999 rezultate për

votimet

Krasniqi: Votimet e dyfishta janë shtuar shumë Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën, Jakup Krasniqi i ka bërë thirrje KQZ-së që të vihen në mbrojtje të
Strugë, të gjitha vendvotimet nisin procesin në kohë Të gjitha vendvotimet në Strugë janë hapur në kohë në orën 7:00 të mëngjesit për Zgjedhjet e parakohshme parlamentare.
Janë hapur të gjitha vendvotimet në Mogillë dhe Novaci Qytetarët e komunave Mogillë dhe Novaci, në orën 7:00 të mëngjesit, ka filluar nnormalisht procesin e votimit për të zg
KSHZ: Të ndalohet urgjentisht shpallja e rezultateve nga diaspora Komisioni Shtetëror Zgjedhor në Maqedoni paralajmëron që të mos publikohen rezultate nga votimet në diasporë, veçanërish
Zgjedhjet në Drenas, shpërndahet materiali votues Fletëvotimet dhe materialet e tjera që do të përdorën nesër për votim tashmë kanë mbërritur në Drenas. Eskorta që ka
Nisin zyrtarisht votimet në SHBA (VIDEO) Kanë nisur zyrtarisht zgjdhjet për president të SHBA-ve. Amerikanët do t'i të zgjedhin sot presidentin e tyre të 54-
SHBA / Nisin votimet e parakohshme në 38 shtete Kanë nisur tashmë votimet e parakohshme të zgjedhjeve presidenciale amerikane në Ohajo, ku njerëzit janë vënë në radhë p
Obama voton para kohe për presidentin e SHBA-së Presidenti Obama si duket është shumë i sigurt për votën e tij dhe për pasardhësin e tij, pasi si një pjesë e madhe e am
Votimet/Basha u kërkon deputetëve të shmangin deklaratat Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një takim me deputetët e tij, ku i pranishëm është edhe Flamur No
AAK: Votimet për zgjedhjet e Serbisë shkelje e Kushtetutës Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka reaguar në lidhje me zgjedhjet parlamentare serbe në Kosovë. Gjatë prononcimit të sa
Mbyllen votimet në 32 qytete të Turqisë Ka përfunduar procesi i votimit për zgjedhjet e përgjithshme parlamentare në 32 qytete në lindje të Turqisë. Sipas ve
Glover: Votimet në grup të pashmangshme gjatë zgjedhjeve Në raportin paraprak për zgjedhjet, Shefja e misionit të vëzhguesve ndërkombëtarë, Audry Glover, ka bërë me dije se ka p
Pushuesit nga Kosova zgjedhin plazhin në vend të votimit Shumë qytetarë të Kosovës kanë preferuar sot të drejtohen në bregdetin e Durrësit për të kaluar fundjavën duke bojkotuar
Stema e Republikës edhe në fletëvotimet në veri Anëtarët e Komisionit Qendror të zgjedhjeve kanë njoftuar se stema e Republikës së Kosovës do të jetë edhe në fletëvotim
Mbyllen vendvotimet! Në orën 19:00, në të gjithë Maqedoninë janë mbyllur shumica e vendvotimeve, ndërsa votimet kanë vazhduar edhe për disa m
Kanë nisur votimet presidenciale dhe parlamentare në Maqedoni Sot në Maqedoni mbahet raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale si dhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Në 3.480 ve
Mbyllen votimet për zgjedhjet presidenciale në Afganistan Mbyllen vendvotimet për zgjedhjet presidenciale në Afganistan. Raportohet se në zgjedhjet e sotme është shënuar një dalj
Nisin votimet në veri të Mitrovicës Ka nisur sot votimi për zgjedhjen e kryetarit të komunës në veri të Mitrovicës në orën 07:00, të gjitha qendrat e votimi
Vuçiq e Vulin kërkojnë pjesëmarrje masive në votimet e 23 shkurtit Zv.kryeministri serb Aleksandër Vuçiq dhe Ministri për Kosovën, Aleksdanar Vulin, kanë kërkuar sot nga qytetarë e Mitrov
Gjyqësori heq dorë nga stema e Republikës Nga tre janari i vitit 2014 gjykatat nuk përdorim më stemën e vjetër dhe atë të Republikës së Kosovës.Heqjen e stemës KG