999 rezultate për

votimin

PS dhe PD nuk gjejnë konsensus për votimin elektronik Partia Demokratike dhe Partia Socialiste nuk kanë gjetur konsensus për votimin elektronik. Burime për News 24 nga Kom
Numërimi elektronik i votave, dy qarqet që propozon PD për projektin pilot Partia Demokratike ka propozuar dy qarqe pilot për votimin dhe numërimin e votave në mënyrë elektronike. Ka qenë sekreta
Lleshaj kërkon rivotimin e ligjit për Policinë e Shtetit: Meta nuk i ka lexuar të gjitha nenet Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka diskutuar dekretin e presidentit për ligjin në Policinë e Shtetit, ku sipas tij,
BE e shqetësuar për rivotimin e Kodit Zgjedhor, reagon McAllister Shef i Komitetit për Politikën e Jashtme në PE, David McAllister është shprehur i shqetësuar për vendimin e mazhorancës
"Manjaku" Bartome, përdor pandeminë për ta shmangur votëbesimin "SPORT" ka pasur qasje në letrën që Josep Maria Bartomeu, president i Barcelonës, i dërgoi dje presidentit të përkohshëm
​Komisioni Evropian mirëpret votimin e Zvicrës për lirinë e lëvizjes me BE Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen tha sot se refuzimi i Zvicrës për të kufizuar imigracionin e qyte
Debati për votimin e Qeverisë së re, Ademi: BDI është ilaç për të gjitha partitë në vend, ka arritur marrëveshje historike Bashkimi Demokratik për Integrim po dëshmon vazhdimisht se është partia më vizionare dhe me më së shumti besueshmëri në
Nga sot mbani distancë dhe maskë sepse dënoheni 35 euro Një ndër deputetët më të zëshëm për votimin e ligjit për menaxhimin e pandemsië, deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli, përmes
Përplasje në Kuvend mes PDK-së dhe LDK-së për votimin e marrëveshjeve ndërkombëtare Deputetët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) dhe të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), janë përplasur në lidhje m
VV dërgon në Kushtetuese votimin e qeverisë Hoti Disa deputetë të grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje kanë dorëzuar në Gjykatën Kushtetuese kërkesën për antikush
Vonohen deputetët, seanca për votimin e Qeverisë Hoti nuk nis në orarin e caktuar Seanca e jashtëzakonshëm për formimin e Qeverisë Hoti nuk ka nisur ende edhe pse ishte planifikuar që në nistë në orën 1
Sot seanca e Kuvendit, a i ka LDK numrat për votimin e Qeverisë Hoti në Kosovë? Deputetët e Kuvendit të Kosovës, të dalë nga zgjedhjet e 6 tetorit, do t’i drejtohen serish karrigeve të tyre për të zgj
Caktohet seanca për votimin e Qeverisë, flet Gashi Në mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit është vendosur që seanca për votimin e qeverisë së re të mbahet nesër në ora 11:00,
Ditën e mërkurë votohet qeveria Hoti Gjykata Kushtetuese e ka bërë publik të plotë aktgjykimin për dekretin e presidentit Hashim Thaçi për emrin e mandatarit
Hoti për votimin e qeverisë së re: Asnjë shkronjë e Kushtetutës nuk do të cenohet I nominuari për kryeministër, Avdullah Hoti, ka thënë se votimi i qeverisë së re do të ndodhë në mënyrë demokratike. Ai
Dakordësia ishte arritur një ditë më parë, Rama tregon si u morën vesh me Metën për votimin në Kuvend Ditën e sotme u votuan në Kuvend ndryshime në Kodin Penal, ku vlen të përmendet se në konsideratë janë marrë dhe sugjeri
Akuza e Blendi Fevziut: Ministrat e Ramës manipulojnë edhe votimin online Këtë mbrëmje, emisioni "Opinion", ka bërë një pyetje se cili është ministri më i njohur i qeverisë. Pyetjet, janë bë
Çfarë do të ndodhë, caktohet seanca për votimin e qeverisë Kreu i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca pas mbledhjes së kryesisë ka deklaruar se është caktuar seanca për votimin e
Kryesia e Kuvendit mblidhet sot dhe cakton seancën për votimin e qeverisë së Kosovës Kryesia e Kuvendit të Kosovës do të mblidhet sot për të caktuar datën e mbajtjes së seancës për votimin e qeverisë së re
Zhvillime të papritura, Albin Kurti thërret mbledhje për votimin e Qeverisë Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe i mandatuari për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti i ka kërkuar Kryesisë së Kuve