999 rezultate për

votimet

Feltëvotimet sipas ligjit Valdete Daka, kreytare e KQZ-së ka thënë se KQZ-ja do të veprojë në bazë të ligjit pa u përzier në çështje politike, duk
Fletëvotimet, OSBE shpreson për marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë OSBE shpreson se do të gjendet një zgjidhje e pranueshme si për palën serbe edhe për palën kosovare sa i takon çështjes
S'i ndryshojnë fletëvotimet? KQZ nuk ka pranuar asnjë kërkesë për heqjen e simboleve shtetërore nga fletëvotimet edhe pse pala serbe ka tentuar të ha
Malazogu: Fletëvotimet duhet jenë me simbole shtetërore Institucionet e Kosovës duhet të këmbëngulin që në fletëvotime të ketë logo të Republikës së Kosovës, sepse vetëm në kët
Fletëvotimet ende s’janë dizajnuar Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk ka vendosur ende se si do të duken fletëvotimet për zgjedhjet lokale të 3 nëntorit.
Serbët në veri i duan fletëvotimet pa logo të shtetit Anëtarët e Komisioneve Komunale Zgjedhore në veri të Kosovës refuzojnë të nënshkruajnë kontratat me Komisionin Qendror t
Fletët e votimeve për veriun pa simbolet e shtetit Ndonëse ndërkombëtarët dhe zyrtarët e lartë shtetëror në Beograd u kanë bërë thirrje serbëve të veriut që të marrin pjes
Shqipëria në heshtje zgjedhore, nesër votimet Nga mesnata e së premtes ka hyre ne fuqi heshtja zgjedhore. Një ditë përpara procesit të votimit ndalohet ligjërisht, ng
KSHZ infromon mbi pjesëmarrjen në zgjedhje Komisioni Shtetëror Zgjedhor ka njoftuar mbi daljen e votuesve në vendvotimet ku po rivotohet në komunat Qendër, Strugë
MOST, vëzhgon rivotimet në Maqedoni Asosacioni MOST do të ketë ditën e sotme plot 130 vëzhgues, të cilët do të ndjekin zgjedhjet që po zhvillohen në Maqedon
MOST: Hapen të gjitha vend-votimet, vërehen parregullsi Sipas informative të vëzhguesve dhe koordinatorëve rajonal janë hapur të gjitha vendvotimet në të cilat MOST-i ka caktua
Gostivar, RDK: BDI filloi me parregullsitë Vëzhguesit e autorizuar të RDK-së në Gostivar, njoftojnë për parregullsi nëpër vendvotimet në territorin e komunës së Go
Zgjedhjet në Itali, sondazhet favorizojnë qendrën e majtë Update- Pas mbylljes së qendrave të votimit për zgjedhjet parlamentare janë publikuar edhe rezultatet e para të Exit Pol
Zgjedhjet në LSI bëhen gati, kush fiton Meta apo Rama? Anëtarët e Lëvizjes Sociale për Itegrim do të votojnë nesër për kryetarin e ri të LSI-së, ku në garë janë kryetari aktua
Votimet në Kaçanik, deri në orën 13:00 kanë votuar 17 për qind Update - Demokracia në Veprim është duke vazhduar me monitorimin e procesit zgjedhor në Kaçanik me rreth 40 monitorues.
Presidencialet në SHBA, Mit Romni fiton në 5 shtete Ish guvernatori i Masaçusetsit, Mit Romni, ka fituar në votimet paraprake në 5 shtete, duke e përforcuar edhe më tepër p
SHBA: Fillojnë votimet brenda Partisë Republikane Sot, në 3 janar, republikanët amerikanë po fillojnë procesin e tyre të përzgjedhjes së kandidatit që do të konkurrojë me
Shtyhen votimet për ligjet që kërkojnë 84 vota Shtyhen votimet i projektligjeve në Kuvend të cilat duhen miratuar me 84 vota, ose me tre të pestat e votave te deputete
KSHZ: Vendvotimet janë hapur në kohë Komisionit Shtetëror Zgjedhor, njofton se janë hapur në kohë të 2.976 vendvotimet në Maqedoni.. Votimi për zgjedhjet pa
Durrës, votimet vazhdojnë normalisht Në Durrës në QV-në numër 1484 proçesi është hapur me vonesë pasi ka pasur ngatërresë në mbiemrin e nënkryetarit të qendr