999 rezultate për

votimit

Meta thirrje qytetarëve: Rinovoni kartat e identitetit dhe verifikoni qendrat e votimit Presidenti i vendit Ilir Meta ditën e sotme ka bërë një thirrje drejtuar gjithë qytetarëve për të verifikuar qendrat e t
Ndërroi jetë në qendrën e votimit në Kaçanik, zbulohet identiteti i të moshuarit (FOTO LAJM) Një i moshuar ka ndërruar jetë teksa ishte duke votuar në shkollën e fshatit Biqec të Komunës së Kaçanikut. Indeksonl
Mbyllja e qendrave të votimit, LVV nis festën (VIDEO) Pas publikimit të rezultateve të exit poll-eve, afër selisë qendrore të Vetëvendosjes në Prishtinë kanë filluar festa.
Pas mbylljes së qendrave të votimit në Kosovë, del Exit Polli (FOTO LAJM) Media Koha.net ka publikuar një exit poll me renditjen e partive. Sipas këtij Exit Poll-I, Vetëvendosja renditet e pa
Mbyllen të gjitha qendrat e votimeve në Kosovë Të gjitha qendrat e vendvotimeve në Kosovë tashmë janë mbyllur. Qytetarët kanë pasur mundësinë të shfrytëzojnë të dre
Mbyllet procesi i votimit në burgje, kaq ishte pjesëmarrja Në qendrat e votimit në burgje sikurse në gjithë vendin është mbajtur procesi i votimit për zgjedhjet e parakohshme parl
Qytetari nga Prishtina denoncon rastin: Vëzhguesi po na detyron t’ia tregojmë fletën e votimit Një qytetar nga Prishtina është ankuar për një parregullsi gjatë procesit të votimit në shkollën “"Meto Bajraktari" në k
Voton 98 vjeçari nga Rugova, nuk ka munguar kurrë në votime Ditën e sotme në Kosovë po mbahen zgjedhjet parlamentare. Në qëndrën e votimit në Pejë ka votuar edhe një 98 vjeçari, Ar
Nga Shkupi për të votuar në Kosovë, 81 vjeçari ndërron jetë në qendrën e votimit Një 81 vjeçar ka ndërruar jetë në qendrën e votimit në fshatin Biqes të Kaçanikut. Rasti në fjalë është konfirmuar ng
Drejt kutive të votimit, si u dukën sot gratë e politikanëve (FOTO LAJM) Kandidatët për kryeministër tashmë kanë ushtruar të drejtën e tyre për të votuar. Të tre janë shoqëruar në qendrat e vot
Incident në zgjedhjet e Kosovës: Vëzhguesit përplasen në qendrën e votimit, ndërhyn policia Një konflikt ka ndodhur pak më parë në qendrën e votimit në Shkollën “Azem Bejta” në Prekaz të Epërm. Mësohet se konf
Valdete Daka pas votimit apel qytetarëve: Respektoni masat anti-COVID Në Kosovë prej orës 07:00 të mëngjesit ka nisur procesi i votimit për zgjedhjet parlamentare. E para që ka votuar, k
Zgjedhjet parlamentare në Kosovë, këtu mund të gjeni qendrën tuaj të votimit Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka bërë publik linkun përmes së cilit mund të gjeni qendrën tuaj të votimit, duke
Hapet me vonesë qendra më e madhe e votimit në Gjakovë Eshtë hapur rreth 30 minuta me vonesë qendra më e madhe e votimit në Gjakovë. Kështu ka bërë të ditur Berat Bejtullah
Kosova i drejtohet sot kutive të votimit Një milion e 794 mijë e 862 votues me të drejt vote, prej tyre 49 mijë e 198 votues për herë të parë, sot vendosin për p
As Korça dhe as Fieri, ky është qyteti ku do të bëhet pilotimi i votimit elektronik Pilotimi i votimit elektronik nuk do të bëhet as në qytetin e Korcës dhe as në qytetin e Fierit, por në një zonë të Bash
Zgjedhjet e 25 prillit, këto janë disa nga modelet e fletëve të votimit (FOTO LAJM) Jemi vetëm pak muaj larg zgjedhjeve parlamentare në Shqipëri dhe tashmë kanë nisur përgatitjet e para. Por edhe pse n
Mesazhi i fortë i Yuri Kim për zgjedhjet: KQZ të mos lejojë celularët në qendrat e votimit! Në një intervistë ekskluzive për emisionin “Real Story”, ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, foli dhe për zgjedhjet
25 Prilli: Si të verifikoni emrin në listë dhe të kontrolloni vendndodhjen e qendrës së votimit Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka apeluar të gjithë qytetarët me të drejtë vote të verifikojnë emrin e tyre në listën e
"Makinat e votimit nuk punojnë mirë", zyrtarët përgënjeshtrojnë Trump Zyrtarët zgjedhorë në Xhorxhia që po ndjekin balotazhin për dy vendet e këtij shteti në Senat, iu kundërpërgjigjën një p