999 rezultate për

votave

Vëzhguesi i Nismës përjashtohet nga qendra e numërimit të votave Vëzhguesi i Nismës Socialdemokrate, Behar Amerllahu, është përjashtuar nga Qendra e Numërimit të Rezultateve. Koordin
Rinumërohen 26% e votave Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se deri më tani janë rinumëruar 65 vendvotime, të votave të zgjedhjeve të 6 t
Nisi mbrëmë, rinumërimi i votave në Kosovë pritet të përfundojë brenda tre javësh Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve në Kosovë ka nisur mbrëmë rinumërimi i votave të 1 mijë e 472 vendvotimeve. Zëdhë
A do të hyjë Nisma në Qeveri? Isa Mustafa thotë se për këtë vendos Vetëvendosje Vendimi i PZAP-së për anulimin e votave të ardhura nga Serbia, e lë LDK-në pa një deputet. Isa Mustafa, kryetari i kë
Nuk fillon sot numërimi i votave me postë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet të mbajë mbledhje gjatë ditës së sotme pas vendimit të djeshëm të Gjykatës Supreme
Kosovë, vendoset mos numërimi i votave nga diaspora Në Kosovë, Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa vendosi sërish që të mos numërohen votat e ardhura nga diaspora ja
Numërohen 100 për qind e votave me kusht, këto janë rezultatet e partive Janë numëruar 100 për qind të votave me kusht dhe Votat e Personave me Nevoja të Veçanta. Sipas rezultateve zyrtare të K
Përfundon numërimi për sot i votave me kusht Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve po vazhdon numërimi i votave me kusht dhe Votave të Personave me Nevoja të Veqant
Nesër fillon numërimi i votave me kusht dhe të personave me aftësi të kufizuara Në Qendrën e Numërimi dhe Rezultateve është duke vazhduar numërimi i votave të ardhura nga Serbia. Pas përfundimit të
Nisma largon komisionerët dhe vëzhguesit nga QNR’ja Nisma Socialdemokrate ka vendosur që të largoj komisionerët dhe vëzhguesit nga QNR’ja. "Jemi këtu pranë QNR, jemi kët
Fatmir Limaj kërkon mos numërohen votat e Serbisë Kreu i Nismës Socialdemokrate Fatmir Limaj në një konferencë për media ka thënë se nga numërimi i deritanishëm i votave
Zyrtarët e KQZ-së me rroba speciale për numërimin e votave nga Serbia Zyrtarë të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve dhe ekspertë të forenzikës kanë hapur pas 10 ditëve dyert e sallës në Minist
Rinumërohen më shumë se gjysma e votave Rinumërimi i votave po vazhdon. Deri në këto momente janë rinumëruar 310 vendvotime. Këtë e ka konfirmuar Vlmir El
Numërimi i votave drejt fundit, kanë mbetur edhe 26 mijë Procesi i numërimit të votave për zgjedhjet e 6 tetorit po arrin drejt fundit. Tashmë kur kanë kaluar 10 ditë nga mbajtj
Përfundon numërimi i votave të ardhura me postë Ka përfunduar procesi i numërimit të votave për subjektet politike të ardhura me postë nga jashtë Kosovës. Është para
Numërohen 82% të votave nga Diaspora, kështu renditen partitë politike Numërimi i votave të ardhura nga Diaspora gati sa s’ka përfunduar. Deri në këto çaste janë numëruar gjithsej 82% të v
Numërimi i votave me postë pritet të përfundojë sonte Në Qendrën për Numërim dhe Rezultate është duke vazhduar numërimi i fletëvotimeve me postë, proces ky i cili sipas zëdhë
Përfundon numërimi i votave nga diaspora në tavolinën e 7-të, ky është rezultati Ka filluar procesi i numërimit të rreth 13 mijë e 500 fletëvotimeve të cilat kanë ardhur nëpërmjet postës gjatë periudhë
QNR: Brenda tri ditësh nis numërimi i votave me kusht Sot pasdite pritet të përfundojë rinumërimi i 314 vendvotimeve në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve (QNR) për shkak të
Kandidadët e AAK-së denoncojnë "avullimin" e votave (FOTO LAJM) Së fundmi, kandidati për deputet nga koalicioni AAK-PSD, Burim Ramadani, ka thënë se gjatë procesit zgjedhor më 6 tetor