999 rezultate për

votimet

Nga votimi kolektiv e deri tek dokumentet false po procedohen votimet në Istog Demokracia në Veprim përmes ekipeve mobile ka vazhduar të vëzhgoj procesin e votimit në Komunën e Istogut, ku është duke
Daka: Të gjitha vendvotimet u hapën në orën 7 Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka përmes një konference për media ka njoftuar se të gjitha qendrat e votimit dhe vendvoti
ASH ankimoi votimet në Strugë, shpresë për rikthim të rezultatit Në këto tre vendvotime, Aleanca me Besë në Strugë ka ankimuar rezultatet pranë KSHZ-së. Dallimi mes Merkos dhe Selës
MOST: Vendvotimet janë hapur me kohë, nuk ka parregullsi Të gjithë vendvotimet në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale ku zgjidhen kryetarët e komunave janë hapur në kohë, votimi
Votimet në Maqedoni, vetëm 423 të burgosur kanë shfrytëzuar të drejtën e votës Duket se votimet nga të burgosurit sot nuk kanë shkuar sic pritej. Nga 1.810 të burgosur në Idrizovë në listën zgjed
Daka: Vetëm në një qendër të Mitrovicës ka dalë problem Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka ka mbajtur konferencën e parë për media sot pas hapjes së vendvotimeve. Ajo ka thënë
Daka: Të gjitha vendvotimet në Kosovë kanë filluar me kohë Kryesuesja e KQZ-së, Valdete Daka nw konferencwn e parw tw mbajtur nw lidhje me zgjedhjet ka njoftuar se të gjitha qendr
Janë shpërndarë të gjitha fletëvotimet në gjithë Kosovën Komisioni Qendror i Zgjedhjeve bën të ditur se gjithë materiali sensitiv, përfshirë edhe fletëvotimet, janë shpërndarë n
Fletëvotimet shpërndahen sot nëpër komuna Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të shpërndajë sot materialin sensitiv nëpër depot komunale. KQZ madje ka bërë edhe
KQZ dërgon fletëvotimet me vulë të RKS-së në veri Veriu i Kosovës është pjesë e pandashme për Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, dhe të shtunën edhe në pjesën me banorë me
Hapen qendrat e votimit në Kumanovë, Likovë dhe Nagoriçan të Vjetër Me kohë janë hapur vendvotiemt në Kumanovë, Likovë dhe Nagoriçan të Vjetër. Në Kumanovë të gjitha 167 vendvotimet janë h
Filloi procesi zgjedhor në komunat Ohër, Strugë dhe Debërcë Procesi zgjedhor në Zgjedhjet e sotme lokale në komunat Ohër, Strugë dhe Debërcë po zhvillohet pa ndërprerë dhe në atmos
Pakësohen vendvotimet në Kërçovë Shpërngulja e përshpejtuar e banorëve nga mjediset rurale në Komunën e Kërçovës reflektohet edhe mbi numrin e vendvotime
Nisin votimet për kryetarin e ri të PD-së, ja ku do të votohet Për demokratët sot është një ditë e rëndësishme pasi ata votojnë për të zgjedhur kyetarin e partisë së tyre dhe në garë
Mbyllen votimet në të gjithë vendin, pjesëmarrja e ulët Është mbyllur zyrtarisht orari i votimeve në të gjithë territorin e vendit. Në orën 20:00 në të gjithë Shqipërinë jan
KQZ shtyn votimet, por mjaft KZAZ e mbyllën në orën 19:00 KQZ vendosi të shtyjë me një orë afatin e zhvillimit të procesit të votimit, por në mjaft KZAZ nuk vijojnë votimin me ar
Votimet vazhdojnë, LSI shpall fitoren në këto qarqe Pavarësisht se ka edhe një orë kohë për të votuar, ministri i LSI-së Sokol Dervishaj me anë të një statusi në Facebook z
ZGJEDHJET/ Nga problemet me bojën tek votimet në grup, incidentet gjatë votimeve Në orën 07:00 të ditës së dielë është hapur zyrtarisht proçesi i votimit për zgjedhjet parlamentare 2017 në Republikën e
Në Istog vendvotimet janë pa drita Në Qytetin i Istogut shumica e vendvotimeve kanë 24 orë pa energji elektrike. Mësohet se shkak janë bërë kushtet e
Kosova, gati për zgjedhje të standarteve europiane Rreth 1.7 milionë qytetarë të Kosovës do tu drejtohen nesër kutive të votimit për të zgjedhur partinë që duan ti qeveris