999 rezultate për

votave

Shqiptarët marrin shumicën e votave në zgjedhjet lokale në Ulqin Partitë shqiptare, Forca, koalicioni “Zgjohu Ulqin” dhe Unioni Demokratik i Shqiptarëve, kanë arritur të marrin shumicën
Rezultatet e VV, Albin Kurti merr 98.82% të votave Lideri suprem i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti është rizgjedh në krye të VV’së. Në zgjedhjet e sotme për kryetar part
Ish gjykatësi kushtetues: Për ligjin e gjuhëve nevojiten dy të tretat e votave Ish gjykatësi kushtetues Trendafill Ivanovski ka deklrauar se për miratimin e ligjit për gjuhët nevojiteten dy të tretat
Shqiptarët votuan , kush u zgjodh moderatorja më e mirë ? (FOTO LAJM) Që njerëzit e duan Eni Cobanin kjo nuk ka pikë dyshimi. Një avokate ka rritur të kryesojë listën e moderatoreve më t
Tifozët madrilen nuk kanë dyshime, duan vetëm Harry Kane Harry Kane projektohet si galaktiku i preferuar nga tifozët e Realit të Madridit për pjesën e dytë të këtij sezoni.
KQZ sqaron se pse u refuzuan disa vota me kusht dhe me postë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve dëshiron të sqarojë të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës lidhur me numrin e votave
Dreshaj kërkon rinumërim të votave në Istog Gani Dreshaj i AAK-së e ka quajtur të papranueshme rezultatin e KQZ-së që sot nxori fitues Haki Rugovën e LDK-së, për ko
Valdete Daka habitet me rezultatin në Istog Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka ka thënë se asnjëherë më parë nuk ka pasur kësi lloj rezultat
Numërohen të gjitha votat në Istog, ky është fituesi Në qendrën e numërimit të votave në Fushë Kosovë ka përfunduar numërimi i votave me kusht dhe atyre me postë për kryetar
Fillon numërimi i votave me kusht në Istog Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka nisur numërimi i votave me kusht dhe votave përmes postës në komunën e Istogut
E paqartë situata në Istog, tani del fitues Rugova Në formularët e Komisionit Qendror Zgjedhor, për 63 vendvotimet në Istog, del fitues Haki Rugova e LDK’së me 75 vota më
Istog, nga 82 për qind e votave të numëruara, kryeson Gani Dreshaj me 3 vota Pas përfundimit të rivotimit në balotazhin e zgjedhjeve lokale në Istog, ka nisur tashmë procesi i numërimit të votave t
Sabri Laçi zgjidhet Dekani i Filologjikut Pas votimit të ditës së djeshme në zgjedhjet për dekan, është mbyllur numërimi dhe është shpallur fituesi. Sipas rezu
Qeveria do të përballet me problemin e votave Kryeministri Ramush Haradinaj dhe pjesëtarët e kabinetit të tij qeveritar, duke dhënë betimin pasi Kuvendi votoi për for
Zbulohet mospërputhje e numrit të fletëvotimeve në një qendër votimi në Prishtinë Në vendvotimin 1937 në Prishtinë numri i fletëvotimeve të përdorura, numri i votave me kusht dhe numri i fletëvotimeve t
PDK prezanton video të bartjes së kutive të votave në Prizren nga Vetëvendosja Partia Demokratike e Kosovës ka publikuar disa video-xhirime ku shihen disa lëvizje të dyshimta të transportimit të vota
LDK insiston në rinumërimin e votave për Prishtinën Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi ka thyer heshtjen pas përfundimit të
20 përqind e votave ishte e blerë, Rama sulmon qeverinë Rama Studimi i BE-sëi cili nxorri përfundimin se 20 përqind e votuesve u është ofruar para ose favore në shkëmbim të votës k
KQZ pritet t’i publikojë rezultatet përfundimtare Pas përfundimit të votave me kusht dhe me postë, KQZ-së i është hapur rruga që t’i bëjë publike rezultatet përfundimtare
Votat me postë në Prizren, ja cili kandidat i fiton Tanimë kanë përfunduar numërimi i votave me postë për Prizrenin, ku më së shumti vota ka marrë Mytaher Haskuka i Lëvizje