999 rezultate për

votimet

OSBE: Në Kosovë fitoi e drejta për të zgjedhur Zgjedhjet komunale në Kosovë vazhdojnë të komentohen nga ndërkombëtarët. Nikola Gaon zëdhënësi i OSBE-së në Kosovë, flet
Ronaldo merr 73% të votave si sulmuesi më i mirë Cristiano Ronaldo është sulmuesi më i votuar nga anketimi në internet në faqen zyrtare të Uefa-s për të përcaktuar 11-sh
Thaçi: Ata që prishën vendvotimet, para ligjit Pjesëmarrja e serbëve në zgjedhje në veriun e vendit legjitimon marrëveshjen e arritur në Bruksel mes Kosovës dhe Serbi
Jaksic: Serbia shkatërroi qendrat e votimit Mbahet konferenca e serbëve që më parë kishin bojkotuar zgjedhjet, ku morën pjesë Nebojsa Minic, Dragisa Minic dhe Dragi
Mbyllen të gjitha vendvotimet në Kosovë Janë mbyllur të gjitha vendvotimet në Kosovë. Edhe pse vendvotimet duhet të mbyllehsin në orën 19:00, në vendet që ka pa
Sulme të reja, mbyllen vendvotimet edhe në Zveçan dhe Zubin Potok UPDATE - Pas sulmit mbi qendrën e votimit në shkollën Sveti Sava në Mitrovicë dhe tërheqjes së vëzhguesve të OSBE-së shk
Hapen vendvotimet, në Veri thirrje për bojkot UPDATE - Zëvendëskomandanti i Policisë së Kosovës në veri, Besim Hoti, tha për Radion Evropa e Lirë se gjendja e siguris
Fletëvotimet shtypen në Slloveni Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, pasi ka dështuar me zhvillimin e një tenderi të hapur, ka vendosur që përmes një tenderi
Fletëvotimet do t'i shtypë një kompani e huaj Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur që përmes një tenderi një burimor ta kontraktojë kompaninë, e cila do të shty
Partia e Fortë tërhiqet nga zgjedhjet Pasi është hequr stema e Republikës së Kosovës nga fletëvotimet e 3 nëntorit ka reaguar Partia e Fortë, e cila thekson s
Serbët s'e dorëzojnë listën nëse fletëvotimet nuk janë neutrale Serbët do të dorëzojnë listën unike për zgjedhjet e ardhshme lokale, por pasi të binden se fletëvotimet janë neutrale sa
Fletëvotimet, precedent shumë i rrezikshëm Vendimi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), që fletëvotimet të kenë vetëm logon e KQZ-së dhe jo të institucioneve
Fletëvotimet mund ta dëmtojnë procesin zgjedhor Heqja e logove ishte vendimi i djeshëm i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, e cili i ka sjellë dëmtim institucioneve të K
Fletëvotimet pa simbole! Liderët e partive më të mëdha në vend kanë rënë dakord për kërkesën e Serbisë që në fletëvotime për kryetar komunash dhe
Heqja e logos e pakuptimtë Kundër heqjes së logove nga fletëvotimet në zgjedhjet lokale të 3 nëntorit është edhe anëtari i Kryesisë së LDK-së, Eqre
Fletëvotimet do të jenë me logo Kryeministri i vendit Hashim Thaçi ka thënë gjatë mbledhjes së qeverisë se fletëvotimet në zgjedhjet lokale të 3 nëntori
Fletëvotimet kompetencë e KQZ-së Çëshja e dizajnimit të fletëvotimeve duket se është një çështje që i takon vetëm dhe vetëm KQZ-së, pasi edhe presidenca
Ramadani:Fletëvotimet të njejta në të gjithë vendin Fletëvotimet e zgjedheve të 3 nëntorit do të jenë të njejta për të gjithë territorin e Kosovës. Kështu ka thënë sekretar
Pas 27 gushtit do vendoset për fletëvotimet Vendimi për pranimin ose jo të simboleve të Kosovës në fletët e votimit për zgjedhjet e 3 nëntorit, Komisioni Qendror i
KZQ-ja (s’)është nën presion për simbolet Mesa duket çështja e simboleve në fletëvotimet për zgjedhjet lokale të 3 nëntorit në Kosovë, ka sjell përçarje brenda Ko