999 rezultate për

votĂ

Rinumërimi i votave në Wiskons, rikonfirmon fitoren e demokratit Joe Biden Uiskonsi përfundoi rinumërimin e votave të zgjedhjeve presidenciale të dielën, duke konfirmuar fitoren e demokratit Joe
Zgjedhjet në LSI, sa vota mori Monika Kryemadhi Monika Kryemadhi është konfirmuar si kryetare e Lëvizjes Socialiste për Integrim, proces i zhvilluar një ditë më parë.
Humbën zgjedhjet, por republikanët festojnë me shampanjë në hotelin e Trump (FOTO LAJM) Udhëheqësit kryesorë legjislativë republikanë të Miçiganit janë fotografuar duke pirë shampanjë në hotelin e Donald Trum
Trump i bindur: Më vodhën votat Presidenti Trump dhe aleatët e tij kanë hedhur prej kohësh hije dyshimi mbi rezultatin e zgjedhjeve presidenciale të 3 n
Trump pati dyshime, rinumërimi i votave konfirmon fitoren e Biden edhe në Georgia Pas dyshimeve të Presidentit aktual Trump, për fitoren e Biden ka përfunduar rinumërimi i votave në Georgia, ku sërish k
Trump ia del, shteti i Wisconsin-it do të rinumërojë votat Komisioni Zgjedhor i Wisconsinit, ka urdhëruar zyrtarisht një rinumërim të pjesshëm të votave në garën presidenciale pas
Nuk dorëzohet! Donald Trump kërkon rinumërimin e votave në një tjetër shtet Donald Trump nuk ka ndërmend të dorëzohet përballë Biden për zgjedhjet të cilat nxorrën fitues këtë të fundit. Fushat
Haziri: Po vazhdojmë të gjejmë zgjidhje për presidentin, Opozita nuk i ka votat ta rrëzojë Qeverinë Hoti Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka konfirmuar se janë duke u zhvilluar negociatat për zgjedh
Trump dërgon akuzën për vjedhje votash në gjykatën e gabuar Mediat në SHBA bëjnë me dije se avokatët e Presidentit në detyrë, Donald Trump e dërguan akuzën e tyre për vjedhje votas
Pse mediat në SHBA shpallin fituesin e zgjedhjeve? 51 zgjedhje të ndryshme – një në secilin shtet dhe një tjetër në Uashington DC. Secili shtet me rregulla dhe rregullore
Trump shpallet fitues në Alaska, a ndryshon kjo fitore rezultatin Donald Trump është shpallur fitues i zgjedhjeve presidenciale në shtetin e Alaskës, një fitore që nuk do të ndryshojë re
Komentatori politik në SHBA: Mënyra se si Trump mund ende të fitojë Vetëm kolegji zgjedhor ose legjislaturat e ndryshme të shtetit mund të deklarojnë një kandidat fitues. Të bazosh këtë ve
Çfarë po ndodh në SHBA? Shteti i Georgia-s do të bëjë rinumërim të plotë të votave Zyrtari i lartë zgjedhor i shtetit në Georgia tha të mërkurën se shteti i tij do të kryejë një rinumërim me dorë të të g
Demokratët morën "fronin", sa është diferenca e votave Biden-Trump Joe Biden nuk është zyrtarizuar ende si president i SHBA, pasi ka mbetur pa numëruar edhe një numër fare i vogël votash.
Trump nuk heq dorë: Do publikohen prova tronditëse! Presidenti amerikan Donald Trump, nuk ka ndërmend ta pranojë rezultatin e zgjedhjeve presidenciale. Përmes një postim
Trump nis procesin gjyqësor, kundërshton votat deri në 10 shtete Demokrati Joe Biden është shpallur president i zgjedhur i SHBA-ve, por Donald Trump nuk është dorezuar ende dhe po plani
Biden fitoi me 30 mijë vota diferencë! Donald Trump fotografohet pas humbjes (FOTO LAJM) Presidenti ende në detyrë, Donald Trump, ka qenë duke luajtur golf kur është shpallur rezultati. Trump u pa të dilte
30 mijë vota epërsi! A mundet presidenti Trump të sfidojë fitoren e Bidenit në gjykatë? Gjatë ditëve të fundit, ndërsa numërimi i votave ka vazhduar, Donald Trump ka bërë vazhdimisht pretendime se procesi i n
Biden i bindur në fitore: Po mposhtim Donald Trump Kandidati presidencial demokrat i SHBA-së Joe Biden deklaroi se të gjitha të dhënat nga përpunimi i vazhdueshëm i votave
"I zhgënjyer dhe me telefon në dorë", si po e përjeton Trump numërimin e votave Presidenti i SHBA, Donald Trump, i cili duket se po i humb shanset për një mandat të dytë në Shtëpinë e Bardhë, është i