe të Kosovës, SLS, Sllobodan Petroviq ka folur për deformime të mëdha të rezultatit të zgjedhjeve
KQZ jep të dhëna zyrtare: Votuan më shumë qytetarë se në 2017-n Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në faqen zyrtare të saj ka publikuar shifrat për daljen në votime për secilën komunë të R