999 rezultate për

votave

Përfundon numërimi i votave në Devoll, mësoni fituesin Ka përfunduar numërim i votave në rrethin Devoll, për bashkinë Bilisht. Fitues është shpallur Eduard Duro- Aleanca pë
Vijon numërimi i votave në 37 bashki, në 21 të tjera shpallen fituesit Ende në disa bashki të vendit vijon numërimi i votave, ndërsa në disa të tjera ende vijon procesi i numërimit. Mësohet
Përfundon numërimi i votave në disa prej Bashkive në vend, kush janë fituesit Prej orës 21:00 ka filluar numërimi i votave për kryetarët e rinj të bashkive. Deri më tani janë shpallur fituesit në Pu
Pritet fillimi i numërimit të votave, si po monitorohet gjithçka me kamera (FOTO LAJM) Tashmë që kutitë e votimit janë mbledhur pothuajse të gjitha në qendrat e numërimit, pritet të nisë edhe procesi i fundi
Basha: Nuk marrim pjesë në asnjë process zgjedhor pa u dënuar vjedhësit e votave Kreu i PD, Lulzim Basha në një deklaratë për mediat bëri të qartë qëndrimin që i bëri Presidentit Meta. Pavarësisht dat
Vendimi i KQZ-së për ndryshimin e KZAZ-ve, detaje nga Kukësi Pas vendimit të KQZ-së për kalimin e KZAZ-së në ambientet private, në Kukës kanë filluar përgatitjet për ngritjen qendrë
Përgjimi 5/ Imer Lala njoftohet se Fiksi ka zbuluar blerjen e votave (VIDEO) Gazeta më e madhe gjermane Bild ka nxjerrë mbrëmjen e sotme të tjera video përgjime të blerjes së votave. Në video pë
Shehaj nxjerr skemën e përgjimeve, e gjitha nën drejtimin e Ramës (FOTO LAJM) Ish-deputeti demokrat Agron Shehaj ndërtuar një skemë lidhur me të gjitha përgjimet e Dibrës të publikuara ditën e djesh
Përfshirja e zyrtarëve në blerjen e votave, kodi penal parashikon deri në 3 vjet burg (FOTO LAJM) Kodi Penal parashikon dënime të ashpra për zyrtarët e administratës shtetërore që përfshihen në fushata elektorale. S
E gjithë kupola e Rilindjes në përgjimet e Bild për vjedhjen e votave në Dibër Marrëveshja e fshehtë me krimin e organizuar, blerja e votave, intimidimi i votuesve, intimidimi dhe keqpërdorimi i zyrt
Motra e terroristit të vrarë në Gjirokastër, kandidate për deputete Ermioni Kasifas, motra e Konstandin Katsifas, do të kandidojë si deputetet me Partinë greke Unioni i Qendrës. Kostand
Kush janë Abdylajt dhe si u kthyen në "menaxherë" të votave të Rilindjes Sot tabloidi gjerman Bild publikoi 6 audio-përgjime që implikojnë zyrtarë të lartë të PS, përfshi vetë Vangjush Dakon, n
Gazetari i "Bild" paralajmëron se një tjetër shkrim do publikohet për shit-blerjen e votave nga PS-ja azetari i prestigjozes gjermane Bild, Peter Tiede përmes një komunikimi për Fax News ditën e sotme ka paralajmëruar se n
SONDAZHI/ Sa për qind të votave do të merrnin PS, PD dhe LSI nëse zgjedhjet zhvilloheshin tani Wshtë publikuar sondazhi i dytë për zgjedhjet lokale të 30 qershorit, i zhvilluar nga IPR Marketing. Në studion e Te
Greqia shkon në zgjedhje të parakohshme pas zhgënjimit nga votimi për Parlamentin Europian Kryeministri grek, Alexis Tsipras, ka bërë thirrje për zgjedhje të parakohshme pas rezultatit zhgënjyes të partisë së ti
Suprizat/ Fiton Le Pen dhe radikalët kundër emigrantëve në Gjermani kalojnë pragun Udhëheqësja e ekstremit të djathtë në Francë, Marine Le Pen fitoi duelin e saj simbolik me presidentin Emmanuel Macron k
Ndryshojnë pikët e Eurovisionit, ku renditet tani Shqipëria (FOTO LAJM) Nuk është hera e parë që ndodh gabimi në numërimin e votave në Eurovizion. Edhe këtë vit, kështu ka ndodhur. Lajmin
Gazeta gjermane nxin imazhin e Ramës, ja telefonata që e publikoi Gazeta më e madhe gjermane, Bild, ka publikuar një shkrim me akuza të forta ndaj kryeministrit shqiptar, Edi Rama. Madje
Numërohen 83% e votave nga KSHZ, vazhdon të kryesojë Pendarovski Sipas numërimit të 83,14% të votave nga Komisioni Shtetëror Zgjedhor, votuesit e vendit në rrethin e dytë në këto zgjedh
MOST: Nga 46 % e votave të numëruara, udhëheq Pendarovski me 51.51 %, Siljanovska 44,96 Darko Aleksov president i asociacionit qytetar MOST, në një deklaratë për mediat dha rezultatet e para. Sipas këtij asoc