999 rezultate për

votime

​KQZ merr vendim për rinumërimin e 494 vendvotimeve Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka marrë vendim për rinumërimin e 494 vendvotimeve në Qendrën e Numërimit dhe Rezul
Meta uron Kurtin për fitoren: Kosova hapi një faqe të re në rrugën drejt BE-së Presidenti i vendit Ilir Meta, ka uruar kreun e Lëvizjes Vetëvendosja Albin Kurtin, për fitoren e zgjedhjeve të parakohs
Përfundon numërimi i votave në Kosovë Ka përfunduar numërimi i fletëvotimeve nga të gjitha vendvotimet në Kosovë, veçse ka mbetur që të procesohen edhe rreth
Numërohen 99% e votave, Vetëvendosje me rezultatin më të lartë në historinë e Kosovës KQZ ka bërë me dije se deri më tani janë numëruar 99% e votave të hedhura në ditën e djeshme në kutitë ve votimit. Ka
Votimet në Kosovë, Çitaku: Zgjedhjet më të mira në Ballkanin Perëndimor Ka reaguar ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku lidhur me votimet në Kosovë. Çitaku
Nis numërimi i votave në Kosovë Ka nisur procesi i numërimit për zgjedhjet në Kosovë. Kryetarja e KQZ Kosovë, Valdete Daka ka bërë të ditur se tashmë
Mbyllja e votimeve në Kosovë, reagon ambasada amerikane Ambasada e Amerikës në Kosovë pak pas mbylljes së votimive, ka reaguar me një postim në rrjetin social Facebook. Ata
Mbyllen të gjitha qendrat e votimeve në Kosovë Të gjitha qendrat e vendvotimeve në Kosovë tashmë janë mbyllur. Qytetarët kanë pasur mundësinë të shfrytëzojnë të dre
KQZ: Nuk ka mungesë të fletëvotimeve për votim të rregullt Valmir Elezi, zëdhënës i Komisionit Qëndror Zgjedhor, ka deklaruar se përkundër ankesave, nuk ka mungesa të fletëvotimev
Në disa vendvotime në Prishtinë s’ka fletëvotime, LVV: Shkelje esenciale Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Arlind Manxhuka ka thënë se në disa vendvotime në kryeqytet ka mungesë të fletëvotimeve
Voton 98 vjeçari nga Rugova, nuk ka munguar kurrë në votime Ditën e sotme në Kosovë po mbahen zgjedhjet parlamentare. Në qëndrën e votimit në Pejë ka votuar edhe një 98 vjeçari, Ar
Kjo është komuna ku ka pasur më pak votues në Kosovë Komisioni Qendror Zgjedhor në konferencën e rregullt njoftoi se deri në orën 15:00, numri i qytetarëve që kanë dalë në v
Zgjedhjet 2021: Kaq qytetarë kanë votuar deri në orën 13:00 Sipas raportimeve të vëzhguesve të Demokracisë në Veprim, që nga fillimi i procesit të votimit deri në orën 13:00, kanë
Kështu do të duket renditja e partive politike në Kosovë në fletvotime (FOTO LAJM) Është tërhequr shorti për numrat e subjekteve politike që do t’i kenë në fletvotimet për zgjedhjet e 14 shkurtit. Num
Rinumërimi i votave në Wiskons, rikonfirmon fitoren e demokratit Joe Biden Uiskonsi përfundoi rinumërimin e votave të zgjedhjeve presidenciale të dielën, duke konfirmuar fitoren e demokratit Joe
Kryemadhi shfaqet me maskë gjatë votimeve: Vetëm partia ma mbledh Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka folur për mediat pak pasi ka dhënë votën e saj në zgjedhjet brenda partisë që do
Biden drejt fitores, si vijojnë votimet në Pensilvani I nominuari për President të Shteteve të bashkuara të Amerikës, demokrati Joe Biden mori 28.833 vota më shumë se Preside
OSBE ”rrëzon” Trump-in: Votimet në SHBA, pa manipulime Megjithë pandeminë, paditë ligjore dhe retorikën e fortë politike, vëzhguesit e huaj të zgjedhjeve dolën me konkluzionin
Votime në kohë pandemie, proces i rregullt dhe i qetë zgjedhor në SHBA Miliona amerikanë pritën me durim në radhë të martën për të hedhur votat në biblioteka, shkolla, pallate sporti në kusht
Denoncimi live: Pas 30 vitesh në Tiranë, Preç Zogajn e transferojnë për votime në Lezhë Analisti Preç Zogaj ka denoncuar se është transferuar nga Tirana, në Lezhë. Në emisionin "Java" në RTSH, Zogaj thotë