E FUNDIT/ Sherr me armë në Bulqizë, 1 i plagosur
999 rezultate për

votonin

VOA mbi raportin e OSBE: Punonjësve të administratës iu bë presion të votonin OSBE/ODIHR deklaroi në raportin përfundimtar se zgjedhjet vendore të 30 qershorit në Shqipëri u mbajtën pa marrë shumë n
Vipat që treguan hapur votën e tyre (FOTO LAJM) Ditën e djeshme në Shqipëri u mbajtën zgjedhjet lokale për 61 bashki. Shumë emra të njohur të ekranit si këngëtarë, m
Vjosa Osmani: Ka deputetë të pozitës që do të votonin kundra qeverisë Sipas deputetes së Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Vjosa Osmani, partitë opozitare deri më tani kanë 57 vota, dhe
Sipas Dardanit referendumi lejohet në Kosovë Zëvendëskryeministri Dardan Gashi thotë se referendumi do të mund të ishte zgjidhja e duhur e bllokimit të demarkacionit
E PABESUESHME/ Rama humb maxhorancën absolute në pak muaj Për çdo 100 votues të partive të mazhorancës (PS+PDIU+PSD), do të kishim sot 92 votues të tyre , në qoftë se do të zhvil
Mbi 840 të plagosur nga përplasja me Policinë në Katalunjë Referendumi mbi pavarësinë në Katalunjë, është shoqëruar me incidente të shumta dhe përleshje midis qytetarëve dhe poli
Cili është lideri më i besueshëm në Maqedoni? Rezultate befasuese (FOTO) Telma dhe Qendra e Maqedonisë për bashkëpunim ndërkombëtar (QMBN) kanë publikuar një anketë në të cilën gjenden rezultat
Kurti: Votojmë një kandidat tjetër të PAN përveç Kadri Veselit Seanca e tanishme konstituive e Kuvendit të Kosovës po shoqërohet me debate të forta në sallë. Ndërkohë që Kadri Ves
Nuset që votuan për zgjedhjet tregojnë emocionin Fenomeni i nuseve me vello që shkuan të votonin këto zgjedhje bëri shumë bujë në Shqipëri dhe theu sadopak atmosferën e
Sondazhi kombëtar, si do votonin shqiptarët 6 ditë para zgjedhjeve? Sondazhi kombëtar i “Ora News” dhe IPR Marketing parashikon që Partia Socialiste do të dalë forcë e parë në zgjedhjet e
Qytetari informon Ramën: Socialistët janë kthyer me LSI (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama është ngacmuar nga ndjekësit e tij në Facebook në lidhje me akuzat e kundërakuzat nëpërmjet LSI e
Lajmëruan se nuk do votonin, ja si votuan deputetët e Listës Serbe Deputetët e Listës Serbe të cilët lajmëruan sot se nuk do të votonin për mocionin e mosbesimit për rrëzimin e qeverisë,
Lista e PS, reagon PD: E tmerrshme, as veten s’do e votonin Pas publikimit të listës zyrtare me kandidatët për deputet të Partisë Socialiste, ka ardhur reagimi i parë zyrtare nga P
Për kë do të votonin të rinjtë nga Kosova nëse zgjedhjet do të mbaheshin nesër Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) ka kryer një studim të opinionit publik në mesin e votuesve të rinj nga mosha 17 de
Qytetarët e Maqedonisë do votonin për Hillary Clinton Qytetarët maqedonas do të dëshironin që Hillary Clinton të fitojë zgjedhjet presideciale në SHBA. Këto janë rezulta
Ja demokratët që do votonin reformën në drejtësi pa pëlqimin e Bashës Deputeti socialist, Artan Gaçi, gjatë fjalës së tij në seancë plenare ka falënderuar disa nga deputetët e opozitës, të c
Grabovci: Deputetët e opozitës do ta votonin me kënaqësi Thaçin Lideri i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Adem Grabovci, ka deklaruar se pjesa dërrmuese e deputetë
Trump habit botën: Edhe po të kisha vrarë, prapë do më votonin (VIDEO) Donald Trump sa vjen dhe po habit publikun me deklaratat e tij kontraverse. Sëfundmi ai ka thënë në një tubim elektor
Tërmkolli: Nëse vota do të kërkohej aty ku ka tender, deputetët si Limaj do ta votonin Deputetja e LDK-së, Melihate Tërmkolli, në fjalën e saj në kuvend gjatë seancës së sotme ka lëshuar një mori akuzash për
Sondazhet, kryesojnë VMRO dhe BDI (FOTO LAJM) Më shumë se 23 për qind e qytetarëve përsëri do të votonin për liderin e VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski për kryeministër