999 rezultate për

votave

Përfundon numërimi i votave në Tiranë, skualifikohet një prej kandidatëve Partia Demokratike ka përfunduar numërimin e votave të anëtarësisë në qarkun e Tiranës. Nga 140 kandidatë, anëtarësia e
U propozua si favorizim, ulja e pragut në 1% vështirëson garën për partitë e vogla Partia Socialiste deklaroi pak ditë më parë se ka vendosur të ulë pragun e hyrjes në parlament për partitë e vogla nga 3
Rrëmbeu 48% të votave, Joe Biden fiton debatin e parë presidencial në SHBA Sot u zhvillua debati i parë presidencial në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku sipas sondazheve të zhvilluara nga CBS
Humbje e ndjeshme për partinë e Gjukanoviç, formimi i qeverisë do jetë shumë i vështirë Pas zgjedhjeve parlamentare në Malin e Zi, duket se rezultati është shumë i ngushtë dhe formimi i qeverisë do të jetë sh
Mbi 70% e votave të numëruara në Mal të Zi, sa mandate fitojnë shqiptarët Parashikimet e para të mandateve në 72.5% të votave të numëruara tregojnë se DPS e Milo Gjukanovic ka 29 mandate, koalic
Gazetari i "Bild" që publikoi dosjen për blerjen e votave ironizon keq Ramën: Nuk është shaka jo! Gazetau i "Bild" Peter Tiede, i cili është bërë i njohu për publikimit të dosjes 339 në Shqipëri, nuk i ndahet Ramës.
Protestat në Bjellorusi, një i vdekur dhe dhjetëra të plagosur Në Minsk të Bjellorusisë u shënua nata e dytë e protestave masive të cilat nisën pas zgjedhjeve shumë të diskutueshme të
Rekordi i Ali Ahmetit dhe BDI-së: Fitore në shtatë palë zgjedhje në Maqedoni dhe dhe 16 procese zgjedhore Të mërkurën (15 korrik 2020) në Maqedoninë e Veriut janë mbajtur zgjedhjet e parakohshme parlamentare, që ishin caktuar
Ali Ahmeti: Morëm 100 mijë vota, kemi 12 deputetë Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti deklaroi se partia e tij është fituese absolute e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare n
Pothuajse 100% të numëruara, këto janë votat dhe mandatet e fituara në Maqedoni (FOTO LAJM) Në faqen zyrtare të Komisionit Shtetëror Zgjedhor (KSHZ) në Maqedoninë e Veriut janë publikuar të dhënat me rezultatet e
Numërimi drejt fundit: Rezultatet e 97.75% të votave të numëruara Nga përpunimi i rezultateve të 97.75 % të votave, koalicioni “Mundemi” i udhëhequr nga LSDM-ja prin me 35.86 përqind, VM
Numërohen 93.96% të votave, rezultatet në kohë reale Komisioni Shtetërorë i Zgjedhjeve njofton se nga përpunimi i rezultateve të 93.96% të votave, koalicioni “Mundemi” i udh
Numërohen 87% të votave: LSDM 36,27%, VMRO-DPMNE 34,89%, BDI 11,37%, ASH-AA 8,67% Nga votat e numëruara prej 3.023 nga gjithsej 3.480 vendvotime, apo rreth 87 përqind të fletëvotimeve, Koalicioni i udhë
Numërohen 80% të votave, njihuni me rezultatet Nga përpunimi i rezultateve në 2,773 vendvotimeve nga gjithsej, respektivisht nga rreth 80 për qind e vendvotimeve prin
Po udhëheqin garën, LSDM nis festën (VIDEO) Kur janë numuruar rreth 72% të votave LSDM e Zaevit, udhëheq garën me 36.9 për qind të votave kundrejt koalicionit të ud
Të gjitha rezultatet e rreth 60% të votave të numëruara Mësohet se nga përpunimi i rezultateve në 2,274 vendvotime deri në ora 23:00, respektivisht nga rreth 60 për qind e vend
Përfundon numërimi në Gllumovë, BDI fiton 5 me 1 Ka përfunduar numërimi i votave në disa vendbanime të Sarajit. Në Gllumovë, një nga bastionet e BDI-së në komunën e
Maliqi pas sigurimit të votave për Reformën: Rama do bjerë në koma, do pësojë paralizë Deputeti Lefter Maliqi, ka reaguar një ditë pasi një pjesë e deputetëve të opozitës së re janë dakord për marrëveshjen e
Merr 99% të votave, Sala futet në formacionin e dakadës te Nantes I ndjeri Sala, i cili humbi jetën e tij nga një aksident tragjik me avion, është vlerësuar lart nga tifozët e skuadrës s
E quajtën "qen bir qeni", Idro Seferi nxjerr të vërtetën e rezultatit në Serbi (FOTO LAJM) Gazetari shqiptar në Serbi, Idro Seferi ka ftuar shqiptarët ta hapin sytë nga procesi zgjedhor në Serbi pasi rezulton s