999 rezultate për

votim

KQZ-ja refuzon mbi 20 mijë zarfe me fletëvotime nga jashtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve tha se të premten në mesnatë ka përfunduar procesi i vlerësimit të pakove me fletëvotime
Meta thirrje qytetarëve: Rinovoni kartat e identitetit dhe verifikoni qendrat e votimit Presidenti i vendit Ilir Meta ditën e sotme ka bërë një thirrje drejtuar gjithë qytetarëve për të verifikuar qendrat e t
​KQZ merr vendim për rinumërimin e 494 vendvotimeve Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka marrë vendim për rinumërimin e 494 vendvotimeve në Qendrën e Numërimit dhe Rezul
Meta uron Kurtin për fitoren: Kosova hapi një faqe të re në rrugën drejt BE-së Presidenti i vendit Ilir Meta, ka uruar kreun e Lëvizjes Vetëvendosja Albin Kurtin, për fitoren e zgjedhjeve të parakohs
Përfundon numërimi i votave në Kosovë Ka përfunduar numërimi i fletëvotimeve nga të gjitha vendvotimet në Kosovë, veçse ka mbetur që të procesohen edhe rreth
Numërohen 99% e votave, Vetëvendosje me rezultatin më të lartë në historinë e Kosovës KQZ ka bërë me dije se deri më tani janë numëruar 99% e votave të hedhura në ditën e djeshme në kutitë ve votimit. Ka
Ndërroi jetë në qendrën e votimit në Kaçanik, zbulohet identiteti i të moshuarit (FOTO LAJM) Një i moshuar ka ndërruar jetë teksa ishte duke votuar në shkollën e fshatit Biqec të Komunës së Kaçanikut. Indeksonl
Votimet në Kosovë, Çitaku: Zgjedhjet më të mira në Ballkanin Perëndimor Ka reaguar ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku lidhur me votimet në Kosovë. Çitaku
Nis numërimi i votave në Kosovë Ka nisur procesi i numërimit për zgjedhjet në Kosovë. Kryetarja e KQZ Kosovë, Valdete Daka ka bërë të ditur se tashmë
Mbyllja e votimeve në Kosovë, reagon ambasada amerikane Ambasada e Amerikës në Kosovë pak pas mbylljes së votimive, ka reaguar me një postim në rrjetin social Facebook. Ata
Mbyllja e qendrave të votimit, LVV nis festën (VIDEO) Pas publikimit të rezultateve të exit poll-eve, afër selisë qendrore të Vetëvendosjes në Prishtinë kanë filluar festa.
Pas mbylljes së qendrave të votimit në Kosovë, del Exit Polli (FOTO LAJM) Media Koha.net ka publikuar një exit poll me renditjen e partive. Sipas këtij Exit Poll-I, Vetëvendosja renditet e pa
Mbyllen të gjitha qendrat e votimeve në Kosovë Të gjitha qendrat e vendvotimeve në Kosovë tashmë janë mbyllur. Qytetarët kanë pasur mundësinë të shfrytëzojnë të dre
KQZ: Nuk ka mungesë të fletëvotimeve për votim të rregullt Valmir Elezi, zëdhënës i Komisionit Qëndror Zgjedhor, ka deklaruar se përkundër ankesave, nuk ka mungesa të fletëvotimev
Mbyllet procesi i votimit në burgje, kaq ishte pjesëmarrja Në qendrat e votimit në burgje sikurse në gjithë vendin është mbajtur procesi i votimit për zgjedhjet e parakohshme parl
Në disa vendvotime në Prishtinë s’ka fletëvotime, LVV: Shkelje esenciale Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Arlind Manxhuka ka thënë se në disa vendvotime në kryeqytet ka mungesë të fletëvotimeve
Qytetari nga Prishtina denoncon rastin: Vëzhguesi po na detyron t’ia tregojmë fletën e votimit Një qytetar nga Prishtina është ankuar për një parregullsi gjatë procesit të votimit në shkollën “"Meto Bajraktari" në k
DnV: Deri në orën 16:00 dalja e qytetarëve në votim është 37,03% Procesi i votimit në të gjithë vendin është duke vazhduar edhe në këto orët e fundit që kanë mbetur. I tërë ky proces
Voton 98 vjeçari nga Rugova, nuk ka munguar kurrë në votime Ditën e sotme në Kosovë po mbahen zgjedhjet parlamentare. Në qëndrën e votimit në Pejë ka votuar edhe një 98 vjeçari, Ar
Nga Shkupi për të votuar në Kosovë, 81 vjeçari ndërron jetë në qendrën e votimit Një 81 vjeçar ka ndërruar jetë në qendrën e votimit në fshatin Biqes të Kaçanikut. Rasti në fjalë është konfirmuar ng