999 rezultate për

votimi

KQZ i përgjigjet Metës: Kështu u plotësuan vakancat e Kuvendit (FOTO LAJM) Komisioni Qëndror Zgjedhjeve i jep informacion Presidentit Ilir Meta lidhur me procedurën e plotësimit të vakancave të d
Zgjedhjet e 30 qershorit, 13 mijë policë do të jenë të gatshëm, përshirë dhe forcat komando Kur duhet dhe më pak se një javë nga data e zgjedhjeve, policia ka përfunduar trajnimin e efektivëve dhe po punon për kr
Kryebashkiakja e Shkodrës e prerë: Më 30 qershor nuk do të lejoj hapjen e qendrave të votimit Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi ka deklaruar se më 30 qershor nuk do të lejojë që të hapen qendrat e voti
Idajet Bejleri kërkon ç' regjistrim nga zgjedhjet, Zguri braktis mbledhjen Në mbledhjen e sotme të KQZ po diskutohet për kërkesën e paraqitur pranë këtij institucioni nga Partia e Unitetit Kombët
E "parashikoi" Rama, PS renditet e 30 në fletën e votimit (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama publikoi një ditë më parë në Instagram një fogorafi të një bluze ku mbante të stampuar numrin 30 s
Greqia shkon në zgjedhje të parakohshme pas zhgënjimit nga votimi për Parlamentin Europian Kryeministri grek, Alexis Tsipras, ka bërë thirrje për zgjedhje të parakohshme pas rezultatit zhgënjyes të partisë së ti
Europa voton për Parlamentin, miliona zgjedhës nga 21 shtete fillojnë votimin Dhjetëra miliona votues në 21 shtete të Bashkimit Evropian votojnë sot, në ditën e fundit të zgjedhjeve për Parlamentin
Zbuloni me një klik qëndrën tuaj të votimit për zgjedhjet e 30 qershorit Ministria e Brendshme ma publikuar listën e zgjedhësve për zgjedhjet e 30 qershorit. Mësohet se nga të dhënat e gjen
Nis votimi në Akademinë e Shkencave, Gjinushi i vetëm në garë (FOTO LAJM) Ashtu sikundër është paraljmëruar edhe më herët, 24 maji përkonte me zgjedhjet për kryetar në Akademinë e Shkencave. Në
Ndryshojnë pikët e Eurovisionit, ku renditet tani Shqipëria (FOTO LAJM) Nuk është hera e parë që ndodh gabimi në numërimin e votave në Eurovizion. Edhe këtë vit, kështu ka ndodhur. Lajmin
Kaq qytetarë kanë votuar deri në orën 15:00 Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka bërë të ditur se deri në ora 15:00 drejtën e tyre për të votuar e kanë shfrytëzu
Njeri i çmendur, mësoni arsyen banale pse preu gishtin e dorës Ai donte të votonte për një parti rajonale – por u hutua nga shumë simbole në makinën e votimit. Një votues indian th
LIVE/Jonida Maliqi kryeson votimin online në Eurovision, ja si mund ta mbështesni këngëtaren shqiptare Shqipëria po prin me vota online në Eurovision. Votoni për ta mbështetur Jonida Maliqin. Ju sjellim livestream-in e v
Presidencialet në Maqedoni, mbyllen qendrat e votimit dalin rezultatet e para Mbërrijnë dhe rezultatet e para nga faqja zyrtare e internetit të Komisioni Shtetëror Zgjedhor. Nga kutitë e para të
Vendi ku mund të ankoheni për parregullësitë gjatë votimit Komiteti i Helsinkit i njofton qytetarët së sot në zyra e komitetit do të hapet gjatë gjithë ditës me qëllim që t’u mund
Si shkoi procesi i votimit të sotëm në burgje? Në burgun e Idrizovës, të drejtën e votës sot patën mundësi ta shfrytëzojnë 817 persona të dënuar si dhe 41 persona në d
Reka flet për herë të parë pas votimit: Kam marrë vota edhe në qytete maqedonase Jemi shumë të kënaqur nga rezultati dhe jemi pozitivisht të befasuar, tha mes tjerash kandidati Blerim Reka. Ai tha se d
Ministria e Punëve të Brendshme: Shënohen incidente në tre qendra votimi (VIDEO) Ministria e Punëve të Brendshme zbardhi parregullsi në disa qendra të votimit. Respektivisht dy shkelje ligjore të fotog
Mbyllet qendra e votimit në Studeniçan, kjo është arsyeja Vendvotimi 2344 në komunën e Studeniçanit mbetet i mbyllur. Ky vendvotim numëron 74 votues dhe ndodhet në fshatin Gaber.
Qytetari fotografon votën, ndërpritet për pak kohë votimi në këtë fshat Një incident ka ndodhur në qendrën e votimit numër 1515, në fshatin Obrasni, komuna Krivogashtani. Sipas informacion