999 rezultate për

votimet

Rinumërimi i votave në Wiskons, rikonfirmon fitoren e demokratit Joe Biden Uiskonsi përfundoi rinumërimin e votave të zgjedhjeve presidenciale të dielën, duke konfirmuar fitoren e demokratit Joe
Biden drejt fitores, si vijojnë votimet në Pensilvani I nominuari për President të Shteteve të bashkuara të Amerikës, demokrati Joe Biden mori 28.833 vota më shumë se Preside
OSBE ”rrëzon” Trump-in: Votimet në SHBA, pa manipulime Megjithë pandeminë, paditë ligjore dhe retorikën e fortë politike, vëzhguesit e huaj të zgjedhjeve dolën me konkluzionin
Përfundojnë votimet e dalin emrat, demokratët zgjedhin për Dibrën, Matin e Bulqizën Kanë përfunduar votimit në Dibër, Mat e Bulqizë për kandidatët me të cilët Partia Demokratike do të marrë pjesë në zgjed
EMRAT/ Votimet e kandidatëve të PD në Has, kush u skualifikua Partia Demokratike po mban votime për të zgjedhur kandidatët më të përshtatshëm për zgjedhjet e ardhshme. Zenel Kastr
Mbyllen zyrtarisht votimet në Mal të Zi Mbyllet zyrtarisht votimi në Malin Zi. Procesi i votimit filloi në orën 07:00 të mëngjesit dhe përfundoi në 20:00. Re
Në Maqedoninë e Veriut mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare 2020, ja kur mbyllen votimet Sot Maqedonia e Veriut nga ora 07 deri në 21.00 voton për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 15 korrikut 2020. N
Vazhdojnë votimet në Maqedoni, sa përqind e popullisë ka marrë pjesë deri tani Deri në orën 11:00, pjesëmarrja në votimet e Maqedonisë së Veriut është 15%. Sipas të dhënave të KSHZ-së, pjesëmarrja
Votimet, e mërkura vendoset ditë pushimi Në pajtim me vendimin e Qeverisë nga seanca e 74-të e mbajtur më 7 korrik të këtij viti, 15 korriku, është ditë jo pune
Përfundojnë votimet për zgjedhjet e Serbisë, 5 parti shqiptare në një listë të përbashkët Serbia ka mbajtur sot zgjedhjet e përgjithshme, për të cilat u votua edhe në mjediset e banuara me shumicë serbe në Koso
Zgjedhjet në Serbi, votimet nisin edhe në veri të Kosovës Për zgjedhjet parlamentare në Serbi, votimet janë organizuar të mbahen edhe në Kosovë, përkatësisht në veri të Mitrovicë
KQZ: Mbyllen vendvotimet, nis numërimi i votave! Sot qytetarët e vendit kanë shfrytëzuar të drejtën e tyre për të zgjedhur përfaqësuesit e tyre. Në një konferencë për
OSBE publikon raportin përfundimtar për votimet e 30 qershorit OSBE/ ODIHR ka publikuar raportin për zgjedhjet e 30 qershorit. "Zhvillimi i zgjedhjeve në krizë institucionale. Proc
Mziu çon 30 Qershorin në Gjykatën e Tiranës Xhelal Mziu ka paditur sot në gjykatë procesin e votimeve të 30 qershorit. Mziu kërkon nga Gjykata e Tiranës që të mo
Me frymën që i del nga brinjët, Rama flet për Metën dhe votimet e 30 qershorit (VIDEO) Kryeministri Edi Rama është duke folur për votimet e 30 qershorit, ndërsa nuk ka ndaluar se akuzuari Presidentin Meta në
Partia e Tom Doshit, e dyta pas PS-së në votimet e javës së shkuar Partia Socialiste ka arritur të fitojë 70 % të mandateve të këshillave bashkiak, veç drejtimit të 60 bashkive të vendit.
Basha: 30 Qershori është nul, nuk i njohim votimet Kreu demokrat Lulzim Basha ka deklaruar se nuk do të pajtohet me zgjedhjet e 30 Qershorit. Basha është shprehur se 3
Basha: Raporti i ODIHR-it rrëzoi votimet e 30 qershorit Duke komentuar zgjedhjet e 30 qershorit, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha shkruan se raporti i ODIHR-it i rrëzoi
Meta konferencë urgjente për zgjedhjet Presidenti Ilir Meta ka njoftuar një konferencë për mediat sot në orën 11:00. Njoftimin e ka bërë të ditur zyra e Presi
Mediat gjermane: Votimet në Shqipëri pa mundësi zgjedhjeje Media të ndryshme në botën gjermanishtfolëse i kanë kushtuar vëmendje zgjedhjeve të zhvilluara të dielën më 30 qershor n