999 rezultate për

volker

Volker: Nuk i ndalim Kosovën dhe Serbinë nëse ndryshojnë kufijtë Është e mundur për Serbinë dhe Kosovën që të arrijnë një marrëveshje për normalizimin e raporteve këtë vit, dhe kjo vare
Meta vizitë në McCain Institute, këtë thotë për Senatorin Presidenti i Republikës Ilir Meta, ka bërë një vizitë edhe në Institutin John McCain gjatë vizitës së tij në Shtetet e B
Takimi mallëngjyes mes kujdestarit dhe leopardit (VIDEO) Përmes videos do të shikoni momentin kur ish-vullnetari i një qendre që merrej me kujdesin ndaj kafshëve është takuar me
Volker: Zgjedhjet e lira dhe transparente ndihmojë për zgjidhjen e krizës Kurt Volker, drejtori ekzekutiv i Institutit Mekej dhe ish-ambasadori i SHBA-së në Nato, ka deklaruar se zgjidhja e kriz
Volker: Zgjerimi nuk është në agjendën e NATO-s Deklarata e ish ambasadorit amerikan në NATO, Kurt Volker, zbeh shpresat e Maqedonisë për t'u antarësuar në një kohë të
Halbauer viziton Zubin Potokun Situata e sigurisë në Zubin Potok gjatë mandatit të komandantit të KFOR-it, Volker Halbauer ka qenë stabile dhe nuk ka p
Volker Halbauer, komandant i ardhshëm i KFOR-it Agjencia gjermane e lajmeve, DPA, duke cituar burime nga Ministria e Mbrojtjes ka njoftuar se gjenerali gjerman Volker H