999 rezultate për

vota

Përgjimet e dosjes së Dibrës: Si i do votat me filmim apo me dëshmitar? (VIDEO) Dosja për shitblerjen e votave në Dibër ka përfunduar në gjykatë, ndërsa seanca paraprake ku gjykata do të vendosë nëse
Numërimi elektronik i votave, dy qarqet që propozon PD për projektin pilot Partia Demokratike ka propozuar dy qarqe pilot për votimin dhe numërimin e votave në mënyrë elektronike. Ka qenë sekreta
Kongresi certifikon Biden si President i SHBA, merr 306 votat elektorale Presidenti i Zgjedhur i SHBA, Joe Biden ka marrë 306 vota elektorale, ndërsa është certifikuar si fitues i zgjedhjeve në
Shkarkohet Rama, sa vota morën Peleshi dhe Xhaçka Kuvendi i Shqipërisë është mbledhur në një seancë të jashtëzakonshme, e thirrur me kërkesë të kryeministrit Edi Rama.
Vota e emigrantëve, KQZ paraqet alternativat Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka paraqitur pjesën e parë të raportit që ka përgatitur grupi i punës i ngritur pranë kët
​Kandidatura për kryeministër, Hoti merr 92 vota Nga 94 anëtarë të Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së që kanë marrë pjesë në votim, 92 kanë votuar për propozimin e Krye
Kurti i vendosur: Vetëvendosje do të marr 2/3 e votave Lëvizja Vetëvendosje është duke e mbajtur mbledhjen se 42-të të Këshillit të Përgjithshëm të partisë. Nga aty kreu i
LVV shfrenon optimizmin, pretendojnë se do të kenë votat për qeverinë edhe për presidentin Lëvizja Vetëvendosje është e bindur se nuk do të kenë asnjë problem për formimin e qeverisë dhe zgjedhjen e presidentit,
Rama nuk kursen as Vjosa Osmanin: Propagandë në Tiranë për vota në Kosovë Kryeministri Edi Rama nuk është kursyer as në akzuat e tij kundër Presidentes në detyrë të Kosovës, Vjosa Osmanit. Pak
Nëse zgjedhjet do të mbaheshin këtë të dielë, Vetëvendosje do të merrte shumicën e votave Nëse zgjedhjet do të mbaheshin këtë të diel 46.2 për qind e qytetarëve do t’ia jepnin votën Vetëvendosjes. Si parti e
Hoti: Janari është vonë për zgjedhjen e presidentit Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, u bëri thirrje partive politike që të dakordohen sa më shpejt për çështjen e pres
Dosja 184/ Prokuroria provoi blerjen e votave në Dibër, asnjë i arrestuar! Dosja "184" e cila u kthye në një ping-pong mes SPAK dhe prokurorisë Dibër duke i "mbetur në derë" kësaj të fundit tashm
Zbulohet vota e Shakohoxhës për çmimin "The Best", del "huq" Robert Levandovski fitoi çmimin e FIFA-s “The Best” si lojtari më i mirë i vitit 2020. Një ngushëllim për yllin e Ba
Dalin votat: Ronaldo befason me pikët për Messin, argjentinasi nuk thyen traditën Janë zbuluar votat e çmimit “The Best” për Robert Lewandowskin. Interes të madh kanë patur votat e Cristiano Ronaldos dh
Olsi Rama: Ishin 600 vetë në stadium. Tallet menaxheri shkodran: Janë mësuar duke numëruar vota, ishin 60! Drejtori i Partizanit Olsi Rama eshte ankuar pas ndeshjes se sotme ndaj Vllaznise te humbur 0-1 duke u ndalur tek numri
Gjendet zgjidhja për mijëra shqiptarë jashtë vendit, KQZ: Vota me postë! Komisioni Qendror i Zgjedhjeve kërkon që emigrantët të marrin pjesë në zgjedhjet e 25 prillit përmes postës. Grupi
Trump nuk heq dorë: Më vodhën votat (VIDEO) Presidenti amerikan, Donald Trump ka perseritur pretendimet e tij për mashtrime zgjedhore, në zgjedhjet e 3 nëntorit kun
Rinumërimi i votave në Wiskons, rikonfirmon fitoren e demokratit Joe Biden Uiskonsi përfundoi rinumërimin e votave të zgjedhjeve presidenciale të dielën, duke konfirmuar fitoren e demokratit Joe
Zgjedhjet në LSI, sa vota mori Monika Kryemadhi Monika Kryemadhi është konfirmuar si kryetare e Lëvizjes Socialiste për Integrim, proces i zhvilluar një ditë më parë.
Humbën zgjedhjet, por republikanët festojnë me shampanjë në hotelin e Trump (FOTO LAJM) Udhëheqësit kryesorë legjislativë republikanë të Miçiganit janë fotografuar duke pirë shampanjë në hotelin e Donald Trum